Ana sayfa Haber iPhone 6s kapanma problemini kapsayan iOS 10 güncellemesi haftaya yayımlanacak

iPhone 6s kapanma problemini kapsayan iOS 10 güncellemesi haftaya yayımlanacak

0

Geçtiğimiz hafta başında Apple bir basın duyurusuyla iPhone 6s’lerde gözlemlenen ani kapanma sorunuyla ilgili bilgilendirme yapmıştı. Böylece batarya problemlerinden kaynaklanan iPhone 6s kapanma sorunu tescillenmekle birlikte üretici tarafından da “garantiye” alınmıştı. Firmanın resmi açıklama yapması, sorunun tanımlanması açısından oldukça önemli.

çok geçmeden problemin iOS 10’un da kaynaklı bir problem olduğu anlaşıldı ve Apple yazılım kanatlarından da bu probleme bir an önce “kesin çözüm” sağlamaya çalışıyor. Yani bataryayı su gibi içen şey herhangi bir donanımsal sorun değil, yazılımsal bir sorun. Ancak güncellemeyi alırken cihazlarınızın seri numarasına da dikkat etmiş olıun; Q4, Q5, Q6, Q7, Q8, Q9, QC, QD, QF, QG, QH pozisyonlarında olan cihazlar, kapanma sorunlarını yaşayan cihazlar olduğu belirtildi. 

Yeni iOS 10 güncellemesinin, zaten beklenen iOS 10.2 güncellemesi olacağı da belli oldu gibi. Sadece kapanma sorunuyla ilişkin problemler değil diğer yama paketleri de bu güncellemenin içerisinde yer alacak. 

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here