Ana sayfa Haber iPad Pro”nun ekran çözünürlüğünü iOS 9 deşifre etti

iPad Pro”nun ekran çözünürlüğünü iOS 9 deşifre etti

0

Beklenen iPad Pro‘lar, görseldeki gibi kedinizin poposuna cihazı dayayıp işlerinizi iPad‘ler üzerinden görmeniz üzerine tasarlanıyor. Apple‘ın asıl işi olan tasarn çözümleri, editörlük çözümlerine odaklı üretilen iPad Pro‘lar, 13″ ekran boyutunu kaldırabilecek bir ekran çözünürlüğü ve beraberinde gelecek olan uygulamaların faidesini artırabilecek bir görüntü teknolojisi ile geliyor. Son gelen haberlere göre, Apple‘ın tanıtacağı iPad Pro‘larda 13″e sığacak olan yaklaşık 264 PPI oranına karşılık 2,732×2,48 çözünürlüğe sahip olacak. Apple için halen geliştirilmekte olan ekran teknolojisi, iOS 9’un yazılım altyapısından gücünü alarak çerçeveleri çıkarıldığında yaklaşık 12.9″ boyutlarındaki ekrana 2K çözünürlük sunabilecek şekilde tasarlanmış.

Artık iOS 9, Apple‘ın yeni tasarım ve aksesuar anlayışına da geliştirilmiş durumda. Kısmen esnek olan yeni nesil Apple ekranlarının uygun çözünürlükle desteklenmesini, Force Touch marifetlerini ve USB C girişlerinin altyapısı artık iOS 9 yüklenecek.

iPad Pro’lar için sağlanacak olan 2K çözünürlüğe güç verecek olan iOS 9, ayrıca yeni nesil A8 işlemcilerinin yanısıra A9 işlemcilere de güç verecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here