Ana sayfa Mobil iPhone 5S’in kalınlığı değişecek mi?

iPhone 5S’in kalınlığı değişecek mi?

0

Elde edilen bulgulara göre yakın zaman içinde tanıtımı gerçekleşecek iPhone 5S”in eni ve boyu aynı kalırken kalınlık ölçüsü 0,3-0,5 mm arası incelebilir…

Yaklaşan iPhone 5S lansmanı öncesinde yeni modelin tasarımına ilişkin yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Apple”ın daha önceki “S” modellerinde de görüldüğü üzere tasarım açısından önemli bir değişikliğe gitmesi düşük bir ihtimal gibi görünüyor. Bununla birlikte Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z ve HTC One gibi “süper yakışıklı” rakiplerin 2014 versiyonları ile baş edebilmek adına iPhone 6 için beklenen ciddi değişimlerin bazı imarelerine iPhone 5S ya da bir olasılık durumundaki “ikinci iPhone” iPhone 5C modellerinde rastlanabilir.
 


Ekran paneli 1.9 mm olabilir

iPhone 5S için geliştirilen Retina + Sharp IGZO bütünleşiği şeklindeki çoklu dokunmatik ekranın panel kalınlığının iPhone 5″e göre 0,5mm inceleceği yönünde ciddi bulgular söz konusu. Bu gelişme doğal olarak akıllı telefonun inceliğine pozitif şekilde yansıyabilir. Zira iPhone 5″in ekran paneli 2.4mm kalınlığındaydı ve 5S ile bu düzey 1.9mm”ye düşecek. Ancak bu noktada bir detay dikkat çekiyor; cihazın pilinin de geliştirilmesi kesin olarak bekleniyor. Yeni iPhone 5S pilinin iPhone 5″inkine göre daha kalın olup olmayacağı ise bir soru işareti.

iPhone 5S kalınlığını pil tasarımı belirleyecek
iPhone 5S için daha iyi şarj dayanıklılığı için daha kalın bir pil, örneğin 0,3-0,5 mm daha kalın bir pil tasarlanırsa ekran panelindeki incelmenin yanı sıra pilin daha kalın olması gibi bir sonuç ortaya çıkabilir. Bu durumda iPhone 5S”in kalınlığında da bir değişiklik olmaması kuvvete muhtemel. Elbette Apple, pil konusunda çok daha radikal bir tasarımla ortaya çıkarak iPhone 5″e göre daha ince bir pil de tasarlamış olabilir. Bu durumda ise iPhone”un en az 0,3-0,5mm incelmemesi için hiçbir engel kalmayacak gibi görünüyor. Gelişmeler ve olasılıklar, yaklaşan iPhone lansmanı öncesi merak uyandırmaya devam ediyor. Technotoday.com.tr üzerinden yaklaşan iPhone lansmanı öncesi son gelişmeleri tüm detayları ile takip edebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here