Ana sayfa Mobil iPad: Oyunlar ve genel uygulamalar

iPad: Oyunlar ve genel uygulamalar

0
Touchgrind BMX
Touchgrind BMX zorlu tepeler, keskin dönemeçler ve BMX Pro bisiklerler”in yarattığı çağrışımın iPad”inizde hayat bulması tanımını sonuna kadar hak ediyor. Profesyonel bir BMX ile dünyanın her yerindeki zorlu parkurları geçmeye çalışıyoruz. Oldukça zorlu bir oyun olan Touchgrind BMX, 3 boyutlu grafikleriyle üst düzey bir oyun deneyimi sunuyor. Kusursuza yakın görsellik ve gerçekçi ses efektleri ile sizi bisiklet kullanımına dair ultra gerçekçi bir simülasyonunun içine götüren oyunda parkurları geçtikçe kupalar ve ödüller kazanıyorsunuz. Zorlu sürüş anlarınızın ardından oyununuzun tekrarını izleyebiliyorsunuz. Ayrıca Youtube, Facebook entegrasyonu ile birkaç tıkla oyuna dair görüntüleri ve kaydedilen videoları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
$4.99
 

 
Sand Slides
App Store tarihinin en iyi zeka oyunlarından biri Sand Slides. üstelik konsantrasyon ve hız da gerektiriyor. Genel değerlendirme puanı olarak 10 üzerinden 8 alan oyunda heyecan verici bir oyun deneyimi yaşıyor ve oyunun neredeyse bağımlısı oluyorsunuz. Kovalar, kumlar ve kumların kovalara iletilmesi için ana kanallar ile oyunu oynuyorsunuz. Amacınız kumları, kovalara doldurmak ancak işleyiş çok ani ve kumları doğru kovaya aktaracak olan kanalları hızlı şekilde kullanmanız gerekiyor. örneğin yeşil renkli kumu yeşil kovaya kırmızı renkli kumu kırmızı kovaya aktarıyorsunuz. Grafikleri mükemmel olmamakla beraber oyundaki tema son derece sürükleyici özellikler içeriyor. Sand Slides, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Finlandiya, Almanya, Kuveyt, Letonya, Macau, Malezya, Polonya, Poryugal, Suudi Arabistan, Singapur, İsviçre, Tayvan, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri”nde en çok indirilen oyunlar arasında yer alıyor.
$1.99

 

Implode! Lite
Implode! Lite, oldukça popüler bir “gerekli noktaları patlat!” oyunu. Dinamitleri patlatmanız gereken noktalarda yerleştiriyorsunuz ve ardından patlatıyorsunuz. Bu şekilde puan topluyorsunuz. Eğlenceli bir strateji oyunu ve oynanması oldukça kolay. Sesler ve efektler gayet başarılı. Kendinizi çok zorlamak istemediğiniz boş zamanlar için en ideal oyunlardan biri Implode! Lite.
ücretsiz

What’s The Difference? HD
Yan yana 2 fotoğraf ve aralarındaki beş farkı en hızlı sürede bulma temasına dayalı bir oyun What”s The Difference?HD. Yüksek grafikli oyunda 500 farklı fotoğraf bulunuyor ve bu fotoğraflar arasındaki farkları bulmaya çalışırken gözlem gücünüz gelişiyor. What”s The Diffrence?HD ile yakın arkadaşlarınızla zamana karşı oynayabilir ve oldukça keyifli saatler geçirebilirsiniz. İnce efektler ve iyi fon müzikleri ile keyifli bir “aradaki farkları bulma” oyunu. 500 fotoğraf yetmediği taktirde ek ücretlerle yeni görsel paketleri alabilirsiniz.
$3.99
 


