Ana sayfa Mobil iPhone 5S’e Retina+Sharp IGZO ekran

iPhone 5S’e Retina+Sharp IGZO ekran

0

Son haberlere göre iPhone 5S”de Süper HD ekran yer alacak ve ekranın çözünürlüğü iPhone 5″e göre 727.040 piksel daha yüksek olacak…

Merakla beklenen iPhone 5S için geri sayım devam ederken yeni akıllı telefonun ekranına ilişkin özelliklerde netleşmeye başladı. Son haberlere göre iPhone 5S”de bir Süper HD ekran yer alacak. çin”in popüler yayın mecrası China Times”a göre Tayvanlı üretici Innolux, Apple için yeni dokunmatik ekranların üretimi ile ilgilenen marka. üretilen ekranlar ise Retina + Sharp IGZO ekran bütünleşiği şeklinde.

+727.040 piksel!
Apple”a yakın ve güvenilir bir kaynağa göre yeni ekranların iPhone 5″ten 727.040 piksel daha yüksek çözünürlükte olması beklentisi de bir diğer flaş veri durumunda. Zira bu ekran piksellerindeki ekstraya ilişkin bulgu, geçtiğimiz Mayıs ayında teknoloji dünyasında da sıklıkla vurgulanmıştı. Elbette bu tür öngörü bazlı haberlere her Apple lansmanı öncesi yoğun biçimde rastlandığını belirtmekte fayda var.
 


10 noktalı çoklu dokunmatikle gelebilir

iPhone 5S için geliştirilen ekranın 10 noktalı çoklu dokunmatikle geleceği söyleniyor ve panel kalınlığının da inanılmaz ince olduğu: Sadece 0,5mm. Ayrıca Apple”ın iki farklı ekran boyutu tüketicilerin karşısına çıkması da gittikçe güçlenen bir olasılık. Android cihazların farklı ekran bollukları ile daha sıkı rekabet için piyasa analistlerinin dahi üzerinde durduğu bir beklenti olan farklı ekran konusu, Apple dedikodu sitelerinin son aylarda üzerinde en çok durduğu konuların başındaydı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here