Ana sayfa İnternet iPhone ile video seyretmek

iPhone ile video seyretmek

0

Kuşkusuz tüm kullanıcıların hayali istedikleri her an istedikleri her cihazla istedikleri her videoyu izleyebilmek. Bu amaca ulaşmak için birçok iPhone kullanıcısı iPhone”un içerisinde standart olarak bulunan web tarayıcısı Safari“yi de kullanabilir elbette, ama sadece bu amaca özelleşmiş birçok uygulamanın da  mevcut olduğu çoğu iPhone kullanıcısının malumu.

 

iPhone ile Video Seyretmek

 

 Peki en efektif olanları hangileri? 3G hızlarının operatörlere ve bulunduğunuz yere göre değişkenlik göstereceği gerçeğinden yola çıkarak iPhone üzerinde izleyeceğiniz videolardan alacağınız performansın Wi-Fi bağlantıyla hala daha iyi olduğunu belirterek, video için kullanılabilecek uygulamalara göz atıyoruz…

 

Netflix

 

Netflix 2008 yılına kadar ücretsiz video yayını yapan bir platform iken şu anda olduğunda çok daha popülerdi kuşkusuz. Lakin günümüzde de bünyesinde barındırdığı yaklaşık on binlerce sinema filmi ve binlerce televizyon dizisi ile hala o popülerliğin kayda değer bir kısmını koruyor.

 

 

 

Hulu Plus

 

İçerisinde ufak bir ücretsiz video yayını alanı da bulunan Hulu Plus uygulaması yine içerisinde barındırdığı ücretsiz filmlerle de oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Hulu Plus versiyonu bulunan uygulama özellikle film arşivcileri için yararlı bir kaynak. 

 

 

ABC Player

 

ücretsiz içerikten kim hoşlanmaz? Sırf bu yüzden bile ABC Player, App Store“un en çok indirilen video uygulamalarından biri.

 

 

 

mSpot Movies

 

Tıpkı NetFlix gibi Mspot Movies“de iPhone ortamında dijital film kiralama konusuna eğiliyor. Filmleri tek tek veya aylık üyelik sistemiyle sınırsız olarak iPhone”unuza indirebilirsiniz. 

 

 

 

Joost

 

Bu uygulama teori ve pratikte diğerlerinden biraz daha farklı çalışmakta. Joost yardımı ile kişisel bilgisayarınızdaki video dosyalarını iPhone”unuz üzerinde kontrol edebilirsiniz.

 

 

 

Cinema for iPad

 

Bu uygulama, YouTube“un veri tabanında yer alan videoları belirlenen zamanlarda otomatik olarak oynatmanızı sağlayacak oldukça çekici bir özelliğe sahip. 

 

 

 

netTV

 

Bu uygulama veri tabanı içerisindeki yaklaşık 200 televizyon kanalını iPhone”unuz üzerinden izlemenize olanak tanıyor.

 

 

 

 

TVUPlayer

 

TVUplayer dünyanın her yerinden yayın yapan 1000″in üzerindeki televizyon kanalının canlı yayınlarını iPhone ekranınıza taşıyacak.

 

 

Dailymotion

 

Dailymotion, dünya çapında YouTube“dan sonraki en popüler video paylaşım sitesi. Popülerliğinin en büyük etkeni de paylaşım kısıtlamalarının YouTube”daki kadar fazla olmaması. 

 

 

 

Justin.tv

 

Birçok uygulamadan farklı olarak Justin.tv canlı yayınların neredeyse tümünü iPhone ekranından izlemenizi sağlıyor.

 

 

Discovr Movies

 

İzlenecek yeni filmler bulmak için yardımınıza koşan bir uygulama Discovr Movies. Uygulama film dünyasının interaktif bir haritası sayılabilir. Yeni filmleri keşfetmeyi eğlenceli bir hale getiriyor. Discovr Movies’te yüzbinlerce filmin bulunduğu ekosistem içinde gezinerek, aradığınız veya sevdiğiniz türde benzer birçok filmi bulabiliyorsunuz. 

 

 

 

Air Video

 

Bu uygulama istediğiniz yerden filmlerinizi ve dizilerinizi rahat bir şekilde izlemenizi sağlıyor. iOS cihazınıza videolarınızı kopyalamanız gerekmiyor. Air Video; AVI, DivX, MKV ve diğer video formatlarını izlemek için harika bir çözüm sunuyor. Kullanımı son derece kolay olan Air Video, videoları oynatmada, ileri ve geri sarmada son derece akıcı. 

 

 

 

Tivibu Cep HD

 

Yerli ve yabancı 47 TV kanalına rahatça ulaşabileceğiniz Tivibu Cep HD uygulaması, içeriğindeki filmlerle birlikte film severler için farklı seçeneklerden bir tanesi.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here