Ana sayfa Mobil iPad Uygulamaları ve Oyunları

iPad Uygulamaları ve Oyunları

0

Hayatı daha eğlenceli kılmak mümkün…

 

Phadion Design Classics

Phadion Design, yaklaşık 200 yıllık titiz ve özenli seçilmiş bir sanat ve endüstriyel tasarım platformu. iPad üzerindeki uygulamaları Phadion Design Classics ile de bu özeni ve görsel disiplini paylaşıyorlar. Bu süre içerisinde mimarların, grafik tasarımcıların, küratörlerin, eleştirmenlerin, tarihçilerin ve tabi ki endüstri ürünleri tasarımcılarının seçilmiş tüm çalışmalarını bu uygulama bünyesinde inceleyebilirsiniz. Muhteviyatında yaklaşık olarak 1000 eser barındıran uygulama Marcel Breuer, Achille Castiglioni, Le Corbusier, Jasper Morrison, Dieter Rams ve Eero Saarinen gibi mühim isimleri iPad”inize taşıyor. Görsel disiplin için elzem.

$19.99
 


 

 

 

BUZZ Player

çok yakın geçmişte DVD Oynatıcı modası vardı. Şekilleri Netbook”lara benzeyen bu elektronik aletler küçük ebatlarıyla nereye giderseniz gidin film seyretmenize olanak tanıyor. Ama artık iPad”iniz var ve bütün müthiş özelliklerinin yanısıra, size 9.7 inçlik ekranında “mobil” film keyfini de vaadediyor. iPad”de film seyredebilmeniz için en iyi seçeneklerden biri Buzz Player. öncelikle bu uygulamanın Türkçe altyazı desteği var. Altyazı fontunun tipini, puntosunu (büyüklüğü) hatta rengini kendi tercihinize göre ayarlama şansınız var. özellikle altyazı okurken zorlananlar için yazının puntosunu ayarlayabilmek büyük şans.
 


 

Buzz Player”a filmi iki farklı şekilde indirebiliyorsunuz. iPad”i bilgisayarınıza bağlayıp senkronize ettikten sonra iTunes”dan iPad”inizi seçip uygulamalara (Apps) girdikten sonra buradan Buzz Player uygulamasını seçeceksiniz. Ekranın altında açılan kutucuğa bilgisayarınızdaki film ve altyazı dosyasını sürükleyip bırakmanız yeterli. Bu klasik yöntem… Bir de wireless internetin mevcut olduğu ortamlarda filminizi Buzz Player”a kabloya ihtiyaç duymadan yüklemeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken, bilgisayarınızdaki film dosyasına sağ tıklayıp çıkan seçeneklerden paylaşıma açmayı (share) seçmeniz yeterli. Buzz player wireless olan mekanlarda diğer makinalarda paylaşıma açılmış dosyaları iPad üzerine kopyalamanıza veya shared dosyadaki filmi oynatmanıza imkan sağlıyor. Uygulama piyasada kullanılan hemen hemen bütün formatlardaki ses ve video dosyalarını destekliyor.

$1.99

 

 

Sudoku HD

Birçoklarına göre Sudoku uygarlık tarihinin en iyi “ölü zaman değerlendiricisi” haline geldi bile. Bir Sudoku macerasından bekleyebileceğiniz hemen herşeyi bünyesinde barındıran uygulama Sudoku HD ile iPad”de de bu eski oyun geleneğini sürdürmek mümkün. Doyurucu bir arayüze ve tasarıma sahip oyunun dört ayrı zorluk derecesi, otomatik düzeltme fonksiyonu ve bir zaman göstergesi de bulunuyor.

$1.99


Chess HD

Yoğun bir günün ardından sizi sakin ama eğlenceli bir satranç oyunundan başka hiçbir şeyin dinlendiremeyeceğini düşünenlerden misiniz? O halde, iPad ekranındaki yüksek çözünürlüklü görüntüler ve klasik iki boyutlu satranç tahtası görüntüsü ile Chess HD, tam size göre.

