Ana sayfa Haber iPhone Artık Çift SIM Kartlı mı Olacak ?

iPhone Artık Çift SIM Kartlı mı Olacak ?

China Mobile Facebook sayfasına göre yeni iPhone'lar çift SIM kartlı olacak.

0

Bundan çok kısa bir süre önce herkesi şaşırtmayı başaran bir haber yayılmaya başladı. Dünyanın en büyük platformları içerisinde gösterilen China Mobile resmi Facebook sayfasında yayınlanan bir fotoğrafa göre; yeni iPhone’lar çift SIM kartlı olacak. Herkesi şaşırtmış olan bu görüntünün kaynağı ise, 2 tane sim kartın takılı olduğu elmaydı. Bu görüntülerden sonra sayfanın tüm kullanıcıları; iPhone’un yeni modelinin çift SIM kartlı olacağı yönünde neredeyse kesinleşen bir tutum içerisine girdiler.

iPhone Neden Böyle Bir Değişiklik Yapabilir ?

Eğer ortaya atılan bu iddialar doğruysa; iPhone’un böyle bir karar almasınaki en önemli etkenlerden birkaç tanesini saymak mümkündür. Bunlardan ilki, iPhone’un Çin içerisinde yerli rakipleri olarak bilinen Huawei ve Apo ile mücadelesini daha da ileriye götürmek. Bilindiği üzere; Çin’de mevcut bulunan akıllı telefonların % 70 lik bir kesimi çift sim kart ile bu kullanılıyor. iPhone’da böyle bir karar alarak rakipleri ile mücadelesini yoğunlaştırmak istemiş olabilir. 2. en büyük nedenlerinden bir tanesi de genellikle iş gezisinde olan kişilerin 2 SIM kart tercih etmesinden kaynaklıdır. Bir diğer önemli neden de bu ürünün, Çin içerisinde daha çok tercih edilen çift SIM kartlı ürünlerden bir tanesi olması isteğinden kaynaklanır.

iphone çift sim kart
iphone çift sim kart

Çok uzun zamandan beridir Android telefonlar için çift sim kart kullanımı yaygın olduğu bilinir. Ancak iPhone için bu bir ilk olması da planlanıyor. Ortaya çıkacak olan bu telefonun daha çok iPhoneX plus tarzı bir telefon olacağı da sızdırılan bilgiler arasında. Tüm bu görüntülerin çok gizli bir şekilde sızdırıldığı ifade edildi. Ancak her ne olursa olsun bu tarz haberlerin spekülatif olabileceği de düşünülmeli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here