Ana sayfa Haber iPad Pro Bilgisayar Olarak Kullanılabilir mi ?

iPad Pro Bilgisayar Olarak Kullanılabilir mi ?

0

Apple son dönemlerde, iPad ürünleri ile ilgili iddaasını son derece arttırdı gibi görünüyor. Bununla ilgili son söylemi ise; iPad pro ürünleri bilgisayarla bir tutması oldu. Tabletlerin kullanım alanı elbetteki belirli sınırlara takılı kalmaktan kurtulamıyor.

Ancak Apple bunun tam tersini ispat etmeye çalışıyor. Kendi tablet ürünlerinin bilgisayardan çok daha işlevsel olduğunu iddaa eden Apple; çok güçlü argümanlar sunuyor.

iPad Pro Bilgisayar Olarak Kullanıma Uygun Mu ?

Elbetteki Apple tarafından ortaya atılan bu iddaa asılsız değil. Özellikle de iPad Pro ürünlerinde bulunan bazı özellikler; son derece güçlü bir performans sunmayı başarıyor.

  • Canlı film akışı sağlama özelliği
  • Müzik üretebilmesi
  • Photoshop çalıştırabilme özelliği

en önemli argümanlar olarak görülüyor. Ancak bunların bilgisayar olarak kullanabilmek için yeterli olduğunu söylemek, son derece yanlış olur.

 

 

Elbetteki bilgisayarlara göre, bazı dezavantajları da bulunuyor. USB-C üzerinden harici depolama özelliğinin bulunmaması, en önemli dezavantajları olarak görülüyor. Ayrıca birden fazla tarayıcı penceresinin açılmaması ise; bir diğer önemli kusuru olarak görülebilir.

Kısa bir süre içerisinde; hem tabletlerin hem de akıllı telefonların bilgisayar görevi üstlenebileceğini görebiliriz. Xiaomi akıllı telefon kuruluşu da bundan kısa bir süre önce, katlanabilir telefonlar ile birlikte bilgisayarların tarih olacağını ifade etmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here