iPhone 7 Plus

iPhone'nun en gözde modellerinden iPhone 7 Plus'ı test ofisimizde detaylı inceledik.

Sedat Kühlen 

Geçtiğimiz yıl 7 Eylül 2016 günü resmi bir şekilde tanıtımı yapılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus aradan geçen zaman zarfında milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. Apple’ın gözde modeli olan iPhone 7 Plus’ı bu sayı için inceledik, işte artıları ve eksileri.

İlk olarak incelemeye başlamadan önce renk seçim konusuna bir vurgu yapmak istiyorum. Apple’ın yapmış olduğu lansman sırasında yeni model iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yeni bir renk seçeneği öne sürmüştü. Jet Black renk seçeneğine sahip olan modelleri alacak olan kullanıcılar için bir uyarıda bulunmuştu. Yapılan uyarıda bu renge sahip olan telefonun çok rahat çizilebileceği belirtilmişti. Bu bakımdan kullanıcıların kılıf kullanmalarını söyleyen Apple, bu durumu bildiği haldecihazı piyasaya sürmesi herkesin ciddi anlamda kafasını karıştırmıştı.
Aslında genel olarak kullanıcılar iPhone alırken, gold renk seçeneği ve siyah renk seçeneğini daha fazla tercih etmekte. Yeni modellerde ise bu renk seçeneklerinden mat siyahın ciddi anlamda öne çıkarıldığını görüyoruz. Zaten Jet Black model cihazı kılıfsız masaya koyduğunuz da diğer telefonlara benzerlik gösterdiği ve uzaktan bir iPhone olduğuna pek karar verilemediği de bir gerçek. 
Tasarım

Yeni model iPhone 7 Plus’ın tasarım detaylarından bahsedecek olursak eğer, ilk olarak kasasından başlamamız gerekecek. Kasasına baktığımızda yeni cihazın anten bandları ve çift kameranın kasa yapısını değiştirmesinden başka pek bir değişiklik yok. Bu bakımdan kasa yapısı olarak daha önceki model olan iPhone 6’lara çok benzediği bir gerçek. Yeni modelin kasasında ufak rötüşlar yapılmış veya makyajlanmış diyebiliriz. Bu bakımdan kullanıcıların yeni modeli almaları için kasa yapısında pek fazla fark bulunmadığından Apple yeni renk seçeği olan Jet Black’i sundu. Kasada yer alan anten çizgileri yeni modelde artık çift taraflı değilde tek hat üzerinden geçiş yapıyor. Kısacası Apple yeni modelin kasa yapısında çift anten bantlarını tek anten bantlarına düşürmenin yanı sıra pek bir değişikliğe gitmediği fark ediliyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam