Ana sayfa Haber iPad Pro”nun malzemesi Liquidmetal

iPad Pro”nun malzemesi Liquidmetal

0

,

Apple, 2016’nın herhangi bir zamanlarında veya 2015’in sonlarında 12″lik iPad Pro‘yu tanıtacak. iPad Pro, Apple‘ın iş ortaklarından IBM’in tavsiyeleri doğrultusunda geliştirlen bir model olarak öne çıkarılıyor ve yanında farklı klavye, stand ve kılıf aksesuarlarıyla satışa sunulacak. iPad Pro ile ilgili şüpheli bilgiler olmasına rağmen, firmanın 2 yıldır, bir dev iPad piyasaya sürebileceği konuşuluyor. Belki de yeni nesil Apple Watch’lar ile birlikte tanıtılacak olan iPad Pro’nun materyalleri de belli olmaya başladı. iPad Pro için, firma ABD’li firma olan Liquidmetal Company ile anlaştı. Firma 2010 yılında metalin farklı bir versiyonunun patentini alarak kurulmuştu ve şu sıralarda teknoloji firmalarına Liquidmetal isimi verilen metalin satışını gerçekleştiriyorlar. 

Liquidmetal, teknoloji cihazlarında kullanılan “metal”lere oranla daha yumuşak fakat daha dayanıklı bir materyal. Daha parlak, zımpara-vari hissiyat uyandıran bu materyal, iPhone 6S‘lerde uygulanabileceği ile ilgili haber yok ancak iPad Pro’larda Liquidmetal olacağı şimdiden kesin gibi.

Apple‘ın Liquidmetal ile ilgili gerekli girişimleri yaptığı yıl olarak da 2012 yılı olduğu görüldü. Yani, Apple 2012 yılı itibariyle Liquidmetal‘i geliştiriyor ve cihazlarında deniyor. “Olmuş” olan Liquidmetal ise iPad Pro ile buluşuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here