Oyunun dijital ortama taşınmasından bu yana devam eden bilgisayara karşı oynama ikilemi, iPad için de geçerli. Uygulamayı deneyen birçok kullanıcı, oyunu bilgisayara karşı değil, başka bir   “insan”a veya kendilerine karşı oynamaktan daha büyük zevk aldıklarını belirtiyorlar. Kural gayet basit, hamlenizi yapmayı düşündüğünüz taşı seçip, kurallar dahilinde gitmesini istediğiniz hücreye dokunmanız yeterli.

Zorluklarına rağmen, yapay zekaya karşı sıkı bir oyun çıkarmak da bizce hala eğlenceli. İki kişilik oyun moduna geçildiğinde ise siyah takım otomatikman ters dönüyor ve rakibinizin gerçek bir oyun tahtasına bakma hissini olabildiğince güçlendiriyor.

 
Zorluk dereceleri, çoklu oyuncu seçenekleri ve olası ses efektleri üzerinde de hakimiyet sağlayabildiğiniz uygulamayı tüm satranç tutkunu iPad kullanıcılarına tavsiye ediyoruz.

$0.99

 

 

Solitaire City

Kart oyunlarının dijitalize olmasından bu yana en yoğun ilgiyi Solitaire”in topladığı bir gerçek. Değişik platformlar üzerinde yıllardır tüm dünyada oynanan oyun, tabi ki, iPad”de de yer almakta gecikmedi. iPad”in geniş ekranında dokunmatik özellikler, değiştirilebilir arka plan ve kart varyasyonları ile artık Solitaire çok daha zevkli. Oyun içerisindeki gerçekçi grafik animasyonlar ve ses efektleri de tam olması gerektiği kıvamda.

$5.99
 

 

  Air Display

Air Display uygulaması, basitçe, iPad”inizi Mac”iniz için bir ekstra monitöre çeviriyor. Hem de tamamıyla kablosuz bir bağlantı sağlayarak. Air Display”in herkesin ihtiyaç duyabileceği ekstra görüntü sağlamasından ziyade, bir avantajı daha var: iPad”inizde görüntülenen görüntü üzerinde dokunmatik olarak da çalışabilirsiniz. Bu da, şu ana kadar Mac ekranından farenizle kontrol ettiğiniz profesyonel programlardaki parametreleri artık odanızın herhangi bir yerinden direk parmaklarınızla kontrol edebileceğiniz demek. Eğlenceli değil mi?

$9.99

Printer Pro

ürün, teknoloji pazarında henüz yeni bir devrim olduğundan ve iPad”in yapısı da buna müsade ettiğinden, her geçen gün cihazla yapılabilecek yeniliklere bir yenisi daha ekleniyor. iPad”in geniş ve yüksek çözünürlüklü ekranının getirdiği en büyük avantajlardan birisi de, dökümanlar üzerinde çalışmakta ve onları yönetmekte açığa çıkan kullanım kolaylıkları.

Bu ekran aynı zamanda, internet”te sörf yaparken, fotoğraf görüntülerken veya video izlerken de gayet yeterli bir performans sunuyor.

Yine de bu tip işlerle uğraşırken, baktığınız fotoğrafları veya üzerinde çalıştığınız dökümanı kağıda dökme ihtiyacı hissetmeniz de her an olası.

 
Bu ihtiyaç, birçokları için sözkonusu dökümanı önce iPad”den kişisel bilgisayarlarına bir şekilde transfer etmeyi, oradan da kişisel bilgisayar vasıtasıyla kağıda dökmeyi gerektiriyor. Tek bir şart, bu gerekliliği ortadan kaldırmaya yeterli : Printer Pro.

Printer Pro, iPad”inizdeki herhangi bir döküman ve/veya resmi, başka herhangi bir aracı olmadan da kağıda dökebilmenizi sağlıyor. üstelik bu iş için herhangi bir kabloya da ihtiyacınız yok. Yerel ağınıza bağlı vaziyette bulunan bir yazıcıya sahipseniz, yine aynı ağa bağlı olan iPad”inizden kablosuz olarak çıkış alabilirsiniz. Uygulamanın tasarımına gelince: Genel grafik ve arayüz tasarımı oldukça sade ve kullanımı kolay. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra kullanıcıya sol menüden bir takım özellikleri seçmesi isteniyor. Bu kısım, iPad”de hangi dosya veya resimlerin kağıda döküleceğini belirlerken kullanıcıya oldukça kolaylık sağlıyor. Dosya seçiminden sonra, sadece birkaç saniye sürecek yazdırma  işlemine geçilmekte.

$6.99

 


 
 

TweetDeck for iPad

Son yılların sosyal paylaşım fenomeni Tweeter için bir iPad uygulaması olmaması anormal olurdu. Tweeter”ın görünümünü tamamıyla kişiselleştirebileceğiniz uygulama ücretsiz. Tweeter”ı sık kullanan kullanıcılar için vazgeçilmez bir uygulama.

ücretsiz

AccuWeather HD

AccuWeather HD, adından da anlaşılacağı gibi, hava durumu ve öngörüsü hakkında derinlemesine bilgiler veren ve bu bilgileri her an güncel tutan bir uygulama. Muadillerinden en büyük farkı iPad ekranınıza uyum sağlayan, estetik bir tasarım içerisinde tüm hava durumu bilgilerini alabilmeniz. Dünyanın neresinde olursanız olun bulunduğunuz yerin hava durumunu önümüzdeki altı gün için bilmek isterseniz AccuWeather HD tam size göre.

ücretsiz

 

 

 

Photogene

Photogene, profesyonel anlamda olmasa da, fotoğraflarınızı düzenlemeniz, onların üzerinde ufak tefek değişiklikler yapmanız ve onları olduklarından daha estetik hale getirmenize yardımcı olan çok kullanışlı bir uygulama. Uygulamanın profesyonel tasarım harikaları yarattığı söylenemez lakin basit bazı işlemleri de son derece hızlı ve yetili gerçekleştirdiği kesin.

Uygulama sayesinde favori fotoğraflarınız üzerinde ışık, renk açma, parlaklık gibi temel işlemleri gerçekleştirebilir, onları küçük hamlelerle retro estetiğe kavuşturabilirsiniz. Uygulama ile dokunuşunu yaptığınız fotoğraflarınızı iPad üzerinden elektronik posta ile gönderebilir, onları Facebook, Tweeter gibi sosyal paylaşım ağlarında tanıdıklarınızın gözleri önüne taşıyabilirsiniz.

$1.99

 

Periyodik iPad

Kimyaya ve elementlere meraklıysanız The Elements ile Periyodik Tabloda yer alan 118 ayrı elementi yüksek çözünürlükte çok daha yakından tanıyıp inceleyebilirsiniz. Her bir element görüntüsünü 360 derecelik bir görüş açısıyla görüntüleyebileceğiniz uygulamada aynı zamanda, elementlerin ne zaman, kim tarafından ve nasıl keşfedildiğine dair yararlı bilgilere de ulaşmak mümkün. Asıl sürpriz ise sonda: Eğer üç boyutlu bir gözlüğe sahipseniz element görüntülerini üç boyutlu olarak da inceleyebilirsiniz. Kimya bile iPad ile daha eğlenceli!

$13.99
 


 

 

Paprika Recipe Manager

İyi yemek yapmanın iyi bir hayatın anahtarlarından biri olduğunu düşünenlerdenseniz Paprika Recipe Manager tam size göre bir iPad uygulaması. Uygulama sayesinde internet vasıtasıyla edindiğiniz yemek tariflerini düzenleyip, arşivleyebilir; kendi tarif ve yorumlarınızı da onlara ekleyebilirsiniz. Kendi tariflerinizi de iPad üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki başka “usta aşçı”larla paylaşabilme imkanı da veren Paprika Recipe Manager, iyi bir mutfakta iPad ile beraber olması gereken ilk uygulamalardan biri.

$9.99
 

 

Dragon”s Lair HD

iPad üzerindeki oyunlardan mümkün mertebe eğlenceli ve iPad”in tüm teknik özelliklerini kullanıcıya yansıtabilen olanlarını buraya taşımaya gayret ediyoruz. Bu doğrultudaki oyunlardan biri olan Dragon”s Lair HD “de “Dirk the Daring” karakterini yönettiğimiz bir çizgi film atmosferi. 

Kontrol etmekten kasıt, tabi ki iPad”in dokunmatik ekranı üzerinde oyunun gerektirdiği zamanlarda ihtiyaç olan ufak   dokunmalardan ibaret. Oyunun onun dışında kalan kısmı, oldukça nostaljik ve estetik animasyonlardan oluşuyor. Son kertede, uygulamanın bir oyundan ziyade belirli ve had safhada akıcı bir senaryonun, güzel kareler ile canlandırılması diyebiliriz.Sonuç olarak Dragon”s Lair HD, salt animasyon teknikleri ve senaryosu için bile iPad”de bulunması gereken bir oyun.

$4.99

Virtual Horse Racing HD

At yarışından keyif alıyorsanız ancak bunu bir bahis kıstası altında, maddi riskler alarak yapmaktan hoşlanmıyorsanız Virtual Horse Racing HD uygulaması ile, gayet yeterli grafikler eşliğinde bu heyecana ortak olabilirsiniz. Risk olmadan bu sporu sanal ortamda seyretmenin ve her yarışta başka bir atın kazanmasını iPad”inizden izlemenin heyecanlı olacağını düşünüyorsanız uygulama size göre. Lakin, grafik özelliklerinden başka, interaktivite bağlamında kullanıcıya çok şey vaad ettiğini söylemek zor.

$2.99

Clickomania

Daha evvel ortalığı kasıp kavuran bir iPhone uygulamasını iPad”e taşımak geliştiriciler için risksiz bir seçenek olsa gerek.

Ama bu, formülün her zaman işleyeceği anlamına da gelmiyor.   iPhone kullanıcıları arasında kısa sürede efsaneleşen oyun Clickomaina”nın iPad versiyonu da çok daha geniş ekranda oynamanın avantajlarını taşıyor. iPhone versiyonu ile arasında teknik bir farklılık olmasa da, sadece daha geniş olan iPad ekranında oynamanın verdiği zevk bile yeterli.

ücretsiz

WolframAlpha

Günlük hayat içerisinde gerekebilecek tüm sayısal verilerin bulunabileceği bir uygulama WolframAlpha. Internet”in ilk kullanılmaya başlandığı yıllarda dillere pelesenk olmuş “bilgi otoyolu” tabirini hatırlatan uygulama ile iPad birden bire yararlı bilgiler almanağı haline dönüşebiliyor. Uygulamanın ayrıca, oldukça ilginç ve geniş bir sayısal hesaplama ve birim çevirme özelliği de mevcut. Meraklıları için kaçırılmaması gereken bir bilgi yumağı.

$1.99

 

SCRABBLE for iPad

Dünyanın gelmiş geçmiş en popüler oyunlarından biri olan kelime oyunu Scrabble”ın iPad versiyonunun olmaması düşünülemezdi. Scrabble”ın tüm hazzının iPad ekranına taşındığı uygulamada kullanıcıları, aynı anda 25 kişiye kadar çoklu oynama seçeneği, dört kişiye kadar çıkabilen özel parti modu ve yüksek çözünürlükle görüntüler bekliyor. Internet üzerinden de oynanabilen uygulamayı yerel ağ üzerinden de başka iPad”deki veya iPhone”lardaki kullanıcılarla oynamak da mümkün.

$9.99

Marvel Comics

çok uzun yıllardır çizgi roman severlerin dikkatle izlediği yayınları çıkartan Marvel Comics, iPad rüzgarına da kayıtsız kalamazdı kuşkusuz. Bünyesindeki onlarca süper kahramanın başrolündeki yüzlerce macera, artık yüksek çözünürlükle iPad ekranından da okunabilecek. Iron Man, Thor, Kaptan Amerika, örümcek Adam ve Wolverine gibi kahramanların maceralarıyla iPad”i kelimenin tam anlamıyla renklendirmek çok havalı.

Marvel.com adresinden alınabilen hesap ile yüzlerce çizgi romanı iPad”e indirebilir, hatta tüm çizgi roman arşivinizi dijitalize ederek iPad”inizde saklayabilirsiniz. Günümüzün süper kahramanlarının en büyük silahı da iPad!

