Ana sayfa Haber iPhone 7″lerle Force Touch özelliği geliyor

iPhone 7″lerle Force Touch özelliği geliyor

0

iphone7

Apple, iPhone modellerine en radikal değişiklikleri iPhone 6 itibariyle yaptı. Daha önceki modellere nazaran daha fazla değişiklik gösteren iPhone 6‘lar, özellikle Apple’ın tasarım anlayışından çıkan iPhone 6 Plus ile çok konuşuldu. Şimdiki dedikodular daha fazla konuşulacak ve iPhone 6‘lardan daha radikal değişikliklere neden olacak. Apple, iPhone 7 olarak bildiğimiz yeni nesil iPhone’lara Force Touch teknolojisini üretecek. Aslında teknoloji 2013 yılında bekleniyordu, var olmasa da bu teknoloji bir dedikoduydu.

Force Touch, şu sıralarda kullanımda. Apple Watch modellerinde ve bahar ayında tanıtılan MacBook’larda bu Force Touch teknolojisi kullanılıyor. öte yandan, bu teknoloji için, Apple‘ın ekran teknolojisinden, ekran camına kadar yüzeyinde değişikliğe gideceği de konuşuluyor.

Force Touch, bir yüzeye veya ekrana dokunuşlardaki güce göre farklı tepkiler verdiği ve her baskı kuvvetine göre ayrı kısa yollar ve ayrı reaksiyonlar gösterdiği bir teknoloji. Apple’a göre, bu teknoloji dokunmaktan daha farklı bir reaksiyonlar alınabilmesini sağlıyor.

Kaynak: Bloomberg

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here