Ana sayfa Mobil iPhone”a kağıttan klavye: Paper Keyboard

iPhone”a kağıttan klavye: Paper Keyboard

0

Adından da anlaşılacağı üzere kağıt üzerine çıkarılmış bir klavye ile iPhone’unuzu yönetmenizi sağlayan Paper Keyboard uygulaması son zamanlarda App Store’daki en popüler ücretsiz uygulamalardan biri ve daha uzun bir süre de bu popülerliğini koruyacağa benziyor. Biz de Macline dergisi olarak bu uygulamayı biraz yakından inceleme gereği duyduk.

 

Paper Keyboard, telefonunuzdaki ön kamera aracılığıyla kağıt üzerinde yer alan harfleri algılayabiliyor ve Wi-Fi ya da Bluetooth gibi bağlantılara gerek almadan bu verileri iPhone’unuza aktarıyor. Bu klavye üzerindeki harflere dokunarak oynayabileceğiniz 2 oyunu da ücretsiz olarak sunan uygulama aracılığıyla ekstra bir ücret ödeyerek alabileceğiniz dahili bir yazılımla Facebook Chat, Google Talk gibi sosyal ağları da yine bu sanal klavye üzerinden kullanabiliyorsunuz.
 

Telefonunuzdan bir uygulamayı açarak bir oyun türü seçerseniz ve telefonunuzu kağıdın üzerinde yer alan ‘Place Your iPhone Here’ yazan yere yatay bir biçimde koyarsanız uygulama kağıdı algıladıktan sonra oyun otomatik olarak başlayacaktır.
 

Uygulamayı kullanmaya başlamak için öncelikle socialgamestudio.com/keyboard adresine giderek klavyeyi yazdırmanız gerekiyor. Ya da Apple Store üzerinden ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz Paper Keyboard uygulamasını kullanabilmek için öncelikle uygulamayla birlikte gelen klavye şemasını boş bir A4 kağıdına istediğiniz boyutta basmalısınız. PDF formatındaki klavye şemasını yazdırmanızın ardından uygulamayı çalıştırarak telefonunuzun ön kamerasını şemayı görecek şekilde uygun bir yere yerleştirip uygulamanın onay vermesini beklemelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here