Ana sayfa Haber iPhone 7 ne zaman tanıtılacak? İşte yeni duyumlar

iPhone 7 ne zaman tanıtılacak? İşte yeni duyumlar

0

Apple, iPhone 6S serisini piyasaya sürdükten sonra iOS 9.1 güncellemesini yayımlamaya başladı ancak verimlilik açısından pek beklendik düzeyde değil. Daha doğrusu iOS 9 versiyonları kadar düzgün çalışmadığı görülüyor. iOS 9 ile birlikte Voltran’ın oluşturulduğu iPhone 6S‘ler ise büyük beğeni toplamasına rağmen satışlar açısından Apple’ın beklediği düzeyde değil. En azından Apple’a yakın kaynaklar iPhone 6S’ten dahasını beklendiğini belirtiyorlar. Türkiye’de ise malumunuz yüksek iPhone 6S fiyatları tepki çekmeye devam ediyor. Fakat bir gerçek var ki; Apple iPhone 6S, mobil işletim sistemi ile yazılımın iyi bir uyumunu gösteriyor. iPhone 6S‘ler henüz piyasaya sürülmüşken artık yavaş yavaş iPhone 7 dedikoduları ortaya çıkmaya başladı. İlk başta yeni tanıtılan iPhone’ların ardından hemen yeni bir iPhone daha duyumları pek inandırıcı değildi ancak ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözünü tekrar hatırlamamız gerekiyor burada. 

iPhone 7 dedikodularıyla ilgili A9 işlemci tekrar gündemde, yeni bir çip serisi dedikoduları henüz yok. Fakat şu bir gerçek ki, Apple IBM ile birlikte fazlasıyla yol almaya başladı, yazılım konusundaki ortakları IBM ile birlikte daha farklı bir yazılıma sahip bir iPhone 7 görebiliriz. iPhone 7‘ye yetişecek midir, yoksa eylül ayında tanıtılacak olan iPhone modeline mi gerçekleşilir henüz bilinmiyor fakat Apple ile Intel arasında da bir flört söz konusu. Duyumlara göre Intel, Apple ile iPhone için ağ bağlantıları konusunda destek verecek. Ancak daha önce Apple’ın Cisco’yla iOS 9 için anlaşma sağladığını hatırlatmak gerekiyor.

iPhone 7′nin tanıtım tarihinin ise mart olacağı ve o tarihte gerçekleştirilecek olan Keynote çerçevesinde Apple, yeni iPhone 7‘yi tanıtabilir dedikodulara göre.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here