ücretsiz

Rebirth

Her zaman elektronik müzik kültürü ile içiçe olduğumuzdan bu uygulama karşısında kayıtsız kalmamız neredeyse imkansızdı. Rebirth yazılımı 1990″ların başlarında Mac platformuna tanıtılmıştı. Neredeyse endüstri standartı haline gelen iki sintizayzır Roland TR808 ve Roland tB303″un emülasyonlarını bilgisayar ekranına taşıyan yazılımın, müzik üretimi konusunda bir çığır açtığını söylemek zor değil. Bu yazılım, o günden bu yana sadece elektronik müzik sanatçıları tarafından değil, birçok müzisyen tarafından dünyanın dört bir yanında kullanılageldi. Müzik prodüksiyonunu bir kişisel bilgisayar içine sığdıran yazılım ile birçok amatör müzisyen de, çok uygun maliyetlerle adeta müzik stüdyosu sahibi oldular.

İsveç menşeili Propellerhead firması tarafından geliştirilen Rebirth, artık iPad üzerinden de kullanılabilecek. 2005 yılında yazılımın iPhone versiyonunu piyasaya sunan Propellerhead geliştiricileri, çok daha yüksek kontrol sağlanabilen iPad versiyonu ile de Rebirth”ün popülaritesini koruma amacında.

$6.99

Airport Ace HD

Dünyada iPad kullanıcısı profesyoneller arasında iş ve özel seyahatlerinde havayolu opsiyonunu seçenlerin oranı hiç de az değil. Global sivil havacılık sektörünün geldiği devasa boyut ve sektörün son kullanıcıya (yolculara) sunduğu sınırsız olanaklar, sadece uçuş bilgileri ile sınırlı değil. Yer hizmetleri, hava durumu, global saatler, tüm havaalanı bilgileri, check-in işlemleri, boş zaman ve eğlence olanakları hakkında anında bilgi edinebileceğiniz uygulama, sadece dünyanın belli başlı büyük havalimanlarını değil, daha yerel amaçlı kullanılan orta ölçekli olanları bile kapsıyor. Sık uçan kesim için ideal bir iPad uygulaması.

$4.99

Asphalt 5 HD

Aksiyon dolu bir araba yarışı ilginizi çekiyorsa, iPad”iniz aynı zamanda direksiyonunuz olmaya aday. 12 ayrı şehirde yer alan pistlerde oynayabileceğiniz oyunu yüksek çözünürlükle iPad ekranında deneyimlemek mümkün. Piyasada bulunan en doyurucu grafiklere sahip yarış oyunu olan Asphalt 5 HD, sürücülük ve hız yeteneklerine güvenen iPad kullanıcılarını piste bekliyor.

$6.99

 

PaintMee HD

Dijital ortamda saklı halde bulunan sizin için özel ve estetik görünen fotoğraflarınızın olduğunu varsayalım. Peki ya bunları, bir başka düzleme, çok daha sanatsal bir tabloya dönüştürmeyi hiç düşündünüz mü? PaintMee HD uygulaması size bu imkanı sağlıyor. Benzer işlemleri herhangi bir kişisel bilgisayarda yapmanın saatler alacağı çoğu uygulamayı, birkaç dakika içerisinde iPad”iniz üzerinde PaintMee HD ile gerçekleştirebilmeniz mümkün.

PaintMee HD”yi kullanmak oldukça basit. çocuklar bile iPad üzerinde fotoğraflarla bir şaheser yaratabilirler. Uygulamanın arayüzü kullanmayı oldukça kolaylaştıracak bir şekilde tasarlanmış. 4:9 veya 16:9 oranında seçilebilen fırçalar, birçok farklı boyama alternatifi, dokunuşunuza duyarlı tualler bunlardan sadece bazıları. Genellikle es geçilen bir güzel özellik de, manipüle ettiğiniz fotoğrafları 8192*4536 gibi oldukça yüksek bir çözünürlük ile kaydedebiliyor olmanız. Kayıt edilen tüm resimler, uygulama üzerinden anında Facebook”a da yüklenebilir.

Ortaya çıkan yapıt, uygulamayı nasıl kurduğunuz ve kullandığınızla doğru orantılı olacak. Kalın fırçalar ve az katman ile çalışmak, resmin belki farklı bir estetik de olsa, anlaşılması zor ve ilkel görünmesine neden olacaktır. Ama daha ince dokunuşlar ve çok katman ile güzel fotoğraflarınızı bir artistik şahesere dönüştürmek elinizde.

