Ana sayfa Makale iPhone 8’den sonra amiral gemisi modellerde asla eskisi gibi olmayacak 3 şey

iPhone 8’den sonra amiral gemisi modellerde asla eskisi gibi olmayacak 3 şey

0

iPhone 8″in çıkışıyla birlikte, gerek donanım, gerek tasarım, gerekse yazılım bazında bir çok özellik değişikliğe uğrayacak. İşte bu değişikliklerden üçü var ki, asla eskisi gibi olmayacak.

Telefon ekranı

Yeni iPhone”da ön tarafta bulunan “home” tuşu olmayacak. Ekran nerede ise çerçevesiz olacak.

öncü model telefon fiyatları

iPhone 8 ile birlikte akıllı telefon piyasasının aslan payını alacak olan Apple, amiral gemisi telefon modellerinin fiyatlarının da yükselmesine neden olacak gibi görünüyor. Zira bu yönde bir çıkışı yakın bir zamanda Samsung Galaxy Note 8″de gördük. 5.000 TL üzerinde satılan Note 8″den sonra iPhone 8″in fiyatının da 5.500 TL civarında olması bekleniyor. Daha önce Huawei”nin P9 modelini raflarda oldukça makul fiyatlarla görmüştük. Kaldı ki rakibi iPhone 7″ye karşı oldukça büyük başarılar elde etmişti. Performans açısından pek bir fark olmadığı gibi, kamera tarafında da çok daha üstündü P9. üstelik iPhone 7 ile aralarında 1.500TL civarında bir fark da vardı. Fakat daha sonra P10 modelini çıkaran Huawei, çok daha yüksek bir fiyatlandırma politikasını benimsemişti. Apple”ın uyguladığı pazarlama politikası, diğer amiral gemisi modelleri de etkilemeye başlamıştı.

Arttırılmış Gerçeklik

Henüz bir çoğumuzun deneme imkanı bulamadığı arttırılmış gerçeklik bildiğiniz üzere bütünüyle sanal olmayan, çevrenizde bulunan somut nesnelere uyarlanmış sanal faktörlerin oluşturduğu senaryolara verilen isim. örneğin Microsoft HoloLens, bu noktada verilebilecek en somut örnek. Zira ABD hava kuvvetleri pilotlarını eğitmek için bu cihazı kullanıyor. Gelin görün ki telefon kameralarını arttırılmış gerçeklikte kullanma fikrini ise ilk ortaya atan Apple oldu.

Apple”ın yeni iOS11 işletim sisteminin bir parçası olan AR teknolojisi, oldukça önemli bir yenilik olma özelliği taşıyor. Zira iOS11, bir çok Apple cihazına ücretsiz olarak gönderilecek. Fakat tabii iPhone 8″in gerek işlemci, gerekse kamerasının daha gelişmiş olması nedeniyle diğerlerine oranla daha somut neticeler verecektir. Arttırılmış gerçeklik konusunda bir çok firma gibi, Snapchat ve Instagram” da yatırım yapmıştı. Fakat Apple bu konuyu öyle ciddiye alıyor ki, geminin dümenini ele almakta kararlı.

Hakeza Google” da yakın bir zamanda Apple”a ayak uydurmuş, yeni ARCore projesini duyurarak arttırılmış gerçeklikte hassasiyetten çok, içerik zenginliğine önem vermeye başlamıştı.Yani Apple, Google”a bile bu noktada yön vermişti.

öyle ya da böyle Apple, işlerin nasıl yürütüleceğini bilen yegane firma. Bu nedenle de her zamanki gibi kazanan taraf olmayı başarmayı sürdürüyor. Zira gerçek başarı bir fikre sahip olmaktan çok, o fikri uygulayabilmekten geçiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here