 
The little crane that could
App Store”da birçok ülkede ilk 20 oyun arasında yer alan The Little Crane That Could, gerçekçi bir fizik simülasyonu. Bir vinç üzerinde tam denetim sağlayıp çeşitli projeleri tamamlamaya çalışıyorsunuz. Vinci döndürüyor, yükseltiyor, virajları alıp kutuları taşıyorsunuz. Yollar, parklar yapıyorsunuz. Sürüş ve mobil vinci kullanabilme becerilerinizi oynadıkça geliştirebiliyorsunuz. Yani oyun kesinlikle bir deneyim ve eğitim süreci olmaksızın görevleri tamamlayabilceğiniz bir niteliğe sahip değil. Bu arada The Little Crane That Could, vinçlerin nasıl çalıştığı hakkında fikir sahibi olmanıza imkan veriyor.
ücretsiz

 

LightBike 2
Lightbike 2, bilimkurgu filmlerinden aşina olduğunuz “yeşil” ve “siber” kavramlarının anatemasını oluşturduğu bir parkurda gerçekleşen bir yarış oyunu. Siber uzaydasınız ve olağanüstü bir hız ve rekabetin etrafında rakiplerinizi geçip birinci olmaya çalışıyorsunuz. LightBike 2″de, 2 ve 3 boyutlu sahneler sizi Uzay Yolu filminde hissettirecek. Oyunun 2 kişilik modu ve bluetooth ile birden fazla iPad üzerinden oynanabilme imkânları bulunuyor.
ücretsiz
 

 
Mexiball
Meksika, acı biberleri ile hayatımızın hemen her yerinde karşımıza çıkan bir ülke. Cipsler, soslar, Meksika soslu acılı, lezzetli yiyecekler… Tamam, daha çok acılı ve kızarmanıza yol açacak düzeyde yiyecekler. Mexiball ise Meksika müziklerinin hiç kesilmediği bir oyun ve acı da değil. Toplar var ve parmaklarınızla bunları hareket ettirip topları belli yerlere toplamaya çalışıyorsunuz. Birçok tuzak ve zorlu dönemeçler ile oyun zorluk seviyesini sürekli artırıyor. 80 farklı bölümün sonunda belki bir Meksika yemeği kazanmıyorsunuz ancak oldukça eğleniyorsunuz.
ücretsiz

 

La Briscola
Kart oyunlarını seviyor musunuz? Cevabınız evet ise; La Briscola, App Store”un en çok indirilen kart oyunları arasında yer alan muhteşem bir İtalyan kart oyunudur. Bu oyunla saatlerin nasıl geçtiğiniz anlayamayacaksınız. Keşfedilmeye sonuna kadar açık bir oyun, üstelik ücretsiz!
ücretsiz

Continuity 2: The Continuation
Puzzle oyunu Continuit-1″in yeni versiyonu olan The Continuation, dünya genelinde 6 milyon kez indirildi ve eğitim oyunu misyonu ile birçok kez ödüllendirildi. Fayanslar üzerine figürler çizip karakterinizi belirlediğiniz çizim üzerinde hareket ettiriyorsunuz. Ve bu sırada görevlerinizi yerine getiriyorsunuz. örneğin yolun üzerindeki anahtarları toplamanız gerekiyor. 50 farklı düzeyi bulunan oyunun fizik temelli bir yapısı bulunuyor.
$0.99
 


 
Forever Drive
Bir şehir tasarlayıp üstelik burda yine tasarımı düzeyini artırdığınız bir yarış otomobili ile yarışmak ister misiniz? Forever Drive, 3 boyutlu futuristik bir yarış oyunu; App Store”un en fazla indirilen 10 oyunundan biri ve ilginç özellikleri var: örneğin yarış parkurunu siz tasarlıyorsunuz. Bunun bir sonucu olarak yarış eğer isterseniz kısa bir yolda birkaç saniyede tamamlanabiliyor Ve yine sizin tasarımınızın bir sonucu olarak hiçbir zaman son bulamayadabilir. Yarış otomobilleri üzerinde çok fazla olmamakla birlikte bir takım değişiklikler yapabiliyorsunuz. Renkler ve bazı detaylar gibi. Son derece yaratıcı bir oyun tasarımı Forever Drive ve bu sayede yarış oyunlarından hoşlanan iPad kullanıcılarının mutlaka denemesi gereken oyunlar arasında yer alıyor.
ücretsiz