$4.99

TETRIS for iPad

Piyasaya sürüldüğü günden itibaren geçen süre içerisinde popülaritesi ve albenisinden neredeyse hiçbir şey kaybetmeyen ender oyunlardan biri Tetris. Hatta birçokları Tetris”e artık basit bir oyun muamelesi yapmaktan imtina eder vaziyette. Başlı başına bir alt kültür objesi haline gelen Tetris, tabi ki, iPad”de de yaşamaya devam ediyor. iPad”in yüksek çözünürlüklü ekranından maksimum faydayı sağlayacak tasarımlar ve oldukça hassas dokunmatik ekran kabiliyetine göre tamamıyla iPad”e özel olarak yeniden tasarlanan Tetris for iPad, efsanenin iPad”de de yaşadığını müjdeliyor. Klasik oyun modundan farklı olarak Magic Mode, Wrecking Ball, Minimizer, Bubble Wrap, Magic Crayon ve Smashdown adı altında farklı modlar da barındıran Tetris for iPad, mutlaka yer ayrılması gereken bir uygulama.

$7.99

Animation Creator HD

Uzun zaman önce sayfa kenarlarına çöpten adamlar çizip, sayfaların hızla çevrildiğinde oluşan animasyonu en az bir kez yaptıysanız, bu iPad uygulaması tam size göre. çizgi film tekniğinin atası olan bu animasyon Animation Creator HD ile iPad platformuna taşınıyor. çeşitli animasyon tabakaları ile çalışabileceğiniz uygulamada amatör düzeyde, eğlenceli ve dikkat çekici animasyonlar ortaya çıkarmak için profesyonel olmanıza hiç gerek yok.

$1.99

 

AppAdvice

iPad”e indirilip kullanılabilecek gerek ücretli gerek ücretsiz onbinlerce uygulama olduğu gerçeği görüldüğünde, tüm bu “uygulama denizi”nde rotayı kaybetmemek daha da önem kazanıyor.

Birçok farklı yerden alınabilecek tavsiyeler de belirli eşiği aştıktan sonra yardımcı olacakları yerde, kullanıcıların kafasının iyice karışmasına neden olabiliyor. Bu uygulama denizinde doğru rotayı bulabilmek için AppDevice hizmetinizde.

özellikle ücretli uygulamalar arasında size en uygun seçeneği sunan AppAdvice, böylece salt bir uygulama yönetmeni olmaktan çıkıyor, bir anlamda, tasarruf da sağlamış oluyor.

 
iPhone ve iPod touch gibi mecralarda da kullanılabilen AppAdvice, iPad ekranında diğer mecralara göre çok daha kolay kullanılıyor.

Uygulamanın iPad”in büyük ekranında çalışmasının getirdiği avantajlar, AppDevice”ı iPad uygulamaları konusunda ehil olmanız yolunda vazgeçilmez bir araç yapıyor.

$1.99

 

Brushes

Brushes uygulaması belki de iPad ve iPhone için şu ana kadar çıkan en popüler uygulama. Bu popülaritenin kaynağı, uygulamanın iPhone üzerindeki atası olarak kabul edilen versiyonu ile yapılan bir çalışmanın The New Yorker Magazine”de kapağa kadar çıkması idi. Modern sanatın önde gelen Britanya”lı sanatçılarından David Hockney bile Brushes uygulamasının kendisini tekrar resim yapmaya ittiğini itiraf ediyor.

Brushes, yüksek oranda iPhone muadili ile aynı özellikleri taşıyor fakat, en büyük avantajı, tabi ki iPad”in çok daha geniş ekranı. Yaratıcılık ve sanat, artık kelimenin tam anlamıyla parmaklarınızın ucunda.

$4.99

Adobe Ideas

Adobe Ideas”ı, basitçe, iPad üzerinde çalışan bir tür eskiz defteri gibi düşünmek mümkün. Her türlü fikri kağıttan ziyade iPad”e dökebileceğiniz uygulama Adobe”nin diğer uygulamaları ile de uyumlu çalışmakta. Eskizlere dökülen fikirleri, tıpkı diğer Adobe uygulamalarında olduğu gibi, katmanlar halinde çalışabilmek mümkün. Dahası, Adobe Ideas ile iPad içerisinde yüklü halde bulunan her türlü fotoğraf üzerinde de parmak oynatabilirsiniz. Kullanım amacı ister diğer Adobe uygulamaları ile dirsek teması halinde profesyonel amaçlarla olsun, ister eğlence amaçlı Adobe Ideas, iPad”in görsel yeteneklerinden yararlanmak için gayet uygun bir uygulama.

