Ana sayfa Mobil iPhone 5S’in tasarımı değişecek mi?

iPhone 5S’in tasarımı değişecek mi?

0

Daha büyük ekran beklentileri ve renkli versiyonlara dair son gelişmeler…

Lansmanına kısa bir süre kala iPhone 5S”in gerek teknoloji gerekse dış tasarımına ilişkin özellikler güvenilir kaynaklardan elde edilen bulgular ışığında şekilleniyor. Dış tasarıma dair beklentiler de artık iyiden iyiye netleşme eğiliminde. Beklentiye göre iPhone 5S”in görünümü, tek ya da iki farklı boyut hangisi olursa olsun iPhone 5 ile incelik dışında aynı olacağa benziyor, ancak ikiden fazla renk -bir ihtimal- gelebilir.
 

Farklı renkler olabilir
Analistlerin farklı renk alternatiflerine dönük beklentileri, Apple tarafından uygulanabilir mi? Bu soru işareti firmanın kemikleşmiş beyaz ve siyah iPhone geleneğine her ne kadar ters düşse de değişen tüketici alışkanlıklarının sergilediği eğilimler bizleri sarı ya da pembe iPhone”larla karşılaştırabilir.

Daha büyük ekran olasılığı uzak
Yine çinli kaynaklara göre iPhone”lar, Apple sisteminin doğasına ters bir şekilde 4.8 inçlik çok büyük bir versiyonla da karşımıza çıkabilir. Steve Jobs”ın şiddetle karşı çıktığı büyük ekranlı ve elde tutulması zor akıllı telefon özelliğinin de pek önemsenmemesi anlamı taşıyacak bu tür bir gelişmenin Apple gelenekçilerini şoke edeceği aşikâr. Evet, büyük ekranlı iPhone”lar -bir ihtimal- lanse edilebilir evet; ama bunun gerçekleşmesi çok sansasyonel olur ve bir üçüncü çeyrek lansmanında böyle bir atılımın gerçekleşmesi açıkçası pek gerçekçi görünmüyor. ABD”de yaklaşan Noel tatili öncesi daha büyük ve daha renkli iPhone”ların satış adetlerine pozitif katkı sağlama ihtimali yüksek ama iPhone, hali hazırda pek fazla geliştirme yapmasa da satış adetlerini baz alırsak Noel dönemlerini kasıp kavuruyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here