Ana sayfa Haber iPhone 8″le ne gördüğünü anlayabilen akıllı kamera geliyor

iPhone 8″le ne gördüğünü anlayabilen akıllı kamera geliyor

0

Her geçen gün yeni sızıntı bilgilerin geldiği iPhone 8 ile ilgili ortaya atılan son iddia ise akıllı kamera özelliği oldu. özel yüz tanıma teknolojisi olan Face ID ile birlikte gelmesi beklenen iPhone 8’in akıllı kamera sızıntılarını da doğrular nitelikte.

HomePod’dan sızan bilgilere göre touch pad teknolojisinden kurtulup yüz tanıma teknolojisi olan Face ID özelliğine kavuşacağı belirtiliyor. Buna göre iPhone 8’in kamerası da akıllı kamera özelliği barındıracağı belirtiliyor. Adına SmartCam ismi verilen yeni akıllı kamera teknolojisi sayesinde sadece yüzleri değil cansız nesneleri de tanımlayabiliyor.

 

Guilherme Rambo tarafından fark edilen SmartCam özelliği kameranın odağını içeriğe göre değiştirebiliyor.

Guilherme Rambo isimli Twitter kullanıcısının paylaştığı kodların içerisinde kameraya ait sahne ayarlarınında bulunduğu görülüyor. Kod içerisinde görünen sahne ayarları şöyle ; dokuman, aydınlık, bebek, havai fişek, yeşillik, evcil hayvan, QR, gökyüzü, kar, gün batımı, spor ve gün doğumu…

 

IPHONE 8 YüZ İLE öDEME YAPMA VE KABLOSUZ ŞARJ ETME öZELLİĞİ

Bu teknoloji sayesinde yalnızca birleştirilmiş çift kamera ile daha mükemmel kareler yakalamayacak aynı zamanda gündelik hayatı da kolaylaştırması beklenecek. Bir çok teknoloji uzmanı tarafından SmartCAM özelliği sayesinde yüz taramayı aynı zamanda bir ödeme yöntemi olarak da kullanılabileceğini ifade ediyorlar. Kablosuz şarj edebilme, yüz tanıma ile ödeme yapabilme gibi hayatı kolaylıştıran özellikler iPhone 8 ile birlikte hayatımıza girmesi çok yakın gibi görünüyor.

Paylaşılan kodları incelediğimizde ‘passbook.payment.contactlessinterface’, ‘pearl.field-detect’ ve ‘pearl.pre-arm’ pin kodu veya şifre girmeye gerek kalmadan yüz tanıma veya yüz tarama yaparak kolayca ödeme yapabileceğimiz bir dönemin yaklaştığını görebiliyoruz.

Her geçen gün iPhone 8 ile ilgili sızan bilgiler çoğaldıkça ve bilgiler birleştirildikçe iddialar netlik kazanmaya başlıyor. Son sızıntı bilgilere göre iPhone 8’in kablosuz şarj olma özelliği ile birlikte geleceği neredeyse netleşti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here