 

Monopoly
Monopoly oynamayı seviyor musunuz? Bu gayrimenkul ile ilgili “daha çok kazanmak” temalı oyunda, elinizdeki parayı dikkatli bir biçimde kullanmalısınız. Monopoly, birçok küresel oyun otoritesi tarafından iPad için hazırlanmış en iyi 20 oyundan biri olarak gösteriliyor. Kurulu haldeki bir klasik Monopoly oyununu iPad”iniz üzerinden oynayıp bu deneyimi dostlarınızla paylaşmak isterseniz Monopoly World Edition”u indirmemeniz için geriye yalnızca AppStore”a yapacağınız 9.99 dolarlık ödeme kalıyor. Grafikleri ve başarılı arayüzü ile monopoly ya da emlak işlerine meraklı oyunseverlerin parasının hakkını sonuna kadar veriyor Monopoly World Edition. Yeni Monopoly”de oyunun kurallarını özelleştirebiliyorsunuz ayrıca; Bluetooth ya da Wi-Fi üzerinden birden fazla cihaz üzerinden oynanabilen oyun, gayrimenkul işlerinde fazla iyi değilseniz öğretici mod ile size bu parasal sirkülasyon konusunu öğretiyor. Ayrıca öğretici mod ile strateji geliştirmek adına yararlı ipuçları da ediniyorsunuz.
$9.99
 

 
Trainz Simulator
Hayallerinizdeki demiryolu ağını oluşturun ve işletin! Trainz Simulator, yarış otomobilleri, sürat tekneleri, sesten hızlı uçak gibi hız unsurlarına dayalı genel iPad oyun dünyasındaki yegane tren temalı oyun durumunda yer alıyor. Grafikler ve oyundaki işleyiş etkileyici düzeyde iyi. Tam 30 ülkede 1 numaralı simulasyon oyunu olan Trainz Simulator”da bir tren yolu hattı oluşturuyorsunuz ve prototip rotanızda trenlerinizi dokunmatik kontrollerle hareket ettiriyor, hızlandırıyor ve duraklarda durdurup yolcuları alıyorsunuz. Tren yollarının yapılışında araziyi ince eleyip sık dokumak, efektif şekilde kullanabilmek gerekiyor. Rotanızı uzatmadan hatlarınızı oluşturmalısınız böylelikle tren seferleri daha hızlı gerçekleşecek ve daha çok sefer yapacaksınız. Aslında bir mini-mühendislik durumu söz konusu. Trainz Simulator”da 12 tane lokomotif seçeneği bulunuyor ve bunlar arasından seçimlerinizi yapıyorsunuz.
$4.99

 

Jet Ball
Jet Ball, oldukça ilgi çekici bir oyun. Beğeni kazanan oyun, dünya genelindeki birçok applicaton testinden 5 üzerinden 5 ya da 4.5 gibi puanlar aldı. Biz de oyuna fazla düşünmeden 4.5 veriyoruz. çarpıcı görseller, dinamik seviyeler ile çok iyi fikirlerle dolu bir “koparma” oyunu. Tuğlaları toplarla patlatıp puan kazanıyorsunuz. çok zorlu bir oyun olduğunu belirtmekte fayda var. Seviyeleri aşmak için ciddi düzeyde pratik gerekiyor.
$1.99

