Ana sayfa Mobil iPad: Yılbaşı Uygulamaları…

iPad: Yılbaşı Uygulamaları…

0

Yeni yıla girerken ihtiyaç duyacağınız her şey iPad”inizde…
 

Mekanist

Mekan keşif ve yorum platformu Mekanist.com”un iPad uygulaması ile yılbaşına nerede gireceğiniz konusunda kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz. Yakınınızdaki en popüler mekânları keşfedebilir, şehrin en iyilerini görebilir, aradığınız yerlerle ilgili kullanıcı yorumlarına ve iletişim bilgilerine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. Mekân arama motoru olan Mekanist”te yılbaşına gireceğiniz mekânların haritadaki konumlarınına ulaşabiliyor, bulunduğunuz noktadan gitmek istediğiniz mekâna yol tarifi alabiliyorsunuz. Semte göre arama yapılabilen mekanist iPad uygulamasında ayrıca tek tuşla mekânların fotoğraflarını görüntüleyebiliyorsunuz.

   mekanist.net
Kullanıcılarının şehri daha kolay, eğlenceli ve interaktif bir şekilde keşfetmelerine imkân tanıyan Mekanist iPad uygulaması, 125 binin üzerinde kayıtlı mekânla ilgili 100 bin üzerinde üye yorumuyla yılbaşı için ne yapmanız gerektiğine ilişkin karar aşamalarınız için faydalı ipuçları içeriyor.
ücretsiz
 
atm   En Yakın ATM (Closest ATM)

Napolyon “para, para, para” derken sanırım ATM teknolojisinin gelişiminin önünü açtığını düşünmemişti. ATM”lerin hayatınızdaki kritik rolü özellikle yılbaşı akşamında önemini artırabilir. En Yakın ATM, iPad”inizde Türkiye”deki tüm bankalara ait ATM ve şube”leri bulunduğunuz lokasyona göre veya il/ilçe seçimi yaparak harita üzerinde görüntülemenizi sağlar. Oldukça kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulamadaki “konumum” seçeneği ile lokasyonunuz GPS teknolojisi ile tespit edilerek haritada gösteriliyor. Haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırarak dilediğiniz yerde ATM/Şube arayabiliyorsunuz. Arama yaparken tüm bankaları veya dilediğiniz bir bankayı seçebilirsiniz. 

Arama sonucunda harita üzerinde gösterilen banka simgesini seçerek ATM/Şube”nin tam adresini görüntüleyebilirsiniz. “Arama” seçeneği ile il/ilçe seçerek ATM/Şube arayabilirsiniz. Sadece seçtiğiniz ilçede ATM/Şubesi olan bankalar listesi gelir.
ücretsiz

 

Biletix

Türkiye’nin en geniş etkinlik veri tabanına sahip olan Biletix”in iPad Uygulaması ile yılbaşındaki tüm Biletix etkinliklerine ulaşabilirsiniz. Tek bir hareketle etkinlikleri listeleyebilir, etkinlik ve sanatçı fotografları arasında gezinebilir ve video izleyebilirsiniz. Biletix iPad uygulaması ile etkinliklerde oturacağınız yeri seçebilir, biletinizi kolayca satın alabilirsiniz. Uygulamanın ‘Yakınımda’ özelliği ile 15 km mesafede “şu anda” olan etkinlikleri öğrenebiliyorsunuz. Gelişmiş arama özelliği ile ister kategori (müzik, spor, sahne sanatları ve ailece), tarih veya mekâna göre filtreleme yapıp, ister kelime yazarak aradığınız yılbaşı etkinliğini kolayca bulabilirsiniz. Yılbaşında en çok satan “Hot Tickets” etkinliklerini listeleyebilir ve popüler etkinlikler arasından seçiminizi gereçekleştirebilirsiniz.

   biletix
Ayrıca özel promosyonlarla ilgili anlık bildirimler alıp yılbaşına dair son dakika indirimlerine ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin en popüler mekanlarını 360º panoramik fotoğraflarla dolaşabildiğiniz iPad uygulamasında mekanların detaylı adres tarifleride yer alıyor.

