Ana sayfa Mobil iPad Uygulamaları – Haber ve Yaşam

iPad Uygulamaları – Haber ve Yaşam

0
Turkcell MobilTV

Bizzat Turkcell’in geliştirdiği bir uygulama olan Turkcell MobilTV, iPad üzerinden televizyon izleyebilmemize olanak sağlıyor. İçerisinde birçok popüler kanal barındıran uygulama, aynı zamanda zengin video içeriğine de sahip. Böylece stream yayın izlemek istemediğinizde, Turkcell’in bizim için hazırladığı video arşivine girerek, çeşitli videolar izleyebilmek mümkün. Turkcell MobilTV kanalları, haber, finans, spor ve eğlence ana başlıklarında toplanıyor. Bu kanalların yayın akışlarını takip edebilme, cep telefonuna hatırlatma mesajı yollatma gibi servislerden yararlanabilmek de mümkün. Ayrıca Digiturk’ün +18 paketine üye olarak, yetişkinlere özel içeriklere de ulaşılabilir.
 

Turkcell MobilTV
 

Turkcell MobilTV, iTunes App Store içerisinde ücretsiz olarak sunuluyor. Fakat sadece uygulamayı indirmek ücretsiz. Kanalları izleyebilmek için aylık standart paket 9,90 TL’den ücretlendiriliyor. Eğer aylık satın almak istemiyorsanız, günlük 2 TL’ye bu servisten yararlanabilirsiniz. Böylece, iPad’inizle herhangi bir anda televizyona erişmek gerektiğinizde, 2 TL karşılığında gün boyu TV içeriği ellerinizin altında olacak.

Fiyatı: ücretsiz
 

 

Turkcell MobilTV   Google Mobile App

Artık birçok işimizi Google’ın bize sağladığı servisler aracılığıyla rahatlıkla internet üzerinden halledebiliyoruz. Masaüstü bilgisayarlarımızda birçoğumuzun tarayıcısının açılış sayfası olan Google, mobil platformda da gücüne güç katmak istiyor. Dolayısıyla firmanın mobil platformdaki asıl amacı, mobil kullanıcıları kendi uygulamalarında toplamak. Bu amaç doğrultusunda geliştirdiği Google Mobile App de, iTunes App Store’da aylardır en popüler uygulamalar bölümündeki yerini koruyor. Nasıl ki bilgisayar başındaki birçok temel Google servisinden ücretsiz olarak yararlanabiliyorsak, mobil platform üzerinden de bu servislerden ücretsiz yararlanabilmemiz için uygulamayı kurmak için Google, herhangi bir fiyat talep etmiyor.

iPad’inizin içerisinde bulunan görselleri Google üzerinden aratarak, görsel ile ilgili bilgi alabilmekten tutun da, görsel tanımlama servisine kadar birçok Google Google’ı Google Mobile App bünyesinde bizleri bekliyor. Ayrıca sesli komut ve konum belirleme özellikleri de Google Mobile App’ı çekici kılan diğer özellikler arasında yer alıyor. Bulunduğunuz konumun civarında yer alan servislerden (yemek, eğlence, sinema, eczane vs.) haberdar olarak, diğer tüm temel Google servislerini elinizin altında bulunduruyor ve interneti bu sefer de Google sponsorluğunda geziyorsunuz.

Fiyatı: ücretsiz

 

Skype

Skype’ın bilgisayar kullanıcılarına getirdiği yenilikleri sayesinde, firmanın değeri milyonlarca dolar seviyesine kadar çıktı. İnternet üzerinden sesli iletişim imkanı sağlayan Skype, mobil telefon şebekelerinin korkulu rüyası konumunda diyebiliriz. Şebekeye ihtiyaç duymadan, sesli iletişim imkanı sağlayan Skype’ın mobil platformdaki temsilcisi, mikrofon ve kulaklığa sahip olan herkesin sesli ve görüntülü olarak konuşabilmesine olanak sağlıyor. Firmanın Nisan 2010’da resmi sayfalarında duyurduğu haberde, Skype’ın iPad için de kullanıma hazır olduğu açıklandı. Hatırlayacağınız gibi, iPad de o dönemde piyasaya sürülmüştü. Bu da Skype’ın, iPad kullanıcılarını kendisine çekmek için ne denli çaba sarf ettiğini gösteriyor.

