Ana sayfa Haber iPhone 7″nin silüeti MacBook”a benziyor

iPhone 7″nin silüeti MacBook”a benziyor

0

iPhone 7, bu yılın eylül ayında tanıtılacak ve WWDC’de tanıtılan iOS 10 ile birlikte ve yeni ekran teknolojisiyle yine çok konuşulacak. Bilgilere göre iPhone 7nin ekran tasarımı, diğer iPhone’lar ile kıyaslandığında daha yumuşak bir yapıya sahip bir ekran camı barındırıyor. Neredeyse bir plastik izlenimi verecek ve “home tuşu” gibi uygulamalara basıldığında düğme hissi verecek. Apple bunu daha interaktif bir iPhone olması için gerekli görüyor.  Diğer haberlere göre iPhone 7’de beklentilerden daha fazla değişiklik olacak ve iPhone 7’nin 6S’e benzeyeceği söylense de aksi olarak tasarım olarak da radikal değişiklikler bekliyor.

Bu tasarım değişikliklerini sağdan-soldan bol bol duymuşsunuzdur. The Wall Street Journal, yeni iPhone 7’lerin 3.5mm’lik kulaklık girişi barındırmayacağını ve bu işi kablosuz olarak sürdüreceklerini belirtiyordu. Aslında bu haber doğru ancak iPhone 7′lerde söz konusu olmayabilir. Büyük ihtimalle onlar da bu haberi, Apple’ın yayımladığı yeni kulaklık ve bağlantı patentlerinden yola çıkarak yaptı ve daha fazla tık alabilmek için iPhone 7‘ye uyarladı. çünkü şimdiki daha net haberler ise iPhone 7’lerde kulaklık girişinin olacağı söylüyor, meselenin haber değeri taşıyan kısımı ise, olacağı kesinleşen bu kulaklık girişinde radikal bir değişiklik bekleniyor. 

Apple, bu konuyla ilgili öncelikle boyut olayını masaya yatırmış. Yani Apple için bu jak girişinin boyutunu değiştirmek gündemdeydi ancak Apple, kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda bu arayışından vazgeçti. Malumunuz, akıllı telefonlarla gelen kulaklıklar pek az  kullanılır ve dışarıdan alınan farklı kulaklıklar kullanılıyor. Böylece yeni iPhone 7′lerde 3.5mm’lik giriş kesin gibi olsa da, Apple, tasarımında yeniliklere giderek inceliği etkilemeden bu girişi de bulundurmak istedi.

Görünüşe göre iPhone 7,  MacBook‘lara benzer bir tasarıma sahip olacak. Yani kalından inceye doğru bir ivmeye sahip olacak olan iPhone 7′nin arka yüzünde kısmi bir kavis bulunabilir. 

Ek olarak iOS 10’un yazılım altyapısında tanıtılmayan özellikler de ortaya çıktı. Bu yazılım altyapıları, iPhone 7’lerde bir “home tuşunun” olmamasına kadar sebep olabilir. 

Sonuç olarak, kısmi bir kavise sahip, home tuşunun bulunmadığı ve silüet olarak MacBook’a benzeyen bir iPhone 7 bizleri bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here