Uygulamanın önemli artılarından biri de kredi kartınızı bir kereliğine kaydedip sonrasındaki işlemlerde kısa sürede etkinliklerle ilgili bilet satın alabilme özelliği. İsterseniz her işlemde yeniden kart numarası girebiliyorsunuz. Tercih sizin.
ücretsiz
 

mighty light hd   Mighty Light HD

Otomatik renk değişimi ile iPad”inizi yılbaşında eğlencenin odağı haline getirebilirsiniz. Ayrıca karanlık bir yolda önünüzü görmeniz için güçlü bir el feneri özelliği taşır. Hem dikey hem yatay modda çalışan uygulama duvar ve tavanlar da fantastik ışıklar oluşturmanız için idealdir.
$ 0.99

 

Hotels.com HD

Hotels.com HD, yılbaşı gecesi için 200 ülkeden 140.000 otel ve 20.000″den fazla son dakika fırsatıyla konaklama seçiminizde özel bir başvuru kaynağı özelliği taşıyor. Hotels.com HD, kullanımı kolay arayüzü ve kapsamlı analizler içeren otel bilgileri ile yılbaşının en önemli uygulamaları arasında yer alabilir.

  hotels.com
Haritalarla konumları belirlenmiş otelleri birçok kategori arasından filtreleyebildiğiniz Hotels.com HD”de oteller ile ilgili fotoğraflar, kullanıcı değerlendirmeleri, seçtiğiniz otelleri kaydetme ve yönetme gibi özellikler bulunuyor. Rezervasyon yapılabilen uygulamanın önemli artılarından biri de veri bağlantı olmadığı durumlarda kaydedilmiş verilere ulaşılabiliyor olması. Hotels.com HD”de ayrıca birçok otel tarafından kabul edilen bir kampanya dahilinde 10 gece satın alındığında 1 gece ücretsiz kampanyası bulunuyor.
ücretsiz
 
alcoholmeter   AlcoholMeter

AlcoholMeter ile kan alkol konsantrasyonu (BAC) yaklaşık olarak hesaplanıyor. Uygulamada hesaplamalar kişinin ağırlığı, cinsiyeti, tüketilen içecek türü ve ilk içkiden sonra geçen zaman gibi etmenler beraberinde yapılır. beri zaman atlamalı uygulaması hesaplamalarına göre yapılır. Gerçek kan alkol konsantrasyonu (BAC) son gıda tüketimi, kişisel sağlık ve genetik faktörler gibi ek faktörlere bağlıdır. AlcoholMeter iPad uygulamasındaki tahminler eğlence ve bilgilendirme amaçlıdır.
$ 0.99

     
Room Planner for iPad

Yılbaşı gecesi evinizdeki bir takım değişiklikler beraberinde dostlar, akrabalar ve birazda eğlenceli öğe ile neşeli bir sürece dönüşebilir. Kapsamlı yılbaşı partilerinin genel olarak en yoğun ilgiyi yılbaşında gördüğü ve okul arkadaşları, geniş aile birlikteliği, yazlık arkadaşları, mahalleden arkadaşlar, şirketten arkadaşlar, hepsi birden gibi kategorilere ayrılabilen parti davetlileri için partinin düzenleneceği evin düzenlenmesi gerekebiliyor. Room Planner for iPad, evdeki odalarla ilgili düzenlemelerinize katkı sağlayabilir. Sütunlar, banyo, mobilyaları düşünerek evinize süsler alabilir, multimedya aygıtları yerleştireceğiniz noktaları belirleyebilirsiniz. 

   room planner for ipad
Ayrıca genel olarak yeni eşyaları eğlenceli bir geometrik düzenle konumlandırabileceğiniz uygulamanın matematikle ilgili bir takım antipatik duygular yaşayan bireyler tarafından pek sevilmeyeceğini de hatırlatmamız gerekir.
$ 8.99

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here