Ana sayfa Mobil iPhone 5S

iPhone 5S

0

Merakla beklenen iPhone 5S”in çıkış tarihi belli oldu!
 

Apple yetkililerinin verdiği bilgiye göre yeni iPhone modelinin tanıtım tarihi belli oldu. Apple’ın iPhone 5S modelinin 10 Eylül”de tanıtılması bekleniyor.Yetkililer tarafından yapılan açıklamada Apple”ın yeni modeli hakkında bir bilgi paylaşılmadı.Akıllı telefon pazarının ikinci çeyreğini geçtiği yıllara göre kayıpla kapatan Apple, yeni iPhone modeli ile ibreyi kendi tarafına çevirmeyi hedefliyor.
 

 
Ancak Apple, şirket stratejisi olarak her iki yılda bir “S” modelini kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Bu yüzden Apple”ın iPhone 5S tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. İddialara göre söz konusu cihazda IPhone 5″e göre daha uzun süre kullanılabilecek batarya ve daha güçlü bir işlemci kullanılacağı güçlü beklentiler arasında yer alıyor.

öte yandan Apple”ın bir sürpriz yaparak uzun zamandan beri kullanılan “ucuz” iPhone modelini de tanıtacağı dedikoduları günden güne yayılıyor. iPhone 5C olarak beklenen ucuz iPhone modeli ise şuan için tamamen dedikodulardan ibaret. Konu ile ilgili Apple tarafından yapılmış hiçbir açıklama bulunmuyor. Apple bu zamana kadar çıkardığı tüm modelleri neredeyse dışarıya bilgi sızdırmadan büyük bir gizlilik içerisinde yürütmek konusunda oldukça başarılı.Bu yüzden çıkaracığa iPhone 5C gibi bir model varsa bile lansman günü herkese sürpriz yapabilir. Yine de bizim beklentilerimiz arasında ufak bir ihtimal gibi geliyor.

 

öte yandan FanaticFone’un yayınladığı fotoğrafta iPhone 5S ve iPhone 5’in LCD ekranlarının ve digitizer’ının “dünyada ilk kez” yan yana gösterildiği iddia ediliyor. Fotoğrafta görünen cihazların ekranlarında ve ekran boyutlarında herhangi bir fark göze çarpmıyor. Aynı şekilde giriş düğmesi ve ön kameraların konumu da değişmemiş görünüyor. Tek fark, iPhone 5S’teki şerit kablonun daha uzun olması. Bu fark, iPhone 5S’e yeni dahili bileşenler eklenmiş olduğunungöstergesi olabilir.

iPhone 5S’in giriş düğmesine ekleneceği iddia edilen parmak izi tarayıcısıyla ilgili herhangi bir işaret taşımıyor. FanaticFone’un sızıntısı, önceki sızıntılara göre iPhone 5S’in vidalarının yerinin değiştiğini gösteriyor. Bu da cihaza eklenecek yeni bileşenler için bir başka kanıt olabilir.
 


 
Uzman yorumu :
iPhone 5S”e dair iç bileşenlerinin yer aldığı detaylı fotoğrafları incelediğim zaman aklıma gelen ilk soru değişen home button tuşunun materyali ve bağlantı noktaları oldu. Bu durum akıllara iki soru işaretini getiriyor. İlk ihtimal oldukça kolay bozulan home button”un bağlantı noktalarına yönelik iyileştirme çalışmaları yapılmış olabileceği yönünde. İkinci ihtimal ise uzun zamandır beklenen parmak okuyucusunun home button tuşuna entegre edilmiş olması. Biraz fazla hayalperest de bulabilirsiniz. Bunlar elbette sadece varsayımlardan ibaret. Ama bir gerçek var ki batarya konusunda oldukça zayıf olan iPhone 5″in yenilenen versiyonu iPhone 5S ile birlikte kesinlikle geliştirilmek zorunda olduğu temel bileşenleri yer alıyor.iPhone 5S”in işlemci, kamera ve batarya gibi en temel özellikleri konusunda en az iki konuda güncellemeye gitmesi gerekli.Bu güncelleme ve iyileştirmeler sonunda eksiklerini gideren ara model iPhone 5S ile Apple”a tekrar beklenen ilgiyi kazandırabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here