Ana sayfa Haber iPhone 9, Xs ve Xs Plus için Apple A12 işlemcisi TSMC”yi paraya...

iPhone 9, Xs ve Xs Plus için Apple A12 işlemcisi TSMC”yi paraya boğacak

0

Açıklanan raporlara göre Apple, işlemci üreticisi TSMC ile yeni nesil iPhone modellerinin işlemcileri için tam kapsamlı bir kontrat imzaladı. Adının Apple A12 olması beklenen yeni işlemci firmanın 2018 yılı amiral gemileri iPhone 9, iPhone Xs ve iPhone Xs Plus modellerine gücünü verecek. İşlemciyi özel yapacak şey ise söylentiler doğru çıkarsa 7nm”lik transistör boyutu olacak.

Bu 7nm”lik yapı tabanı, TSMC”nin geçen yıldan beri üzerinde çalıştığı bir sistemdi ve çok büyük bir ihtimalle yeni nesil iPhone modelleri Samsung”un gelecek amiral gemisi Note 9″dan üstün olacak. Tabi ki bu üstünlük eğer Samsung 8nm”lik bir işlemci kullanmazsa ortaya çıkacak, zira 7 ve 8 arasında gözle görülür bir fark olmayacak.

Apple”ın analistlere göre 100 milyon adet civarı satacak 2018 Sonbahar akıllı telefonları için üretilecek A12 çipleri, TSMC için tam bir kâr çeşmesi haline gelecek. Apple ile anlaşmasını tamamlayan firma önümüzdeki yıla kadar rahat ancak gelişmesini yavaşlatırsa yerini Samsung”a kaptırabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here