 

 Turkcell MobilTV

Skype üzerinden gerçekleştirilen görüşmelerden düşük bir ücret talep ediliyor. Dolayısıyla Skype, yazılımlarının mobil platformdaki versiyonu için herhangi bir ücret talep etmiyor. Skype’ın yapabileceklerinin sizi ne kadar etkileyebileceğini görmek için, en yakın zamanda Skype’ın bu avantajlı dünyasına adım atmanızı tavsiye ediyoruz.

Fiyatı: ücretsiz
 

 

Turkcell MobilTV   Sesli Sözlük

İnternet tabanlı sözlüklere sık sık başvurmak zorunda kalabiliyoruz. Elimizin altında kitap gibi kullanabileceğimiz İngilizce-Türkçe/Türkçe-İngilizce bir sözlük olmasını istemez misiniz? Sesli Sözlük, iPad uygulamasıyla internet tabanlı olarak size pratik ve etkili bir şekilde hizmet veriyor. Sesli Sözlük şu haliyle başarılı bir internet sözlüğü. Zengin bir veri tabanı bulunuyor. Ayrıca pratik kullanımı sayesinde kullanıcıları kendisine çekmeyi başarıyor. Sesli Sözlük sadece iki taraflı İngilizce-Türkçe sözlüğü değil, aynı zamanda Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Yunanca ve Osmanlıca çevirileri de yapabiliyor.

Uygulamanın çeviri veri tabanına katkıda bulunabilmek mümkün. Kullanıcı çevirilerine de önem veren bir sisteme sahip olan Sesli Sözlük, tüm bu özellikleri sayesinde başarılı bir iPad uygulamasına imza atıyor.

Fiyatı: ücretsiz

 

Flickr

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ve portfolyo sitelerinden biri olan Flickr, özellikle Yahoo tarafından satın alındıktan sonra yenilikçi tavrı ve fotoğrafçıları cezbeden yapısıyla başarılı işlere imza atmaya başladı. Yahoo, en güvendiği servislerinden biri olan Flickr’ı pazarlamayı gerçekten çok seviyor. öyle ki, servisin iPad uygulaması, her açıdan üzerinde uğraşıldığını belli ediyor. Flickr iPad uygulaması, iPad’inizde yüklü olan fotoğraflarınızı dünya ile paylaşmanızı sağladığı gibi, diğer Flickr kullanıcılarının sayfalarını görüntüleyebilmenize imkan tanıyor. Ayrıca, Geo-tag özelliği sayesinde, fotoğraflarınızı haritada etiketleyebiliyorsunuz. Fotoğrafların EXIF bilgileri de aynı şekilde, servisin kullanıcılarına sunduğu bir diğer yenilik.

  Turkcell MobilTV
Flickr’ı iPad’inize yükleyerek, yakınlarınızın çektiği fotoğrafları yakından takip edebilme, bu fotoğraflara yorum yazıp favorilerinize ekleme imkanına da sahipsiniz.

Fiyatı: ücretsiz

 

Turkcell MobilTV   Pandora

üstün ses kalitesi ile iPad, dijital haldeki müzik dosyalarınızı kolaylıkla yanınızda taşıyabileceğiniz bir cihaz. üstelik yüksek kapasiteli depolama alanı sayesinde, yüklediğiniz müzikler, daha fazla uygulama yükleyebilmenize de engel olmayacaktır. Buna rağmen kimi durumda iPad üzerinden radyo dinlemek de isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Pandora adlı bir uygulama, isteklerinizi sonuna kadar karşılayacaktır. Pandora Radio, kişisel radyonuz olarak kullanabileceğiniz stream, yani internet üzerinden akıcı yayın yapan bir müzik platformudur. Favori şarkıcıları/grupları ekleyerek,

