Ana sayfa Haber iPad Pro”nun OS X değil iOS 9 olmasının nedeni IBM

iPad Pro”nun OS X değil iOS 9 olmasının nedeni IBM

0

Görsel: Bloomberg

ABD piyasasında fazlasıyla tutan Microsoft Surface‘in rakibi olacak olan iPad Pro, klavyeli kılıfı, Apple Pencil ile birlikte tanıtıldı iPad Pro. iPad Pro ile gelecek olan stylus kalem Apple Pencil, muhtemelen Apple’ın çip ortağı Samsung’un da katkı sunduğu bir kalem türü. Apple Pencil iPad Pro’daki hareketleri arşivleyebiliyor ve kaydedebiliyor.  

iPad Pro’nun fiyatları da bir saat kadar önce açıklandı. Taban model olan 32GB WiFi modeli 800 dolar olacak. Aslında kılıfıyla, bazı ek aksesuarlarıyla birlikte yaklaşık 1000 dolara kadar uçuk fiyatlara yükselebiliyor. Elbette hedefi içerisinde kurumsal sektör olduğu için Apple’ın fiyatla ilgili bir endişesi yok. iPad Pro‘yla ilgili şu soru da gündemde; neden OS X değil, iOS 9?

iPad Pro’ların işletim sistemi olan iOS 9’da, Cisco’nun ve IBM’in imzası bulunuyor. IBM’in iOS 9′un bazı güvenliğini, uygulamalara karşı sarfettiği stabilizasyonları IBM düzenledi, ek olarak IBM’in de iş uygulamaları da bulunuyor. IBM’in iOS 9’u OS X’e oranla daha fazla öne çıkardığı artık görülüyor.

iOS 9′un arkasında, Cisco da bulunuyor. Güvenliğin bir kısımı ve WiFi bağlantı gücünü iPad Pro’ların ve iOS 9‘ların Cisco sağlıyor.

iPad Pro, büyük bir ihtimalle iOS 9.1 versiyonuyla satışa sunulacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here