Ana sayfa Mobil iPhone 8 modellerindeki bozuk anakartlar için tamir programı başlatıldı

iPhone 8 modellerindeki bozuk anakartlar için tamir programı başlatıldı

1

Apple tarafından yeni yayınlanan bildiriye göre “çok küçük bir yüzdedeki” iPhone 8 modellerinde üretim hatası sebebiyle arızalar meydana geliyor. Bu arızaları ücretsiz tamir kapsamına alan Apple, cihazın tüm anakartını üzerindeki komponentlerle birlikte değiştirecek. Arızalı ekran kartının şimdiye kadar ortaya çıkardığı arızalar arasında rastgele yeniden başlatmalar, ekran donmaları ve açılış sırasında yanlış yapılanma sebebiyle cihazın tam olarak açılamaması yer alıyor.

iPhone X ve iPhone 8 Plus modelleri aynı probleme sahip değil.

iPhone X ve iPhone 8 Plus modellerini etkilemeyen bu durum, Apple’a göre sadece Eylül 2017 ve Mart 2018 arası satılan cihazları etkiliyor. Etkilenen cihazlar sadece tarih değil ülke olarak da sınırlandırılmış durumda. Arızanın ortaya çıktığı ülkeler firmaya göre Avustralya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Makao, Yeni Zelanda ve ABD.

İlgili Haber: Analistlere göre iPhone satışları patlayacak: 1 yılda 350 milyon

Arızadan etkilenen iPhone 8 kullanıcılarıın izleyebilecekleri üç yol mevcut. Bu yollardan ilki Apple tarafından yetkilendirilmiş bir üçüncü parti tamir merkezine başvurmak; ikincisi Apple Support ile iletişime geçerek kargoyla telefonu tamir merkezine göndermek; üçüncüsü ise bir Apple mağazasında randevu alıp cihazı teslim etmek. Apple, tamire getirilmeden önce cihazların tam olarak iCloud ya da iTunes aracılığıyla yedeklenmesini tavsiye ediyor. Firma ayrıca anakart değişimi öncesi diğer donanım arızalarının, örneğin kırık bir ekranın, tamir ettirilmesini de öneriyor.

Aracı: Nick Statt / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here