Pandora üzerinden dinleyebilirsiniz. İsterseniz şarkıya göre arama yapabilir, klasik bestecileri dinleyebilir ve Pandora üzerinden kendi müzik arşivinizi oluşturabilirsiniz. Pandora sizin için bir istasyon oluşturacak ve beğendiğiniz şarkı türlerinden yola çıkarak kendi tavsiyelerini size iletecektir. Bu sayede yeni müzikler/müzik grupları da keşfedebilirsiniz.

Pandora’nın iPad uygulaması, web “deki Pandora ara yüzü ile bire bir entegrasyon içeriyor. Böylece masaüstü ortamlarda sahip olduğunuz Pandora imkanlarına bu uygulamayla da sahip olabiliyorsunuz.

Fiyatı: ücretsiz

 

NewTech HD

Etna Yayıncılık tarafından aylık olarak hazırlanan NewTech, teknoloji dünyasından son haberleri, ürünleri ve hayatınızı kolaylaştıracak her türlü bilgiyi bizlere sunan bir dergi. Aynı zamanda NewTech’in basılı versiyonu, Türkiye’deki ilk tüketici elektroniği dergisi olma özelliğini de taşıyor. Bu deneyimli ve zengin içerikli teknoloji dergisini, teknolojinin kalbinde yani iPad üzerinde takip etmek, sizi fazlasıyla memnun edecektir. NewTech’in HD olarak yayınladığı iPad uygulaması, cep telefonu dünyasından fotoğraf makinelerine, video kameralardan plazma/LCD/LED televizyonlara, ev sinema sistemlerinden ses sistemlerine, MP3 çalarlardan yazıcılara kadar hayli geniş bir yelpazeyi sizlere sunuyor.

  Turkcell MobilTV

Keyifle okuyacağınız NewTech HD, uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. 1 yıl boyunca edinebileceğiniz NewTech sayıları için sadece $7.99 ödemeniz yeterli. Bu da, $7.99 karşılığında 12 ay boyunca teknolojiyi kalbinden takip edeceğiniz anlamına geliyor. Bu avantajlı fiyat sayesinde, iPad’iniz yanınızda olduğu süre boyunca en yeni ürünleri, en ilgi çekici konseptleri ve bilginize bilgi katacak makaleleri doya doya okuyabilirsiniz.

Fiyatı: $7.99
 

 

Turkcell MobilTV   Adobe Photoshop Express

Grafik veya görsel tasarım dünyasıyla yakından ilgileniyor musunuz? İlgilenmiyorsanız dahi, iPad’inize yüklediğiniz görseller üzerinde değişiklikler yapma ihtiyacı hissediyor musunuz? O halde sizin edinmeniz gereken uygulama Adobe Photoshop Express. Bu uygulama, masaüstü ortamlar için geliştirilen Photoshop’un yalın ve sade hali olma özelliğini taşıyor. Bizzat Adobe tarafından geliştirilmesi sayesinde, Photoshop’un en temel özelliklerinin hepsinin dahil edildiği bir uygulama olan Adobe Photoshop Express, internet üzerinden fotoğraf paylaşabilmenize de olanak sağlıyor. Fotoğraf kırpma, düzeltme, yeniden konumlandırma ve yatırma gibi işlemleri yapabileceğiniz uygulama ile fotoğrafın renk özelliklerini de baştan aşağı değiştirebilirsiniz.

