Ana sayfa Haber iPhone 6 materyal yenilikleriyle geliyor

iPhone 6 materyal yenilikleriyle geliyor

0

Apple, sadece iPhone 6 için değil yeni nesil iPhone‘lar için de çalışmalarını yürütüyor. Tasarım yeniliklerine cam tasarımı ile başlayan Apple, önceden de duyurulduğu gibi sapphire ekran tasarımı ile birlikte, iPhone 6‘nın yapımında kullanılacak diğer maddelerin de organik olacağı ve her yeni modelde cihazın daha organik maddelerle üretilmesi konusunda karar alındı. Elbette kullanıcılarına getireceği yeniliklerin yanı-sıra Apple, bu kararı fabrikalarında çalışan işçilerin sağlığını da düşünerek aldı. 

iPhone 6‘nın iki farklı model ile geleceği ve iPhone 6′nın 5.5 inç’lik cihazı sonbahar sonlarında çıkacağı açıklanmıştı. Apple, piyasaya ilk süreceği iPhone 6 4.7 inç modelinin cam tasarımını Gorilla Glass uygulayacağı söylenmişti ancak, artık Gorilla Glass‘ların yerini tamamen sapphire ekran alıyor. 

 

 

iPhone 6 ve yeni nesil iPhone‘ların materyal değişikliğine gitme kararı, kullanıcıya sağlık ile birlikte ekonomik olarak da fayda sağlayacak. Kullanılacak organik materyaller, Apple için ortalama %40’lık masraf azalmasına neden oldu. Bu durum, tahmin edilen fiyatın yaklaşık  35-40 TL’lik düşüşe uğrayacağı belirtiliyor.

9 Eylül’de tanıtılacak iki ürün de dünya çapında daha ekonomik olarak piyasaya sürülecek olması genel olarak akıllı telefon piyasasının dengelerini de bozabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here