Ana sayfa Mobil iPhone 4 nasıl tutulur?

iPhone 4 nasıl tutulur?

0

Apple’ın sinyal problemine verdiği cevap düşündürücü
 

iPhone 4’ün kenarlarını saran parlak metal çerçeve sadece bir tasarım unsuru değil. Bu metal bantlar aynı zamanda sinyal vazifesi gördüğü için telefonun sol alt köşesinden tutulduğunda sinyal seviyesinin düşmesine ya da sinyal alamamaya neden olabiliyor.

Apple”ın konuya getirdiği yaklaşım ise ilginç. Şirket, bunun bir yazılım ya da üretim problemi olduğunu kabul etmiyor, tüm problemin telefonun yanlış tutulmasından kaynaklandığını söylüyor. Buna çözüm olarak ise telefonun başka şekilde tutulmasını ya da iPhone 4′ler için çıkarılan kılıflardan kullanılmasını öneriyor.


 

 

 

Herhangi bir telefonu kavramak antenin performansında biraz düşüş yaratır, antenin konumuna göre telefonun bazı noktalardan tutulması sinyal seviyesini daha da kötüleştirebilir. Bu her mobil telefonun yaşayabileceği birşeydir. Eğer iPhone 4′ünüzde böyle bir sorun yaşıyorsanız, telefonu sol alt köşesinden kavramayın, ya da telefonun etrafını çevreleyen metal bandı tamamen kaplayan bir kılıf kullanın.
 
Ekranda retina teknolojisinin kullanıldığı bir telefonda, tutuş şeklinin efektif kullanımı etkilemesi ve Apple’ın bunu bir hata olarak kabul etmemesi oldukça ironik.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here