Ana sayfa Mobil iPhone için en iyi zeka oyunları

iPhone için en iyi zeka oyunları

0

çözmesi zorlu, zihni yorması muhtemel ve zamanı su gibi geçirtecek türden iPhone oyunları.
 

iPhone ile zeka oyunları ayrı bir keyif. Grafik tasarım öncelikle olmayıp belirli zihinsel süreçlerle aşılması gereken konuları size sunan zeka oyunları, hem çok sıkı zaman geçirmenizi sağlıyor hem de sizi daha zorlu zeka oyunlarına hazırlıyor. izler de en formda zeka oyunlarını bir araya getirdik. Kim bilir, belki de yakında Rus satranç üstadı Kasparov”la gerçek bir satranç oyunu oynayabilecek seviyeye dahi ulaşırsınız.
 

 
Kelime Oyunu
Televizyonların sevilen yarışma programı Kelime Oyunu”nun iPhone uygulaması kelime bilgisine güvenenlere hodri meydan diyor! Uygulama bünyesinde birbirinden zorlayıcı yüzlerce kelime sizleri bekliyor! önce kendi kelime bilginizi en kısa sürede, en az harfi alarak bulduğunuz kelimeler üzerinden sınıyor, daha sonra aldığınız puanlarla arkadaşlarınızla yarışıyorsunuz.

Oyunun oynanışı ise şu şekilde: Size verilen 4 dakikalık süre içinde sırasıyla ikişerli olarak gelen 4,5,6,7,8,9 ve 10 basamaklı kelimeleri verilen açıklamaya göre en kısa sürede doğru tahmin etmeniz bekleniyor, harf sayısıyla orantılı olarak doğru bildiğiniz kelimelerden puanlar kazanıyorsunuz. Sorulan kelimeyi bilemeyeceğinizi düşünüyorsanız “Harf Al” diyerek tahmin şansınızı arttırabilirsiniz. Eğlenceli ve zeka geliştirici oyunlara ilgi duyan iPad kullanıcıları için ideal.
ücretsiz

 

Chicktionary for iPad
Chicktionary, internet üzerindeki en popüler kelime oyunlarından biri veiPad-iPhoneversiyonuna da sonunda kavuştu. Peki, kelime oyununun tavuklarla ne ilgisi var dediğinizi tahmin ediyoruz. Ama uygulama geliştiriciler gerçekten ilginç insanlar ve binlercesi adeta bizleri şaşırtmaya programlanmış durumda. Oyunda her tavuk bir mektup taşıyor ve siz bu mektupları açıp bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz. İngilizce olduğunu belirtmekte fayda var. Gerçek bir zeka harikası ve zamanı su gibi geçirebilecek türden. İngilizce öğrenen kişiler içinde ideal uygulamalar arasında.
ücretsiz
 

 
Poppi
Poppi, hızlı refleksler gerektiren heyecan dolu bir oyun. Amacınız birbirinden ilginç şekillerin ekranın altına yığılmasını engellemek. Şekilleri temizlemek için parmaklarınızla ekrana dokunup biraz hokkabazlık yapıyorsunuz. İlginç sesleri sayesinde oyunun ayrı bir çekiciliğinin olduğunu da belirtelim. Animasyonların renk ve desen düzeyi harika, üstelik stres atmak isteyenlerin tam istediği türden; yani basit.
1,79 TL

Smiles HD
Gülen küçük suratlar, her biri bir karenin içinde ve bazıları tamamen aynı ve siz aynı olanları hızlı bir şekilde bulup eşleştiriyorsunuz. Zeka oyunlarını seven iPad severlerin bayılacağı türden bir oyun olduğunu da baştan belirtelim. Fiyat etiketi sizi düşündürüyor olabilir, hatta görsel açıdan da pek fazla çekici gelmemiş olabilir. Ancak Smiles HD, gerçek anlamda zor ve aşılması güç aşamaları ile kendine ciddi bir kitleyi bağlamış durumda.
10,99 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here