Adobe Photoshop Express aynı zamanda Photoshop’un bünyesinde yer alan çeşitli süzgeçleri sunmasıyla birlikte fotoğraflara efekt vermemize de olanak sağlıyor. Photoshop.com üzerinden edineceğiniz hesaba çalışmalarınızı ve internetten edindiğiniz videoları yükleyebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Fiyatı: ücretsiz

 

FlightTrack

Uçakların kalkış ve inişlerini incelemeyi seven ve bunu bir hobi haline getiren geniş bir kitle var. Harita üzerinden uçağın uçuş koduna göre, kalkış/iniş havaalanlarını inceleyen, telsiz konuşmalarını dinleyen kesim, artık iPad üzerinden de bu isteklerini karşılayabilecek. FlightTrack adındaki bu uygulama, dünya üzerindeki birçok havalimanının gerçek zamanlı seferlerini kullanıcılarına iletiyor. Eğer uçakların durumlarını inceleme gibi bir hobiniz yoksa bile, kendi uçuşlarınızı kontrol edebilmek için bu uygulamayı edinebilirsiniz.

  Turkcell MobilTV
Diyelim akşam saatlerinde bir uçuşunuz var ve yoğun kar yağışı var. İş yerindesiniz ve uçuşun ertelenip ertelenmediğini öğrenmek için haber bekliyorsunuz. Uygulama size anında bir haber vererek uçuşun ertelendiğini söylüyor ve dilerseniz alternatif uçuşlar sunuyor.

Uygulamanın bize sunduğu toplam 1400 havayolu firması bulunuyor. Tüm dünya üzerindeki 4000’den fazla havalimanı da cabası. Kısacası, uçaklarla ve sivil havacılıkla sürekli haşır neşir olan biriyseniz, bu uygulamadan edindiğiniz takdirde gereksinimlerinizin fazlasıyla karşılandığını göreceksiniz.

Fiyatı: $4.99

İpucu: Havayolu firmalarında çalışan kabin memurları, gerek taşınabilirliği, gerekse telefondan daha büyük ekrana sahip olması sebebiyle iPad edinmeyi tercih ediyor. Eğer onlardan biriyseniz ya da bir tanıdığınız kabin memuru olarak çalışıyorsa, bu uygulamadan edinmelerini tavsiye edebilirsiniz. Emin olun, uygulamanın kolaylığı karşısında işleri son derece kolaylaşacaktır.

 

DisplayPad

Elinizin altında bulunan iPad’i, hiç Mac’inizin ekranıyla birleştirmeyi düşündünüz mü? Evet, genişletilmiş masaüstü teknolojisinden bahsediyoruz! iPad’in bizlere sunduğu bir diğer önemli özellik de, Mac platformuyla entegre olabilmesi. DisplayPad de bu imkanlardan sonuna kadar yararlanmayı başarıyor. Dolayısıyla, eğer evinizde Mac ve iPad varsa, bu iki teknoloji harikası cihazın ekranlarını birleştirmemeniz için bir engel yok!
 

Turkcell MobilTV

DisplayPad ile Mac ve iPad’i entegre ettikten sonra, iPad’in ekranına tıklayarak Mac’te bir dosyaya fare ile tıklamak ile aynı işlevi yapmış oluyorsunuz. Eğer farenin sağ tuşuyla tıklama işlevini yapmak istiyorsanız, iPad ekranına iki kere seri bir şekilde dokunun yeter. üstelik iPad’i yatay/dikey konuma getirdiğinizde bile görüntü anında yeni şekline uyum sağlayabiliyor. DisplayPad’in Mac ile uyumlu olabilmesi için, Mac versiyonunuzun wifi ile birlikte Mac OS X 10.6 Snow Leopard olması gerekiyor. Yeni MacBook Pro sahipleri de, Automatic Graphics Switching özelliğini pasif hale getirdikten sonra bu uygulamadan yararlanabiliyor.

