Ana sayfa Mobil iPhone”dan şikayetler bitmiyor

iPhone”dan şikayetler bitmiyor

0

iPhone 4 ile ilgili yeni yeni şikayetler geliyor
 

iPhone 4’te yaşanan sinyal sorunundan sonra başka iki hata daha dikkatleri üzerine çekti. iPhone 4’lerin yandaki ses kontrol tuşları yanlış yerleştirilmiş. İkincisi iPhone 4 çok ısınıyor. Bakalım Steve Jobs bu sorunlara ne tarz bir cevap verecek.

Telefonun üstte gösterilen resimde de gördüğünüz gibi, üstteki tuşun (+) olması alttaki tuşun (-) olması gerekiyor. Ancak bazı iPhone’larda bu tuşlar yanlış yerleştirilmiş . Dolayısı ile yanlış yerleştirilmiş iPhone 4’e sahip olan şanssız kullanıcılar, sesi açmaya çalıştığnda kısılıyor; kısmaya çalıştığında açılıyor.

Diğer şikayet olan ısınma problemini ve sebeplerini diğer sayfada bulabilirsiniz.

 

 

Bir diğer şikayet ise iPhone 4’ün ısındığında işlem yapayacak şekilde kilitlenmesi. HardMac sitesinin haberine göre, cihazın zarar görmemesi için konulan ‘Termal Koruma Sistemi’, telefon sistemin devreye girmesini gerektirmeyecek sıcaklıklarda bile çalışıyor.

İphone 4’ün, soğuyana kadar kullanıcıya işlem yaptırmayan bu sistemi, siteye göre normal oda sıcaklığında çalışarak, yok yere telefonu kilitliyor. Hatta, telefon bir saat boyunca ne şarj edilmiş ne de aktif bir şekilde kullanılmış. üstelik telefonun tekrar işlevsel hâle getirilmesi için yeniden başlatmaya ihtiya duyulmuş.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here