Ana sayfa Mobil iPhone”da sergi

iPhone”da sergi

0

Türkiye’de ilk kez bir resim koleksiyonu iPhone’da
 

Türkiye’nin önemli koleksiyonerleri arasında 5. sırada gösterilen Orhan Karadoğan”a ait yaklaşık 1000 parçalık resim koleksiyonu,  iF Sanat Teknolojileri tarafından iPhone’a aktarıldı.

artKaradogan adıyla iTunes”da 25 Şubat 2010″da yayınlanmaya başlayan ve kolay kullanılabilen bu uygulama sayesinde dünyanın her yerindeki sanatseverler, Türk ressamların seçme eserlerinin yer aldığı bu özel koleksiyonu iPhone telefonlarına ücretsiz olarak indirebilecekler. 

2006 yılında Orhan Karadoğan’a ait yaklaşık 1000 parçalık resim koleksiyonunun tamamı internete aktarılarak  http://sanat.if.com.tr/ adresinde ziyarete açılmıştı.
 

 
 
iF Sanat Teknolojileri, bu önemli koleksiyona sanatseverlerin cep telefonlarından da ulaşabilmelerini sağlamak için, 2009 yılı sonunda Selvi Technology ile işbirliği yaparak 3 ay gibi kısa bir sürede  Türkiye’de ilk olarak iPhone uygulamasını geliştirdi.

Türk sanat eserlerinin mobil platformda aktif tanıtım ve pazarlanmasına katkı sağlayacak bu uygulamanın  yakın zamanda iTunes”dan satışı başlayacak yeni versiyonu sayesinde; ressamlar, sanat galerileri ve müzeler web sitelerine yükledikleri sanat eserlerini  iPhoneTM”a kendileri aktarabilecekler.

 Koleksyonu görmek isteyenler uygulamayı buradan idirbilirler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here