Ana sayfa Haber iPhone 8 fiyatına iPhone X geliyor

iPhone 8 fiyatına iPhone X geliyor

0

Söylenenlere göre iPhone X’un çıkışıyla birlikte iPhone modellerinde artış yönünde muhteşem bir döngü yaşanacaktı. Fakat gerçekte durum biraz farklı oldu. Her ne kadar iPhone X son çeyrek dilimde inanılmaz iyi satış yaptıysa da, yıllara oranla iPhone satışlarında ortalama 1 milyon adetlik bir düşüş yaşandı. Tabii son çeyrek geçtiğimiz yılın son çeyreğine oranla 1 hafta daha kısa sürdü. Bir hafta daha uzun sürmüş olsaydı, toplam satış miktarı 83 milyon adete ulaşabilecekti. 

iPhone X’a olan ilginin yoğun olduğu şühhesiz. Tüketiciler iPhone X’un Face ID özelliğini oldukça beğeniyorlar. Telefonun ön yüzünde yer alan çıkıntı da artık önemsiz hale geldi. Aynı zamanda iPHone X’un 999$’lık satış fiyatı bazı alıcıları iPhone 8 almaya sevk ederken, bazılaınıysa yeni telefon alma işini ileri bir tarihe ertelemeye zorladı. 

Apple’ın 2018 yılı iPhone serisinde üç yeni cihazın bulunacağı söyleniyor. 6.5 inç’lik iPhone X Plus, yeni düzenlenecek bir iPhone X ve bütünüyle yeni 6.1 inç’lik kenarsız LCD ekrana sahip bir iPhone modeli. Bugüne kadar elde edindiğimiz bilgiler, Apple’ın 6.1 inç’lik iPhone modelinin mevcut iPhone X’a oranla çok daha ekonomik olacağına işaret ediyor. Bu nedenle de yazımızın başında sözünü ettiğimiz iPhone satışlarındaki müthiş artış bu yılın ilerleyen zamanlarında sağlanabilecek. Kısacası Apple’ın 6.1 inç’lik LCD iPhone modeli yenilenmiş olmakla birlikte 1.000$ ödeme yapmayı göze alamayan tüketiciler için bulunmaz bir fırsat olacak. 

Bu noktada güvenilir analistlerden Ming-Chi Kuo’nun son yayınladığı yatırımcı notunda da belirttiği üzere Apple’ın LCD tabanlı kenarsız iPhone modeli, firmanın OLED tabanlı modellerinden daha popüler olacak.

özet olarak söylemek gerekirse Apple’ın bu yıl içerisinde bu zamana kadar kaydettiği tüm iPhone satış rekorlarını alt üst etme şansına sahip olabilir. Zira 6.1 inç ekrana sahip iPhone modeli, iPhone 8 fiyatına alınacak iPhone X gibi olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here