ücretsiz

 

Bake Sale Blow Up

iPad üzerinde sadece aksiyon ve yarış oyunlarıyla haşır neşir olmak istemeyenler için iyi bir alternatif: Bake Sale Blow Up. Kurgusal oyunda Jenn ve Josh adında iki karakteri yönetebilmek mümkün. Jenn, her zaman kazanmayı seven yapısıyla rekabetçi bir karakter. Josh ise, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan popüler biri. ‹kisinin tek bir ortak noktası var: Kaybetmekten nefret etmeleri. Bake Sale Blow Up bu iki karakterin başatlığındaki takımlara doğru ve zamanında yemek tedariki yapmakla görevlendirildiğimiz ve çoklu oyuncu desteği de olan bir uygulama. Oyunda belki de en önemli öge, tedariği mümkün olduğunca hızlı yapmak. ‹lk başlarda istenen hızda olunamasa da, birkaç oyundan sonra rekabete dahil olmamak zor.

$3.99
 


 

 

Night Stand HD

İstatistiklere göre ortalama bir insan, hayatının yaklaşık üçte birini uyuyarak geçiriyor. Uyku ne kadar elzem ise, zamanında uyanmak da o kadar kıymetli. Night Stand HD adlı uygulama olabildiğince estetik bir biçimde iPad”inizi, bir çalar saate dönüştürüyor. Tamamen kişiselleştirilebilir saat görüntüleri, alarm sesleri ve erteleme opsiyonları ile Night Stand HD ne kadar uyursanız uyuyun, uyanmayı görsel bir keyife dönüştürmeye aday.

$1.99

Penultimate

Doğru ve estetik yazı yazma kabiliyetinin ekseriyetle doğuştan geldiği kabul edilse de, çalışma, okuma ve pratikle gelişeceğini düşünen her “yazar” için, söz konusu estetik, Penultimate uygulamasında sunuluyor. Belirli ve estetik değeri olan bir stil içerisinde iPad ekranında yazı yazabilmenizi sağlayan Penultimate”ın aynı zamanda prezentasyonlarda da oldukça işe yarayacağı aşikar. Sonuç olarak, artık bir kalem ve kağıtla yapılabilecek herşey, iPad”le de yapılabilir.

$3.99

 

Let”s Golf! HD

Golf, her yaştan insan için ilgi çekici ve eğlenceli bir oyun. Topu minimum vuruş sayısı ile deliğe ulaştırmaya çalışırken kontrol edilmesi gereken birçok dış etken var. Let”s Golf! HD, bu eğlenceli ve sürükleyici oyunu iPad”e taşırken tüm bu çevresel faktörleri de gerçekçi bir biçimde oyun deneyimine katan bir uygulama. Dört ayrı lokasyonda toplam 63 farklı delik ihtiva eden uygulama ile golf severler, çizgi film atmosferi içerisindeki tasarım ile beklediklerinden çok daha fazla bir oyun deneyimi ile karşılaşacaklar. Dört farklı karakter ile çoklu oyunu da destekleyen Let”s Golf! HD bu oyuna çok daha fazla müdavim kazandıracağa benziyor.

$4.99
 

 


 
 

IMDB

Internet üzerindeki en büyük sinema arşivi olan IMDB”de  bulunan sayısız film hakkındaki bilgiye artık iPad üzerinden de özel bir uygulama ile ulaşabilmek mümkün. IMDB (Internet Movie DataBase) bilindiği üzere sayısız film üzerine geniş bilgiler bulunabilecek bir veritabanı. Sadece film bilgileri için değil, aktörler ve aktrisler, yönetmenler ve yapımcılar hakkında da teferruatlı bilgiler için kullanılabilecek uygulama, sinema tutkunları için iPad”lerini bir nevi rehber niteliğine dönüştürmek için ideal.