Mini Touch Golf
Minyatür golf oynamayı sever misiniz? Perili ev, zorlu yamaçlar ve korkunç detaylarla çevrili bir alanda golf oynama fikrine ne dersiniz? Mini Touch Golf; 36 delikli bir parkurda size farklı bir golf deneyimi sunuyor. Parmağınızı topa yerleştirin, vuruş gücünüzü belirleyin ve topu herhangi bir yönde sürükleyin. Amacınız topu deliğe sokmak yani par yapmak. Zorluk oynadıkça artıyor. 30. Delikten sonra par yapmak için ekstra gayret göstermeniz ve milimetrik hesaplar yapmanız gerekiyor. 2 parmağınızla detayını görmek istediğiniz alanı yakınlaştırabiliyorsunuz.
$1.99
 


 
Tiny Village
Tiny Village, bir kasabada evler, yollar, dükkanlar yaptığınız; halkın tarımla ve hayvancılıkla uğraştığı bir habitat oyunu. Farklı işler ve zanaatlere dair araç-gereçler ile tekstil, odunculuk, tarım gibi yedi farklı alanda işler yapıp üretimlerin satışını gerçekleştiriyorsunuz. Yeni binalar ve yollar için köyünüzün kalkınması ve nüfusunun artması gerekiyor. Strateji tabanlı bir oyun olmakla beraber aslında oynanılışı çok kolay ve bunun sayesinde neşeli saatleri garanti ediyor Tiny Village. üstelik küçük yaşlardaki çocuklar, bu oyun sayesinde köy hayatına dair sevimli fikirler edinebilir.
ücretsiz

 

Barbie I Can Be
Barbie”leri ile oynamayı seven ve onlarla büyüyen küçük kızlar için tasarlanan bir iPad oyunu Barbie I Can Be. Hala içindeki çocuğu terk etmemiş bayanların da Barbie I Can Be”yi denemesini tavsiye ediyoruz. Peki oyunda neler var? Oyun son derece basit ve Barbie kimi zaman mutfakta kek yapıyor, kimi zaman minik köpeğine bakıyor. Barbie bazen pizza pişiriyor. Pizza yaparken senaryoda tüm gerçekçi öğeler yer alıyor. Hamur alıyorsunuz daha sonra hamuru açıp üzerine soslarını döküyorsunuz, kaşarları ve diğer malzemeleri sırasıyla yerleştiriyorsunuz. Köpek yavrularının tüylerini fırçalamak, eğer bir yerleri ağrıyorsa bandajlamak gibi birçok sevimli aktivitenin oyunda yer aldığını belirtelim. Kız çocukları için çok eğlenceli!
ücretsiz
 

 
Feed That Dragon
Kraliyete ait bir evcil hayvanı beslemekten sorumlusunuz. Evet o çok büyük bir ejderha ve bu nedenle çok büyük bir mideye sahip. üstelik doymak bilmiyor. App Store”un en çok oynanan oyunları arasında yer alan Feed That Dragon, sevimli ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunuyor. Oyunda farklı yerlerde ejderhanıza yemekler veriyorsunuz. İştahı çok ama çok açık olduğu için ejderhanın açlığını bastırmak ve level atlamak çok zorlu bir mücadeleyi gerekli kılıyor. Aileniz ve arkadaşlarınızla saatlerce oynayabileceğiniz ve çok iyi vakit geçirebileceğiniz bir oyun.
$2.99

 

Sovereign: Kingdoms
Sovereign: Kingdoms, iPad için hazırlanmış en başarılı savaş oyunları arasında yer alıyor. 5 üzerinden 4.5 puan ortalaması ile App Store”daki genel oyun kategorilerinin de en iyilerinden. Age of Empires oynamayı sever miydiniz? Peki, daha sonrasında karşımıza çıkan Medieval Total War serilerini? Cevaplarınız evet ise Sovereign Kingdoms”u mutlaka denemelisiniz. Savaşın, hiç eksik olmadığı bir oyunda fethettiğiniz yerlerde hâkimiyet sağlamanız ve yaşam alanları kurmanız gerekiyor. Böylelikle ülkenizi hem toplumsal hem finansal anlamda geliştirip daha fazla savaşabilir ya da topraklarınızı düşmanlarınıza karşı koruyabilirsiniz. Komşu ülkeler, her an size savaş açabilir. Var olmak için ordunuzu sürekli geliştirmeli, formda tutmalı ve eğitmelisiniz. ülke sınırlarının gösterildiği harita üzerinde topraklarınızın sınırlarını, düşman ülkelerin sınır değişimlerini görebilirsiniz. Ayrıca kanlı savaş alanları, kapsamlı savaşlar, toplumsal hayatın kontrolü ve daha fazlası Sovereign: Kingdoms”ta sizi bambaşka bir dünyaya davet ediyor.
ücretsiz
 