Fiyatı: $4.99
 

 

Turkcell MobilTV   World Atlas HD
İçerisinde barındırdığı doğal güzellikleriyle, yeşil ve mavinin karışımı manzaralarıyla, insanlık medeniyetinin tarih boyunca bıraktığı eserleri ve kültürleriyle Dünya, eşsiz bir coğrafyalar bütünü. Dolayısıyla bizlere de büyüleyici manzaralar bırakıyor. Atalarımızdan bizlere bırakılan bu harika mirasları, doğa harikalarını gezip görmek için, öncelikle harita bilgimizi geliştirmeliyiz. Bunu da, World Atlas HD ile kolaylıkla başarabiliriz. Zengin harita içeriği ve yüksek çözünürlüklü bölgesel haritalarıyla World Atlas HD, National Geographic’in iPad sahipleri için hazırladığı eşsiz bir uygulama. GPS uyumlu yapısı sayesinde 3G destekli iPad’lerde bulunduğunuz konumu ortalayarak GPS bilgilerinden yararlanabiliyorsunuz.
Dünya şehirleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler, bu şehirleri favorilerinize ekleyebilme imkanı ve keşfetme arzunuzu körüklemesi, uygulamayı cazip kılan diğer özellikler arasında yer alıyor. World Atlas HD ile Dünya’yı yeniden keşfetmek çok ilginizi çekecektir.

Fiyatı: $1.99
 

 

Life for iPad

Yıllardır hayatı fotoğraflamayı başaran nadir topluluklardan Life, fotojurnalizm dünyasına sunduğu fotoğraflarıyla yediden yetmişe herkesi büyülemeye devam ediyor. Life’ın dünya çapındaki fotoğrafçıları tarafından çekilen ve çekilmeye devam eden fotoğraflarını iPad üzerinde görmek, bir olayı fotoğraflarla yeniden yaşamak istiyorsanız, Life for iPad’e bir göz atmanızda fayda var. Life for iPad’in içerisinde milyonlarca fotoğraf bulunuyor. Ayrıca uygulama, yüksek çözünürlüklü belge fotoğrafları ile günümüz insanlık tarihini fotoğraflarla dışarıdan izleyebilme imkanı sunuyor.

Turkcell MobilTV

Life for iPad’in kullanıcılara sunduğu geniş Life arşivi, fotojurnalizme gönül vermiş iPad sahiplerinin göz bebeği olacaktır. öte yandan, gündelik hayat yaşamının bu denli etkileyici fotoğraflanabildiğini görmek, sizi şaşırtacaktır.

Fiyatı: ücretsiz

 

Reuters News Pro

Dünyanın en saygın ve popüler haber ajanslarından biri olan Reuters, iPad platformunda da yerini alarak haberi en hızlı ve güncel bir şekilde kullanıcılarına ulaştırmaya devam ediyor. Reuters’in dünya gazetecilik tarihindeki önemli konumunu pekiştiren bu ücretsiz uygulama ile, siyaset dünyasından aktüel olaylara, bilim ve teknoloji dünyasından spor aktivitelerine, eğlence dünyasından finans ve ekonomi dünyasına, ve nihayet hava durumuna her konudan haberleri hızlı bir şekilde iPad’inizde görüntüleyebilmenize olanak tanıyor. Uygulamanın en başarılı yönlerinden birisi de “Off-line loading service” yani internete bağlı değilken bile içerik yüklenmesini sağlayan servisi.

  Turkcell MobilTV
Bu sayede, internet erişiminizin olmadığı durumlarda bile dünyanın her yerinden haber alabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Reuters’in başarılı fotojurnalistleri tarafından çekilen fotoğraflara da bu uygulama ile erişebiliyorsunuz. öte yandan uygulama, borsaları yakından takip edebilmeniz için özel bir ekran da geliştirmiş. Bu ekrandan, borsalardaki en küçük hareketleri bile an be an takip edebiliyorsunuz.

Fiyatı: ücretsiz

 

Turkcell MobilTV   SoundHound

Yeni müzikleri keşfetmeyi seven kullanıcılar için geliştirilen bir uygulama olan SoundHound, yenilikçi yapısıyla da dikkatimizi çekmeyi başardı. SoundHound kullanan iPad kullanıcıları, müziğini bildikleri fakat ismini bilmedikleri bir şarkıyı SoundHound’a dinleterek şarkının adını kolaylıkla öğrenebilir. İşin bir diğer güzel yanı ise, SoundHound bu servisindeki hızıyla ün yapmış bir servis. Eğer müziği biliyor; fakat o anda şarkıyı dinleyemiyorsanız, şarkının melodisini SoundHound uygulamasına fısıldayın yeter! SoundHound, sizin için müziği tanımlayarak ismini size iletecektir.

