Ana sayfa Donanım iPhone 5’in güç tuşu, Apple”a emanet!

iPhone 5’in güç tuşu, Apple”a emanet!

0

Kullanıcılarının mağdur olmasını istemeyen Apple, iPhone 5 kullanıcısının sorun yaşadığı güç tuşunu ücretsiz olarak değiştirecek. iPhone 5‘te sorun yaşıyorsanız Apple Store’a götürmenizde fayda var. Apple‘ın 2012 yılında satışa sunduğu iPhone 5‘in ilk parti üretiminde çok sorunlar yaşanmış hatta bazı cihazlar sıfır kutularının içerisinden çizik halde bile çıkmıştı. İkinci ve daha sonraki parti iPhone 5 üretimlerinde sorunları minimuma indiren Apple, bugün ilginç bir karara imza attı. iPhone 5‘in çok sık rastlanan sorunlarından biri olan güç tuşu için değişim programı başlattı. Normal kullanımda bir süreden sonra işlevselliğini yitiren ve kullanıcıya sorun yaratan iPhone 5′in güç tuşu artık ücretsiz olarak değiştirilecek.

 

 

iPhone 5

 

 

 

Bu değişim programı ülkemizde de geçerli olacak. 2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren İstanbul Zorlu Center’da açılan Apple Store‘a güç tuşu sorunlu iPhone 5 cihazınızı götürüp ücretsiz değişim hakkından yararlanabileceksiniz. Cihazınızı Apple Store‘a göndermeden önce firmanın sizden istediği birkaç şey olacak, siz şimdiden yola koyulmadan önce hazırlığınızı da yapın.

 

Zorlu Center Apple Mağazasını ayağınıza getirdik haberimiz için tıklayınız

 

Zorlu Center Apple Mağazasına gitmeden önce yapılacaklar listesi

 

iTunes veya iCloud ile verilerinizi yedekleyin, Phone’umu Bul’u kapatın, Ayarlar> Genel>Sıfırla>Tüm içerikleri ve ayarları sil, iPhone 5 kılıfınızı çıkarın.

 

Bunları yaptıysanız 2 Mayıs”ta Zorlu Center Apple Mağazası”na artık gidebilirsiniz.  

 

 

iPhone 5

 

 

Zorlu Center Apple Mağazası’ndan ilk görüntüler haberimiz için tıklayınız

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here