 
Reckless Getaway
Pixelbite ve Polarbit Games”in ortaklaşa ürünü olan Getaway, amansız bir hırsız-polis oyunu. Keyifli kamera açıları ve aksiyon dolu oynanışı sebebiyle Getaway’in başından kalkmak saatlerinizi alabilir. Oyunda iki oyun modu bulunuyor. Bu oyun modları kovalamaca (Getaway)ve yıkım(Wreckless) üzerine. Kovalamaca modunda bankadan çalınan paraları polislerden kaçırmaya çalışırken, yıkım modunda ise bir kamyon ile olabildiğince fazla arabaya hasar vermeye çalışıyoruz. Her iki oyun modu da sizin açınızdan bağımlılık durumlarına neden olabilir. Oyun esnasında ayrıca; yolda çeşitli noktalarda bulunan paraları toplamaya çalışıyoruz ve bu paralar ile yol boyunca kazandığımız puanlar toplamında bölümü kaç yıldız ile geçtiğimizi belirliyoruz. Benzer şekilde yol boyunca karşımıza çıkan soru işaretlerini toplayarak çeşitli silahlar ve avantajlar elde edebiliyoruz. Getaway, keyifli oynanabilirliği ve akıcılığı sayesinde kesinlikle en iyi iPad oyunları arasında yer alıyor.
$2.99

 

Merchant Kingdom
Ticaretin düzeyi, imparatorlukları genişletir ya da çöküşe sürükler. Merchant Kingdom, ticari faaliyetlerle ülkenizin zenginleşmesi temasına sahip bir strateji oyunu. Eğer ticaretiniz yoksa sizde yoksunuz yani eğer başarılı olamazsanız fakirleşiyorsunuz. Evler, iş yerleri, tren istasyonları, süpermarketler ve diğer ülkelerle ticaret anlaşmaları; oyunda ordunuzda var ve tabi ki büyük şatolar, casuslar, katiller… Ticari faaliyetler için yollar yapıyorsunuz ve bunun beraberinde karavanlar, atlar, eşeklerle ticaret sağlanıyor. Merchant Kingdom, grafik olarak tatmin edici olmasa bile oldukça sürükleyici bir senaryo örgüsüne sahip.
ücretsiz
 

 
Puding Puding
Minik çocuklarınız bu oyuna bayılacak! iPad ile puding yapma uygulaması Puding Puding ile önce puding için gerekli malzemeleri seçiyorsunuz, daha sonra malzemeleri karıştırıyorsunuz ve biraz bekledikten sonra pudinginiz afiyetle yenmeye hazır! 6 farklı içindekiler, 5 farklı karıştırma metodu ve 18 farklı puding süsleme seçeneği ile çocuklar için oldukça eğlenceli bir uygulama.
ücretsiz

Nitro Sprint
Nitro Sprint, bir yolda hızlanma ve hızın getirisi olan zorlukları aşma konusu üzerine kurulu bir oyun. Yol boyunca karşımıza çıkan puanları toplayıp bunları paraya çevirerek arabamızı geliştirebiliyoruz. Aynı şekilde elde ettiğimiz puanları Facebook, Twitter ve e-mail yoluyla arkadaşlarımızla veya sosyal medya ile paylaşabiliyoruz. Oyunun grafikleri her ne kadar iPad’in standart grafik gereksinimlerinin çok altında olsa da keyifli oynanabilirliği sayesinde kendini oynattırabilen bir oyun yapısına sahip Nitro Sprint.
ücretsiz

