Ana sayfa Haber iPhone 8, iPhone 7’ye karşı: Yeni kamera ne kadar iyi?

iPhone 8, iPhone 7’ye karşı: Yeni kamera ne kadar iyi?

0

 iPhone 7 Plus mükemmel resim ve video çekimi yapabiliyor. Fakat, daha küçük bir kardeşi var artık: iPhone 8 Plus. Daha büyük kamera sensörleri, daha hızlı işlemcisi ve “Portrait Lighting Mode” adı verilen yeni yazılım trikleriyle donanmış yeni bir model.

İyi ama iPhone 8 Plus, resim ve video çekiminde ne kadar iyi? Aralarındaki farkı tam anlamıyla dile getirebilir misiniz? İşte bu farkı bizzat görmek için yapılan çekimlerden bazılarını sunacağız bu yazımızda.

Bu arada şunu belirtmekte fayda var: çekimler yapılırken her iki telefonun ayarları da otomatiğe alınmış (odaklama, poz, HDR).

7 Plus ve 8 Plus ile çekilmiş Stella adlı kedimizin resimleri

 

California caddesi üzerinde bulunan “Cable Car” dan bir çekim

 

Başrolü oynayan özellik: Portre Modu

Artık flash kullanabilirsiniz

Yeni iPhone 8 ve 8 Plus”la birlikte gelen “Slow Sync Flash” özelliğiyle artık kameranın kapağı daha uzun süreli olarak açık kaldığı için daha fazla ışık alarak, arka planın daha karanlık görünmesini sağlıyor.

Düşük ışıkta çekim

Sonuç

Görüntüler arasında karar vermek size kalmış ama göründüğü kadarıyla 8 Plus, resim ve video çekiminde kesinlikle daha iyi.

Ama eğer yeni bir 8 Plus ya da 7 Plus alma konusunda karar verme aşamasında iseniz, 7 Plus”ı tavsiye edebiliriz. Zira 7 Plus”ın resim kalitesi de 8 Plus”a oldukça yakın. üstelik daha ucuz.

Bu arada iPhone X” da Kasım aynıda çıkacak. 8 Plus ile benzer özelliklere sahip olmakla birlikte daha hızlı f/2.5 merceğe sahip telefoto kamerası ve ek optik resim stabilizasyonu özellikleriyle, kameranın gücü arttırılıyor. Kağıt üzerinde iPhone 8 Plus”tan da iyi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat tabii kullanmadan kesin bir şey söylemek mümkün değil. çıktığı zaman yapacağımız çekimlerle aradaki fark konusunda yazacağımız yeni yazımızda görüşmek üzere.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here