SoundHound’un yapabildikleri bunlarla sınırlı değil. Anlık şarkı sözü arama, yeni müzik ve grupları keşfetme, müzisyenler hakkında

Wikipedia/YouTube/Facebook sayfaları dahil detaylı bilgileri sunma gibi özellikleri sayesinde SoundHound, müzik dünyasını siz iPad kullanıcılarının ayağına kadar getiriyor. üstelik oldukça cazip bir fiyata!

Fiyatı: $4.99

 

Zite

Sıradışı bir dergi deneyimine hazır mısınız? Zira Zite, siz iPad kullanıcılarına oldukça ilginç bir deneyim vadediyor. İlgi alanlarınızı otomatik olarak belirleyerek içeriğini size göre kişiselleştiren ve ileriki tarihlerde ilgi alanlarınızın detaylarını belirleyerek, o konu üzerine yoğunlaşan bir dergi uygulaması. Kulağa son derece fantastik geliyor değil mi? Zite, bir çeşit yapay zeka algoritması içeriyor ve bu sayede ilgi alanlarınıza göre haberler, makaleler, blog’lar, videolar ve diğer içeriklere iPad’iniz üzerinden erişebilmenizi sağlıyor.

Fiyatı: ücretsiz

Turkcell MobilTV
 

 

Gazeteler ve Dergiler

Gün içerisinde gazetelerde ne yazıldığını merak ediyor, fakat gerek işleriniz gerek gazete okumaya fırsatınız olmadığı için gazete okuyamıyor musunuz? Gazeteler ve Dergiler adlı uygulamaya tam size göre! iPad üzerinde gazete okumanın ne kadar keyif verici olduğunu görmenizi de sağlayacak bir uygulama Gazeteler ve Dergiler. Neredeyse bütün ulusal gazeteleri ve yayın dergilerini bulup okuyabileceğiniz uygulama, kullanıcıya bu yayınları ulaştırmakla kalmayıp, birçok açıdan yardım da ediyor. örneğin sayfa linkleyebilme, günlük yayın listesi oluşturabilme, ekleme/çıkarma işlemleri ve daha niceleri…

Eğer okuduğunuz gazetenin o sayfasını internetle paylaşmak, haberin bulunduğu

  Turkcell MobilTV
internet sayfasını açmak istiyorsanız, Gazeteler ve Dergiler ile de bunu da yapabilmek mümkün. Safari ile herhangi bir sayfayı görüntüleyebilmenize olanak sağlayan Gazeteler ve Dergiler, güncellenen yapısı sayesinde sürekli gelişen bir uygulama.

Fiyatı: $1.99
 

 

Turkcell MobilTV   iMilliyet

Türkiye’nin köklü gazetelerinden biri olan Milliyet, internet dünyasındaki başarısını şimdi de iPad üzerinde devam ettirmeyi amaçlıyor. iMilliyet adıyla uygulama mağazasına sunulan uygulama, Türkiye ve Dünya’dan çeşitli haberleri kullanıcılara sunuyor. Haber kategorileri arasında ekonomi, spor, sinema, kültür sanat, sağlık, teknoloji gibi konular bulunuyor. özellikle günlük haberleri takip etmek istiyorsanız, köşe yazılarını okumak istiyorsanız, iMilliyet size ilaç gibi gelecektir.

