Ana sayfa Haber iPad satışına yarın başlanıyor

iPad satışına yarın başlanıyor

0

Apple’ın son bombasının da artık kendisine özel bir mağazası var.

Apple”ın merakla beklenilen tablet bilgisayarı iPad, yarın ABD”deki 221 Apple mağazasında satışa sunulacak.

Geçtiğimiz haftadan beri piyasaya sürülmek için son rötuşları yapılan iPad’i satın alan kullanıcılar artık daha rahat olacak. Zira firma, ürün için yeni uygulamaların yer aldığı özel bir uygulama mağazası açıyor.

iPad AppStore, iPhone ve iPod Touch’ın uygulama mağazalarından biraz daha farklı çalışacak. Kullanıcılar iPad AppStore’a ulaşabilmek için iTunes Store altında ‘iPad’ anahtar kelimesiyle arama yaptıktan sonra, iPad Apps seçeneği altında kalan ‘See All’ seçeneğine tıklamak yeterli oluyor.

 

 

iPad AppStore’a girdiğinizde karşınıza iki türlü uygulama seçeneği geliyor. Bunlardan birincisi olan özel iPad uygulamaları, aynı iPhone’da olduğu gibi karşınıza geliyor. İkinci uygulama türü ise ‘Universal’ olarak nitelendiriliyor. Kenarlarında [+] işareti bulunacak olan bu tip, iPad’in yanında iPhone ve iPod Touch üzerinde de çalıştırabileceğiniz sadece tek bir uygulama satın alarak tasarruf yapabileceğiniz anlamına geliyor.

iPad’leri ellerine ulaşan kullanıcılar, iTunes üzerinden ‘iPad’ araması yaparak ilgili uygulama mağazasına erişim sağlayabilecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here