Ana sayfa Haber iPad Pro planları

iPad Pro planları

0

Apple‘ın iPad Pro detayları ortaya çıktıkça iPad Pro ile ilgili daha detaylı, sağlıklı ve somut bilgilere ulaşmaya başlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde iOS 9′daki ekran teknolojisine yaklaşık 3K’lık bir ekran çözünürlüğü sağlayan yazılım keşfedildi ve bu özelliğin iPad Pro’lar için geliştirildiği söyleniyor. iPad Pro için geliştirilen ve iOS 9′da mevcut olan diğer özelliklerden biri ise sıkça konuşulan çoklu görev özellikleri. Tasarım itibariyle Mac OS X El Capitan’a benzeyen iOS 9 için, iPad Pro kullanıcılarının çoklu görev yürütebileceği geniş ekran dağılımları, çoklu pencere özellikleri ve Safari içerisinde beklenen ses komutlu özellikler iOS 9 – iPad Pro denkleminin içerisinde yer alıyor. Apple’ın iMac‘lerde 4K değil, 5K gibi bir sürprizinin bir benzeri iPad Pro’da bekleniyor. Bu çoklu görevleri destekleyecek, Adobe ve Autodesk’i destekleyebilecek ekran teknolojisi, 3K çözünürlükte olacak ve önceki dönemlerdeki gibi LG tarafından sağlanacak.

Type C USB girişiyle birlikte tasarım itibariyle standart iPad tasarımının dışarısında bir tasarım anlayışı bekliyoruz, Apple’dan iPad Pro için. “Home” tuşu farklı bir tasarıma bürünecek, çerçevesine kadar değişiklik bekleniyor. Siyah çerçevelerden ziyade çerçevesiz sonsuz ekrana sahip bekleniyor. 

Bu özelliklerin yanısıra kitle hedefi açısından Surface 3 Pro modelleri gibi editörler ve yapımcılar için geliştirilecek, üstelik bu konuda Pixar’ın da el attığı düşünülüyor iPad Pro’lara. 

iPad Pro fiyatları, 4 farklı model ile birlikte yaklaşık 2100 TL’den başlayan fiyatlar, aşağı yukarı olarak konuşulmakla birlikte fiyat olarak Macbook Air’lar ile aynı fiyatı taşıyacağını da söyleyenler var.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here