Ana sayfa Haber iPhone 8 iPhone X’a göre daha çok tercih edilir oldu

iPhone 8 iPhone X’a göre daha çok tercih edilir oldu

2

iPhone X”a ilk başlarda olan ilgi azalmış görünüyor. 2018 yılının ilk dönemlerinde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satın alanların sayısının, iPhone X”dan daha yüksek olabileceği belirtildi. Konuyla ilgili duyuru, Tüketici Bilgi Araştırma Ortakları adlı bir araştırma grubundan geldi.

2018 yılı Ocak ve Mart ayları arasında iPhone, iPad ya da Mac satın alan 500 Amerikalı kullanıcı arasında yapılan araştırmada iPhone 8 satışlarının ilk çeyrekte yüzde 23″lük bir artış yaşarken, iPhone 8 Plus satışlarının da yüzde 21 oranında bir artış yaşadığı görüldü. Bir önceki çeyrekte yüzde 20 satış oranı sıçraması yaşayan iPhone X ise, yüzde 16″ya geriledi.

CIRP”in yaptığı araştırma, iPhone X satışlarının bir önceki çeyrekten bu yana düştüğünü gösterirken, iPhone 8 ve 8 Plus satışlarının ise arttığına işaret ediyor. Bununla birlikte 500 kişilik bir sayı, test grubu büyüklüğü olarak oldukça küçük bir rakama denk geldiği için, bu araştırmanın sonuçlarına temkinli yaklaşmakta fayda var.

Araştırmada aynı zamanda geçmiş yıllara ait iPhone modellerine de ilgi olduğu görülüyor. 2017″nin aynı aylarında yeni çıkan iPhone 7 ve 7 Plus, toplam iPhone satışlarının yüzde 70″ini oluşturuyordu. Bu yıl ise birkaç yıl önce çıkan iPhone”lardan satın alan kullanıcı sayısının çok daha fazla olduğu görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here