Fiyatı: ücretsiz

 

AVPlayerHD

AVPlayerHD, video formatlarını iPad destekli formatlara dönüştüren pratik ve zahmetsiz bir uygulama. AVPlayer AVI, XviD, DivX, RMVB, MKV , WMV, H264 gibi hemen hemen her bilgisayar video dosyası formatını iPad kullanımına hazır hale dönüştürebiliyorsunuz. Yüksek kaliteli video işleme sağlayan AVPlayerHD”ın kullanımıysa çok basit: Sadece USB üzerinden dosyaları kopyalıyor ve sürükleyerek AVPlayer”s Media Explorer”ın içine bırakıyorsunuz. AVPlayer, TXT, SMI, SubStationAlpha ve SRT gibi harici altyazı dosyalarını da destekler. Eğer iPad”inizle sorunsuz biçimde video izlemek istiyorsanız bu uygulama tam size göre.

Fiyat: $2,99

 

Turkcell MobilTV

 

Turkcell MobilTV   İBB Trafik

İBB Trafik, İstanbul”da o anki trafik durumunu yoğunluk haritası ve kamera görüntüleriyle gösteren bir servis. İBB Trafik ile İstanbul’da:
– Trafiğin anlık yoğunluk bilgisine ulaşabilir,
– Hız sensörleri kullanılarak yollardaki ortalama hızlara ulaşılabilir,
– Farklı noktalardaki 100’den fazla kameradan anında görüntü alınabilir,
– Petrol İstasyonları, İSPARK ve İDO Noktalarının konumlarını harita üzerinde görebilir,
– Sık kullandığınız kameraları favorilerinize kaydedebilirsiniz.
 

İBB Trafik “in kullanımı da oldukça kolay. Uygulamanın ana menüsünde yoğunluk haritasını görüyoruz ve yollardaki kırmızı renkler trafiğin yoğun olduğunu, yeşil renkler de nispeten açık olduğunu gösteriyor. Yoğunluk haritası da, birçok kullanıcının aşina olduğu http://tkm.ibb.gov.tr adresindeki yoğunluk haritası ile aynı standartta.

Kameraların tamamını veya petrol istasyonlarını görebilmek için haritayı yakınlaştırabiliyorsunuz. Yoğunluk Haritası üzerindeki kameralara tıklandığında kamera görüntüleri de ortaya çıkıyor. İBB Trafik uygulaması iPad “iniz yanınızdayken büyük şehrin trafiği ile başa çıkmayı daha kolay hale getiriyor.

ücretsiz

 

PDF Reader Pro for iPad

PDF Reader Pro bir PDF okuma ve editleme uygulaması ve kanaatimizce iPad”inizin olmazsa olmaz programlarının başında gelmeli. iPad MAG II”yi yayına hazırladığımız esnada dolaşımda olan uygulama versiyonu PDF dosyalarını tarama, indirme, düzenleme, wifi’den senkronize etme gibi çok gelişmiş bazı özelliklere sahip. PDF dosyaları ile haşır neşir iseniz, iPad”inizde mutlaka bulunması gereken bir uygulama.

ücretsiz

  Turkcell MobilTV

 

Turkcell MobilTV   iHürriyet

iHürriyet, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen web sitesi olan hurriyet.com.tr yazılım ekibinin, iPad kullanıcılarının Hürriyet haberlerine daha kolay erişebilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir uygulama. Uygulamayı kullanarak hurriyet.com.tr’nin ana sayfa haberlerine, gündem, magazin, aktüalite, ekonomi, dış haberler ve spor haberlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca gazetede yer alan köşe yazılarını takip edebilir, il il, sinema sinema film seanslarını ve film değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz. iPad”inizle gazeteniz an be an güncellenmiş vaziyette her an yanınızda.

ücretsiz

 

Kanal D

Mobil TV uygulamalarında olduğu gibi, Kanal D yayını da hem wifi hem de 3G ile izlenebiliyor. Uygulamada ayrıca istersek, popüler televizyon kanalının haftalık yayın akışını da görebiliyoruz. Ayrıca canlı yayın kalitesini de oldukça tatminkar bulduğumuzu belirtelim. Kanal D uygulamasında ayrıca, program tanıtım bölümü de bulunuyor. Bu bölümde Kanal D”de yayınlanan bazı programların kısa tanıtım videoları ve yayın saatleri yer alıyor. Dünyanın en popüler kitle iletişim aracının Türkiye”deki en popüler yayın kanallarından biri hakkındaki tüm bilgiler ve yayının kendisi iPad”inizde.

