Ana sayfa Mobil iPhone ile nette canlı yayın

iPhone ile nette canlı yayın

0

Ustream Live Broadcaster ile iPhone”unuzdan internete canlı video yayını yapın

Cep telefonunu kullanarak internetten canlı yayın yapmak isteyenler için çeşitli akıllı telefonlara özel uygulamalar bir süredir bulunuyor, ancak iPhone bu kapsamın dışında kalıyordu. Qik uygulaması sayesinde iPhone ile video çekip, hemen sonrasında internete yüklemek mümkün oldu. Artık video yayını canlı olarak da yapılıyor. Ustream”in Live Broadcaster uygulaması internette canlı yayın yapmanıza olanak sağlıyor.

AppStore üzerinden ücretsiz dağıtılan Ustream”in uygulaması aslında Apple”ın telefonu üzerinden canlı video yayını yapmaya imkan tanıyan ilk cihaz değil.

 
Knocking adlı bir uygulama daha erken davranmış ve geçen hafta çıkmıştı. Ancak Ustream Live Broadcaster 3G üzerinden video yayınına imkan veren ilk uygulama özelliğini yine de ele geçirdi. Bu uygulama OS 3.1 veya üstü yazılım yüklü iPhone 3G ve 3GS modellerde çalışıyor.

320 x 240 piksel çözünürlükte çekilen videolar Broadcaster uygulamasında izlenebildiği gibi Ustream, YouTube, Facebook ya da Twitter üzerinden de paylaştırılabilir. Ustream Live Broadcaster, bu özellikleri ile iPhone sahiplerinin mutlaka denemesi gereken bir uygulama gibi görünüyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here