Ana sayfa Haber iPad Pro macOS”a geçebilir

iPad Pro macOS”a geçebilir

0

Apple, iPad Pro modellerini genel olarak profesyonel iş hayatına yönelik geliştirdi, kampanyalarını sürdürüyor ve yazılım altyapısı da bunu destekliyor. Yani iPad Pro‘nun kullanıcı kitlesi içerisinde MacBook, MacBook Air gibi cihazların kullanıcıları da bulunuyor. Haliyle bu iPad Pro modeli, kalem olayı ile birlikte ve taşınabilirliğinin daha uygun olması itibariyle de MacBook ve MacBook Air’ın satış rakamlarını fazlasıyla etkilemeye başladı. macOS’un uygulama yönetimi, kitlenin kullanımı için iOS’lara nazaran daha uygun bir şekilde tasarlanmış bir yapıya sahip. Döküman yönetimi, Adobe programlarının işleyişi, macOS’ta daha faydalı bir şekilde çalışabiliyor, böylece kurumsal müşteriler için macOS daha cazip bir işletim sistemi. Apple, iOS’u profesyonel ağa ulaştırabilmek adına IBM ile birlikte işbirliğine gitti ancak bu uygulamalar ve kampanyalar genel olarak iPad ve ya iPad Air üzerinden yürütlüyor. Zira iPad Pro, toplu satışlarda diğer iPad’lere nazaran biraz  daha yüksek bütçe istiyor.

Şu sıralar piyasada olan iPad Pro’ların işletim sistemleriyle ilgili akibeti belli değil ancak yeni gelişmelere bakılırsa Apple’ın tanıtacağı yeni nesil iPad Pro’larda macOS çalıştırması ihtimaller içerisinde.Bu durum ise Apple’ın iPad Pro için yeni I/O geliştireceği, bağlantı özellikleriyle ilgili yeni teknolojiler duyuracağı ve iPad Pro için mouse gibi yeni çevre birimler ve aksesuarlar tanıtacağı ve satışa sunacağı anlamına geliyor. 

Yeni iPad Pro’ları önümüzdeki yıl, mart ayındaki muhtemel lansmanlarında görme ihtimalimiz var ancak 1 yıl içerisinde bu radikal değişiklik uygulanacak mı, henüz belli değil. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here