Ana sayfa Haber iPhone 6s”in geliştirilmesi 6 yıl sürdü

iPhone 6s”in geliştirilmesi 6 yıl sürdü

0

Apple, iPhone 6S’in altyapısını oluşturan 3D Touch teknolojisini tam 5 yılda, beraberinde tanıttığı iPhone 6s modelini ise 6 yılda tamamlamış. Tasarım detayları, patentleri ve diğer detayları aşama aşama ilerlerken özellikle patentlerin bu çalışma döneminin uzamasına neden oldu. Detaylara göre, aynı dönemlerde Apple, Touch ID teknolojisinde Motorola ile yarışııyorken aynı zamanda 3D Touch teknolojisinin de gelişimini sürdürdü. 

Motorola’nın CEO’suna göre, Motorola, Nexus 6’ları geliştiriyorken arka yüzündeki Motorola logosunun üzerine bir parmak izi teknolojisi uygulamak istemişler ancak bir saat önceden bu patenti Apple aldığı için bu teknoloji Nexus 6’da uygulanamamış. Kaynağımıza göre aynı dönem içerisinde Apple, MacBook‘taki Buterfly tasarımın detaylarıyla meşgulken aynı zamanda iPhone 6s‘te bulunan tasarım detaylarını geliştiriyordu, yazılımcılar ise 3D Touch’ın teknolojik altyapısını tamamlamaya çalıştılar.

üstelik aynı kaynağa göre Apple iPhone 6s‘te kullanılan 64-bit sistemli A9 çipin geliştirilmesi de 4 yıl civarında sürmüş.

Bir akıllı telefonun geliştirilmesi bizdeki bilgilere göre ortalama 3 yıl sürüyorken şimdiye kadar en fazla Ar-Ge çalışması iPhone 6s için yürütülmüş istatistiklere göre. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here