 

Jigsawyer HD
Jigsawyer, bir yap-boz oyunu ve yüksek çözünürlükte imajları, 5 farklı kategoride kullanıcılarına sunuyor. Kullanıcılar bir Puzzle”a başlamadan; kolay, orta, zor oynama seçeneklerinden birini seçebiliyor veya “Kişiselleştir” fonksiyonu ile resimleri 4 parçadan, 300 parçaya kadar bölebiliyor. İmaj çevirme, arka fonda resim görme, grup yapma seçenekleriyle zorluk seviyesini tamamen kendi isteğinize göre belirleyebiliyorsunuz

Jigsawyer”ın en büyük özelliklerinden biri, iPad kullanıcılarının oyunu kaydedip diledikleri zaman kaldıkları yerden devam edebiliyor olmaları. . Hayvanlar, sanat, spor gibi 5 farklı kategoride puzzle oynayabiliyorsunuz. Yap-boz tutkunları ayrıca her oyunun sonunda başarılarını e-mail, twitter, facebook platformlarında arkadaşları ile paylaşabiliyorlar.
ücretsiz
 


 
Madden NFL 12
Türkiye’de Amerikan futbolunun sert ve heyecan verici özeliklerini iPad’inde yaşamak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. Amerikan futbolu oyunu Madden NFL 2012 ile 32 NFL Ligi takımı arasından seçiminizi yapın ve touchdown için kıran kırana mücadele verin. NFL sezonunun sonunda play-off’lara katılın ve zorlu şampiyonluk yarışının içine girin. EA Sports’un karakteristik üstün grafik detayları, stadyumların eşsiz atmosferi ve gerçek oyuncularla Madden NFL 12; en iyi spor oyunlarından.
$9,99

 

Heavy Mach. 2 HD
En iyi aksiyon oyunları arasında yer alan Heavy Mach 2 HD, ağır silahlara sahip bir savaş makinesi ile görevlerinizi tamamlamanız temasına dayalı, senaryo tabanlı ve üstün grafik-ses efektleri ile donatılmış bir oyun. Savaş kaçınılmaz bir son ve düşmanlarınızı yok etmeniz gerekiyor. Oyun modunun yanı sıra silah geliştirme misyonlarınızı geçerek silahlarınızı geliştiriyorsunuz..Silahlarınızı da geliştirmelisiniz çünkü oyun ilerledikçe klasik silahlarınız artık işlevsellik adına sınıfta kalıyor. Oyunda hareket ve kaos hiç azalmıyor.
$0.99
 

 
Hot Dog Chef FREE
“Sosisli sandviç yemeyi kim sevmez ki” düşüncesinden yola çıkan uygulama geliştiriciler tarafından hazırlanan bir oyun Hot Dog Chef. Sosisli sandviç hazırlamak için gerekli işlemleri herkes aşağı yukarı bilir ancak bazen bu hazırlama işi bir sanata dönüşedebilir. Hot Dog Chef ile lezzetli, rengarenk soslarla birlikte sosisli sandviçler hazırlayabilir ve daha sonra hazırladığınız sosislileri galeriye kaydedebilirsiniz. Kim bilir belki de iPad”inizi ısırmaya bile kalkışabilirsiniz.
ücretsiz

The Moron Test
Bir dahi olduğunuzu tüm dünyaya kanıtlamak istiyorsanız küresel bazda en çok kullanılan zekâ uygulamalarından biri olan The Moron Test, iPad 2″nizde mutlaka yer almalı. Yüzlerce bulmaca türü, eğlenceli karakterler, ses efektleri ve müzik öğeleriyle zekâ seviyelerini geçip soruları çözmeye çalışıyorsunuz. Ayrıca en yüksek puanlar dünya genelinde yayınlanıyor.
$0.99

