Ana sayfa Mobil iPhone 8 satışları gerçekten de düşük müydü?

iPhone 8 satışları gerçekten de düşük müydü?

0

Apple yatırımcılarını ve satıcılarını ilgilendiren en önemli sorulardan biri, yeni iPhone 8 modellerinin satışlarının iyi gidip gitmediğiyle ilgili. satışlar iyi mi gidiyor, yoksa insanlar Kasım ayında çıkacak olan, son teknolojiye sahip iPhone X için mi bekleyişteler?

Geçtiğimiz hafta Apple mağazalarında ve diğer satış noktalarında şahit olduğumuz kısa kuyruklar, iPhone 8″in çıkışının pek işe yaramadığına işaret ediyor gibi.

Fakat sektörde oldukça saygı duyulan bir analist yatırımcılara rahat olmaları gerektiğini söylüyor.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo çarşamba günü yaptığı açıklamada ilk hafta satışlarının zayıf değil, durağan olduğunu ve iPhone 8″in ilk hafta satışları esnasında pazarın aşırı negatif yönde seyrediyor olabileceğini söyledi.

KGI Securities Apple”ın Asya”daki fabrikalarının bu çeyrek için toplamda 16-18 milyon adet olmak üzere eşit miktarlarda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus üretimi yaptığını düşünüyor.

Söz konusu rapor, iPhone 8 Plus”ın iPhone 8″e oranla biraz daha popüler olduğu yönündeki verilere dayanıyor.

Kuo, bir çok analistin ilk hafta sonu satışları için satıcılardan gelecek sinyallere bakma eğiliminde olduklarını söylüyor. Fakat bu satışlar genellikle gsm firmaları ve diğer satıcılar tarafından taksitli olarak satılan iPhone satışlarını içermeyen, kilitli cihazlardan oluşuyor.

“Mağaza önlerinde daha önceki iPhone satışlarına oranla çok daha kısa kuyruklar olduğuna dair haberler alıyoruz fakat, mobil firmaların iPhone 8 ve 8 Plus satışlarında kararlı bir eğilim görüyoruz. Kilitsiz cihazların çıkışı için mağazaların önünde kamp kuranların bir çoğu tahminen aşırı Apple fanlarıydılar. Ki onlar da iPhone X”un çıkışı için bekliyor olabilirler” diyor Ming Chi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here