Ana sayfa Donanım iPhone için termal kamera

iPhone için termal kamera

0

iPhone için üretilen binbir çeşit aksesuar var. Bunlardan ise çok azı kullanıcısına “cool” bir hava katıyor. Bizce FLIR One Termal Kamera, bu listenin en başında yer almalı… iPhone 5 / 5S uyumlu bu termal gece görüşlü kameraya kim neden ihtiyaç duyar bilmiyoruz ama bildiğimiz tek şey, bir kez denedikten sonra, ihtiyacınız olmasa da sahip olmak isteyeceğiniz…

Aslında bu sadece bir kamera değil, bir yerde teknolojinin geldiği yer konusunda adım taşlarından biri. Zira termal kameralar da, bir zamanların GPS alıcıları gibi, büyük, hantal, çok pahalı ve sadece askeri / profesyonel kullanım içindi… Şimdi ise 349 dolar veren herkes, cebinde bir termal gece görüş kamerasıyla dolaşabiliyor.

Eğer Predetor filmini izlediyseniz, dünyayı termal merceklerin arkasından görmenin nasıl bir şey olduğuna dair bir fikriniz vardır. Yine de biz hatırlatalım, soğuk nesneler mavi, sıcaklar ise kırmızı ve geride kalan her şey de bu iki rengin tonlarında gözükecek… üstelik gece, zifiri karanlıkta bile.

FLIR One Termal Kamera, iki parçadan oluşuyor. İkisi de, iPhone’ların arkasına takılan bataryalı kılıflara benziyor. Gerçekten de bu parçaların biri batarya, çünkü termal kameranın sahip olduğu iki lens (biri VGA, biri ise termal) ekstra güce ihtiyaç duyuyor. Bu haliyle iPhone‘unuzu oldukça ağırlaştırdığı bir gerçek.

Termal kamera, iPhone‘un kendi iSight kamerasıyla değil, az önce belirttiğimiz gibi kendi dahili VGA kamerasıyla çalışıyor. Daha sonra kendi uygulaması, bu görüntüleri birleştirerek, size sunuyor. 

Kılıf şeklinde iPhone’un arkasına takılan FLIR One Termal Kamera, telefon ile bağlantısını lighting port’tan sağlıyor. Ayrıca kendi mikro USB kablosuyla şarj ediliyor. 

Termal merceğin ilk çalıştırıldığında cisimleri taraması 10 saniye kadar sürerken, çektiğiniz fotoğrafları üzerinde bir FLIR logosu ile film rulosuna kaydedip, daha sonra paylaşmak mümkün.

FLIR One Thermal camera 1

FLIR One Thermal camera 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here