 

Ace Sniper 2
Ace Sniper 2, sniper oyunlarından hoşlananlar için oldukça iddialı bir oyun. ABD ve İngiltere”de en çok indirilen yeni oyun olan Ace Sniper 2 ile düşmanlarınızı öldürüp puan kazanıyorsunuz. Oyundaki grafikler ve efektler üst düzeyde.
$1.99

GENEL UYGULAMALAR

Red Bull TV
Red Bull TV ile iPad”inizi kanatlandırın! Red Bull TV; Red Bull”un kültür sanat, spor ve haber içeriklerini internet üzerinden yayın yapan ücretsiz bir TV kanalıdır. Kanal 3 ana unsurdan oluşmaktadır; Canlı yayınlar, düzenli saatlik gösterimler ve istediğin anda seyredebileceğin videolar. Tabletlerdeki uygulamalar sadece ekran boyutları bakımından değil, kullanımları bakımından da farklı. Bu sebeple Tabletler ve iPad için Red Bull TV daha büyük ekrandan yararlanan optimize edilmiş bir tasarım sunuyor. Kullanıcılar videolar izlerken aynı anda diğer insanların onlar hakkında yazdıkları tweet”leri de okuyabiliyorlar. Red Bull TV uygulaması, kkısa bir sure once 1.000.000″uncu indirilme eşiğini aştı. Red Bull TV”nin iPad sürümü AirPlay Mirroring gibi gelişkin bazı özellikler içeriyor. Bu özellik sayesinde iPhone”unuz, iPad”iniz veya iPod Touch”ınızdaki videoyu Apple TV üzerinden kablosuz olarak televizyonunuza ve hoparlörlerinize aktarabiliyorsunuz.
ücretsiz
 


 
Viber
özellikle geniş bant İnternet kullanımının yaygınlaşmasından sonra normal telefon görüşme prensiplerine bir rakip olarak çıkan İnternet üzerinden ses aktarımı uygulamalarının önde gelenlerinden biri Viber. iPad versiyonu ile uygulamanın her avantajından iPad’iniz vasıtasıyla yararlanabildiğiniz uygulama, yüksek düzeyde ses kalitesi ile birlikte kolay kullanıcı ara yüzü avantajlarını ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor Uygulama birçok kullanıcının aşina olduğu Geliştiriciler sıklıkla yayınladıkları güncellemelerle Viber’ın performansını artırmaya devam edecek ve böylece sesli iletişimi, iletişim devriminin merkezine oturacak gibi gözüküyor.
ücretsiz

 

Jumbo Calculator
iPad için şık arayüzü ile dikkat çeken hesap makinesi uygulaması.
ücretsiz

Limango for iPad
Tekstil, aksesuar, güzellik, bebek ve çocuk, teknoloji, tasarım, elektronik ve dekorasyon ürünlerini %90″a varan indirimlerle sunan limango, iPad uygulamasıyla alışveriş artık bir “tık” uzağınızda! Bugüne kadar 50 bin kişi tarafından indirilen uygulamalara ilgi her geçen gün artıyor. Apple Store üzerinden ulaşabileceğiniz, ürünleri detaylı bir şekilde inceleme fırsatı veren limango iPad uygulaması, kullanıcı dostu tasarımıyla alışveriş keyfini bulunduğunuz yere taşıyor. limango”nun anne adayları, çocuk ve bebek ürünlerini buluşturan limangoKIDS, teknoloji tutkunlarının takipçisi olduğu limangoTECH ile Türkiye”nin önde gelen tasarımcılarının özel koleksiyonlarını moda tutkunlarına sunan limango Designers Studio”da her gün yenilenen binlerce ürün arasından beğendiklerinize iPad uygulaması sayesinde tek bir dokunuşla sahip olabilirsiniz!
ücretsiz
 


