Ana sayfa Haber iPhone 5S, iOS 11.3″ün batarya sağlığı özelliklerine sahip olmayacak

iPhone 5S, iOS 11.3″ün batarya sağlığı özelliklerine sahip olmayacak

0

Geçen yıl iPhone modellerini bilerek yavaşlattığı ortaya çıkarılan ve bunu önce kabul edip sonra özür dilemek zorunda kalan Apple, geçtiğimiz günlerde dağıtılmaya başlanan iOS 11.3 güncellemesiyle birlikte bu durumu düzeltti. Bu düzeltme, bahsi geçen yavaşlatma özelliğini kullanıp kullanmamayı kullanıcının sorumluluğuna bırakma yoluyla uygulandı fakat iOS 11 kullanmasına rağmen bu özellikle iPhone 5S’e uğramadı.

Pil yenileme ücretlerinde indirim yapan Apple, yaptığı açıklamada iPhone 6 ve üzeri tüm modellerde bu özelliğin var olduğunu ve gelecek güncellemeyle kullanıcının açıp kapatma özgürlüğüne sahip olacağını belirtmişti. Bu güncellemenin dağıtılmaya başlamasının ardından iPhone 5S kullanıcıları batarya sağlığıyla alakalı hiçbir özellik göremeyince tepkiler ortaya çıkmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Apple, iPhone 5S’in işlemcisinde bataryaya bağlı olarak herhangi bir yavaşlatma yapılmadığını, bu cihazdaki çipin bataryanın durumu kötü de olsa tam güçte çalışabildiğini ifade etti.

Bataryanın telefonda yapılacak tüm işlemler için anlık olarak yeterince güç veremeyecek kadar eskimesiyle birlikte yavaşlatmaya duyulan gereksinim, Apple’ın söylediğine göre iPhone 5S için geçerli değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here