ücretsiz

Trainyard Express

Trainyard Express, kabaca birden fazla parametreye bağlı problemleri çözmekten hoşlanan oyun severler için hazırlanmış bir uygulama. Oyundaki amaç, birden fazla merkezden, farklı zamanlarda hareket eden trenlerin doğru varış noktalarına ulaşabilmeleri için düzenlenmesi gereken rotaları tasarlamak. ‹lk olarak iPhone için geliştirilen uygulama artık iPad”de de kullanılabilir halde. Görsel tasarımın yanında uygulamadaki ses efektlerinin albenisi de oldukça fazla. ‹lk bakışta basit gibi görünse de, optimizasyon meraklılarının oldukça keyifli dakikalar geçireceği kesin.

$2,99

Backgrounds HD

iPad”in kişiselleştirilmesi konusunda önemli bir yeri olan arka plan görüntüsü, Backgrounds HD uygulaması ile çok daha kolay ve geniş bir seçenek yelpazesi ile kullanıcılara sunuluyor. ‹şinin ehli 100″den fazla tasarımcının sadece iPad”lerle kullanılmak üzere tasarladığı arka plan görüntülerini Backgrounds HD ile kullanmak mümkün. Değişik arka planlarla hergün yeni bir iPad karşınızda.

ücretsiz

 


 

Harbor Master HD

Denizcilik ile haşır neşir olan kullanıcılar için oldukça eğlenceli bir iPad uygulaması olan Harbor Master HD”de bir liman yöneticisini canlandırıyoruz. Liman ve ona demir atacak olan birçok geminin akla gelebilecek tüm yönetim ve organizasyon çalışmalarını yüksek çözünürlükle görseller eşliğinde gerçekleştirmeye çalıştığımız uygulamada, tekdüzelikten kurtulmak amacıyla birçok farklı harita ve gemi de mevcut.

Birden fazla oyuncuyu da destekleyen uygulamadaki Treasure Island (Define Adası) modunu da ayrıca öneriyoruz. Hızın ve eğlencenin katlandığı bu modda oyun adeta sizi saniyelerle yarışır hale getiriyor. Ayrıca her an geliştirilmeye de devam edilen uygulama, kullanıcılara yeni liman haritaları da oluşturabilme ve indirebilme olanağı sunuyor.

ücretsiz

River Of News

Tüm dünyadaki kullanıcılara sunulduğundan beri iPad için sayısız uygulama geliştirildi. Tabi konu iPad uygulamaları olunca, bu uygulamalarla birçok şey yapılabildiği, daha doğrusu birçok uygulamanın başka amaçlara yönelik olduğunu belirtmek gerekiyor. Haberler ile ilgili uygulamalara bakıldığında, bunların birçoğunun oldukça sıradan tasarımlar ile, yeni hemen hemen hiçbir şey söylemeden renksiz bir şekilde var olduklarını görüyoruz. Ancak, River Of News uygulaması bu genel durumu değiştirecek gibi görünüyor.

 

River Of News uygulamasının ardındaki fikir, iPad için bir bağımsız bir RSS okuyucusu olmak. Buna rağmen uygulama, kullanıcının hali hazırdaki Google Reader hesabı ile de kolaylıkla senkronize olabiliyor. Salt bu özellik, iPad”de şu ana kadar milyonlarca kez yapılmış gibi görülebilir fakat, River Of News bunun haricinde kendisini diğerlerinden ayıran birçok özellik de ihtiva etmekte. Bunlardan biri uygulamanın sonsuz kaydırma özelliğini desteklemesi. Bu da RSS”lerinizin teorik olarak sınırsız bir alanda görüntülenebiliyor olması demek. Uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda öncelikle gözünüze çarpan şey onun tasarımı. Bu tip bir uygulamanın tasarımında çok da renkli ve albenili olması beklenemez; fonksiyon her zaman formdan evvel gelir. River Of News uygulamasının da tasarımı bu yönde. Kullanım kolaylığı sağladığı bir gerçek. Arka plan rengi ve yazı tipi seçimleri tam da olması gerektiği gibi. Tabi bu temel görsel etmenleri kişiselleştirebilmeniz de mümkün.

 

Uygulamanın bir başka hoş özelliği, belirlediğiniz haber başlıklarını hesabınızın olduğu popüler sosyal paylaşım ağlarında anında paylaşabilmeniz.

 

$2.99

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here