Ana sayfa Mobil iPhone Android”e meydan okudu

iPhone Android”e meydan okudu

0

Apple NPD’nin yayınladığı araştırma sonucuna karşı
 

NPD geçtiğimiz gün yaptığı bir araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Araştırmaya göre ABD’de akıllı telefon pazarının hakimi Blackberry işletim sistemi RIM birinci sıradayken; iPhone ikinciği Android’e kaptımış ve üçüncülüğe gerilemişti. Apple sözcüsü Natalie Harrison araştırmanın sonuçlarına karşı çıkarak. Bu online olarak 150.000 kişi arasında yapılan araştırma 85 milyon iPhone kullanıcısını kapsamıyor diyerek araştırmaya karşı çıktı.

Harrison, “IDC’ye göre iPhone akıllı telefon pazarının %16.1’ini elinde bulundurmakta ve dünya çapında gittikçe büyümektedir.
 

 
iPhone satışlarımızdaki %131’lik büyümeyle rekor bir çeyrek geçirdik. iPhone OS 4.0 yazılımımız da bu ay geliyor, açıkçası yakın zaman içerisinde bir rekabet ya da yakalama belirtisi göremiyoruz” şeklinde sözlerine devam ediyor.

Apple’dan gelen resmi açıklamaya rağmen HTC ve Motorola gibi büyük donanım üreticileri Android’li telefonlar çıkarmaya başladı ve Android kullım oranı her geçen gün artıyor. Kesin rakamları bilemesek de Apple ve Android arasındaki rekbetin giderek kızıştığı bu açıklamayla bir kez daha anlaşılıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here