ücretsiz

  Turkcell MobilTV

 

Turkcell MobilTV   NTVMSNBC

Uygulama, www.ntvmsnbc.com sitesindeki içeriğe şık bir tasarımla ulaşmanıza olanak veriyor. Ana sayfayla açılan uygulama, tüm haber kategorilerini barındırıyor. Ekran ara yüzünde, haber başlıklarının farklı yönlerde kaydırılarak okunabildiği üç ayrı kısım yer alıyor. Uygulama, sadece favori haber kategorilerine değil, döviz kurları, gerçek zamanlı piyasa değerleri, dünyanın herhangi bir şehrindeki hava durumuna da erişim sağlıyor.

İstediği habere tıklayan okuyucu, önceki ve sonraki haberlere tek dokunuşla ulaşabiliyor, galerideki fotoğrafları kaydırarak hızlı şekilde izleyebiliyor, hava durumu ve güncel borsa ve döviz bilgilerini alabiliyor.

NTVMSNBC uygulaması, yayın akışı, canlı yayın, e-posta gönderim kısa yollarını da her sayfada bulunduruyor. Okuyucu, ilgisini çeken haberi Facebook ve Twitter sayfalarına da bir tıkla gönderebilip takipçileri ve arkadaşları ile anında paylaşabiliyor.

ücretsiz

 

Dailymotion

Video izlemek, yeni videoları arayıp bulmak bir iPad kullanıcısı için büyük olasılıkla gün içinde yapılması gereken profesyonel veya eğlence amaçlı multimedya aktiviteleri arasındadır. Dailymotion uygulamasıyla istediğiniz zaman her yerde milyonlarca videoyu izleyebiliyorsunuz. Ayrıca Dailymotion” da istediğiniz videoyu istediğiniz paylaşım platformunda yayınlayabiliyorsunuz. Bu uygulamayla her gün yeni özelliklere sahip videolar keşfedip kolayca video arama yapabilirsiniz ve arama sonuçlarınızı izleyebilirsiniz. Kısa filmler, müzik klipleri, animasyonlar ve daha fazlasını, geniş doküman arşivinin ve sürekli yeni video eklemelerinin gerçekleştiği Dailymotion platformunda izlemek keyifli olduğu kadar yenilikçi özelliklerde taşıyor.

  Turkcell MobilTV
örneğin kendi hesabınıza erişim gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu gerçekleştirilen erişimle favori videolarınızı ve daha fazlasını kolaylıkla izleyebiliyor ve doğrudan kendi hesabınıza video yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca Dailymotion, gelişmiş virüs kontrol mekanizmalarıyla bütün videoların kontrol altında ve virüs olmadan iPad”inizde izlenebilmesine olanak sağlıyor.

$9.99

 

TRT TV

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarının hepsine uyumlu olarak hazırlanan tek bir uygulama ile cihaza göre çözünürlük ve bant genişliğinin otomatik olarak ayarlanması sağlanmış; iOS işletim sistemi kullanan mobil cihazlar için farklı uygulama geliştirme ve bakım yapma zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır. özel tasarım yeni ara yüz ile televizyon yayınlarını izleyebilir, kanalların yayın akışlarına ulaşabilir, canlı yayını 10 saniye için dondurabilir ve süre sonunda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Turkcell MobilTV

Ayrıca izlemek istediğiniz bir programa hatırlatma kurabilir, cihazınızın yayının başlamasından kısa bir süre önce size uyarı vermesini sağlayabilirsiniz. Programa kumanda etmenizi sağlayan ve ekrana dokunarak kolaylıkla aktif hale getirebileceğiniz sanal uzaktan kumanda ise hiçbir açıklama veya yardıma ihtiyaç duyulmadan kolayca kullanabileceğiniz basitlikte tasarlanmıştır.

ücretsiz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here