Ana sayfa Donanım iPhone 8 Plus”a dair ilk izlenimler

iPhone 8 Plus”a dair ilk izlenimler

0

Fabrika çıkışı, sıfır iPhone 8 Plus”a ait edinilen ilk izlenimlerden söz edeceğiz bu yazımızda.

Garip bir şekilde iPhone 6 Plus hissi veriyor. Fiziksel olmayan yeni Touch ID sensörü, tuhaf bir his veriyor.

Kurulum çocuk oyuncağı

Apple yeni iPhone”un kurulumunu olabildiğince basit yapmış. Eski iPhone cihazınızı yenisinin yanına koyduğunuzda onu tespit edecektir. Daha sonra Wi-Fi üzerinden kurulum işlemine başlayarak iCloud”daki yedeklerinizi dakikalar içerisinde aktaracaktır.

 

çok sayıda paketleme

En azından büyük oranda kartonla paketleme yapılmış. üstelik EarPod”lar için plastik kap kullanılmamış. Böylece çöpleri doğaya yeniden kazandırmak daha bir kolay olsa gerek.

Apple etiketleri hariç tabii. Onları seviyoruz.

 

 

Hızlı telefon

iPhone 6 Plus”la kıyaslandığında çok daha hızlı olduğunu görüyoruz. Gerçek anlamda bir fark olacağını sanmıyorduk ama, gece ile gündüz arasındaki fark gibi bir durum söz konusu.

“True Tone” ekranı ilk aşamada garip görünüyor

İlk başta ekranın neden önceki telefon ekranına göre tuhaf pembemsi renk tonunda olduğunu merak ettik fakat sonra bunun “True Tone” özelliğinden kaynaklandığının farkına vardık. Bu haliyle gözü daha az yoracağı kesin ama ilk bakışta tuhaf geliyor.

Arka cam panel kolay çiziliyor sanki

Telefonu kutusundan çıkardıktan sonraki birkaç dakika içerisinde arka yüzünde birkaç çift çizik oluştuğunun farkına vardık. ölçümlü kesim tahtası üzerindeki temiz bir tezgahta kullanmama rağmen bu çiziklerin olması tuhaf. özellikle de kutudan çıkalı henüz 10 dakika geçmiş olmasına rağmen.

Apple”ın kutuya hızlı şarj koymaması basitlik

Kutuda hızlı şarj desteğinin olmaması, Apple”a pek yakışmadı. Yüksek teknolojili akıllı telefon bu. Eski tip, ucuz bir şarj koymak, pintilikten başka bir şey değil. Apple”a yakışmadı.

Yeni iPhone”lar iPhone 7 kılıfına uyuyor

Kullandığımız kılıfa tam olarak oturdu yeni iPhone.

Kablosuz şarj kılıf üzerinden çalışıyor

Evet çalışıyor ama henüz ne kadar hızlı şarj ettiğini test edemedik. Bilahare kontrol edeceğiz.

Hızlı şarj etme özelliği üçüncü taraf aksesuarlarla çalışıyor mu bilemiyoruz

Hızlı şarjı üçüncü taraf şarj cihazları ve kablolarla test ettik ama şu an için çalışıp çalışmadığını doğrulayamıyoruz. Tavsiyemiz şimdilik herhangi bir şey satın almamanız yönünde olacaktır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here