Ana sayfa Mobil Ipad veri güvenliği teknolojisi

Ipad veri güvenliği teknolojisi

0
Ipad”deki aygıt politikaları, kısıtlamalar ve güçlü şifreleme yöntemleri, bilgilerinizi güvende tutmak için katmanlı yaklaşım sunar. iPad, kullanımda değilken tüm verileri korumak için donanım şifrelemesi kullanır. Posta mesajlarını ve eklerini daha kapsamlı şekilde güvence altına almak için iPad, şifreleme anahtarını üretmek için eşsiz bir aygıt parolasından faydalanan “veri korumasını” kullanır. Ve iPad”in kaybolması ya da çalınması halinde, tüm veriler ve ayarlar Exchange veya bir mobil aygıt yönetim sunucusundan uzaktan bir silme komutu göndererek silinebilir.
 
ipad güvenliği
 
Aygıt Güvenliği

iPad, önemli bilgilere yetkisiz erişimi engellemek için kablosuz politika uygulama imkânı sunar. Aygıt parolası genelde güvenliğin ilk halidir ve iPad size zaman aşımı süreleri ve parola karmaşıklık derecesi dâhil kapsamlı bir dizi gereklilik arasından seçim yapma şansı verir. Ek politikalar uygulamaların kurulması veya YouTube”a erişim gibi aygıt kısıtlamalarını içerir.

 

Ağ Güvenliği

iPad, Wi-Fi veya hücresel veri ağları yoluyla kurumsal bilgilere güvenli bir şekilde erişilmesi için etkisini kanıtlamış teknolojiler sunar. iPad, hassas bilgilerin iletimi için en yüksek seviyede IP bazlı şifrelemeyi garanti altına almak adına geniş VPN teknolojileri serisi ile entegre olur. SSL, TLS desteği ise iPad ve kurumsal servisler arasında şifreli iletişim için uygulamalar tarafından kullanılır.
 

ipad platform güvenliği
 
Veri Koruma

Kullanımda değilken bütün verileri korumak için iPad, AES 256-bit şifrelemeyi kullanarak yerleşik donanım şifreleme özelliğinden faydalanır. iPad”in donanım şifreleme özelliklerine ek olarak aygıtta depolanan e-posta mesajları ve ekleri, veri koruma kullanılarak daha da güvence altına alınabilir. Veri koruma güçlü bir şifreleme anahtarı üretmek için kullanıcının aygıt parolasını kullanılır. Anahtar, verilere aygıt kilitliyken erişilmesini engelleyerek önemli bilgilerin cihaz ele geçirilse bile korunmasını sağlar.

Platform Güvenliği

iPad, üçüncü taraf uygulamaları için güvenli bir platform temeli sunar. Tüm iPad uygulamaları, uygulamaların herhangi bir müdahaleye veya değişikliğe maruz kalmadığından emin olmak için geliştiriciler tarafından imzalanmaktadır. Uygulamalar aynı zamanda izole edilir, böylece diğer uygulamaların depoladığı bilgilere ulaşamazlar. Uygulamalar tarafından kullanılan kimlik bilgileri de izole edilir ve güvenli, şifreli bir anahtar zincirinde depolanır. Geliştiriciler, hassas bilgilerin korunması daha da artırmak için uygulamaları şifrelemeyi de dâhil edebilirler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here