 
Sinyal
Demirhan Baylan”ın yeni albümü:” Sinyal”, CD formatıyla beraber iPad”lere yönelik uygulama olarak Apple App Store”da satışa sunuldu. 16 şarkıdan oluşan albüm, Türkiye”nin ilk müzik albümü uygulaması özelliği ile bir ilk anlamı taşıyor. Dinleyicinin tüm albümü bir müzikal yolculuk olarak algılamasını ve albümle daha fazla zaman geçirmesini hedefleyen Sinyal iPad uygulaması, Türk müzik dünyası için yeni bir kavram olan güncellemeleri, Türk müziğinde ilk kez dinleyicilere sunuyor. Sinyal, kendine has basgitar stili, ilginç hikâyelerle bezenmiş şarkıları ve 20 küsür seneden beri Türk müzik dünyasının içindeki çabalarıyla kendine özel bir yer edinmiş olan Demirhan Baylan’ın son müzikal macerasıdır. 16 şarkıdan oluşan bu eserde DB her zaman olduğu gibi hikâyeciliğin ve müzikal ifadenin sınırlarını zorlayarak sizi hiç bilmediğiniz bir dünyaya götürüyor. Aplikasyon, her dinlediğinizde yeni şeyler duyacağınız ve çok uzun süre yeni şeyler göreceğiniz müzikal bir tecrübe sunuyor. Müzisyenliğiyle tanıdığımız Oğuz Büyükberber”in eseri olan grafik çalışması bir harita gibi kurgulanarak dinleyicinin şarkılar arasında gezinmesi teşvik ediliyor.
$3.99

 

Yandex.Haritalar
Yandex, Yandex.Haritalar adlı servisinin iPad uygulamasını kullanıcıların hizmetine soktu. Uygulama, Türkiye”nin detaylı interaktif haritasını App Store üzerinden iPad kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Türkiye”deki tüm şehirlerin ayrıntılı uydu görüntülerini sunmanın yanı sıra, kullanıcıların sokak planları üzerinde aradıkları adresleri, binaları ve bunlara karayolu üzerinden ulaşılabilecek rotaları bulmalarına yardımcı olan Yandex.Haritalar ile kullanıcılar, İstanbul ve Ankara için güncel trafik bilgisine, ayrıca caddelerin ve sokakların panoramik görüntülerine de ulaşabiliyor. uygulama sayesinde kullanıcılar güncel trafik durumuna göz atıp trafiğin akıcı ya da sıkışık olduğu noktaları görebilecek ve herhangi iki nokta arasındaki en kısa veya hızlı rotayı kolayca bulabilecek.

Yandex”in yeni iPad uygulamasındaki adrese göre arama özelliği, kullanıcıların cadde veya binaların yerini tam olarak bulmasına ve aradığı yerin İstanbul veya Ankara”da olması halinde ilgili adresin panoramik görüntülerine de ulaşmasına olanak tanıyor. Panaromik görüntüler, kullanıcılara İstanbul ve Ankara caddelerinin sokak seviyesinden gökyüzüne uzanan 360 derecelik HD (yüksek çözünürlüklü) görüntülerini sunuyor.

Genel trafik durumunu gösteren özel “trafik durumu katmanı” sayesinde, Yandex.Haritalar iPad uygulaması trafiğin açık olduğu alternatif yollar önererek kullanıcıların trafiğe takılmasını önlüyor. Yandex.Haritalar”ın mobil uygulamasının her kullanıcısı, kullandığı GPS fonksiyonlu ve İnternet”e bağlanabilen mobil cihazına yüklenen uygulamada var olan “Trafik durumunu bildir” seçeneğini açık tutup trafikteki hareketlerine dair veriyi sisteme ileterek, yaşadığı şehrin trafik haritasının oluşması sürecine katkıda bulunabiliyor. Paylaşılan veriler kullanıcıların kimlik bilgileri gibi kişisel verilerini içermediği için kullanıcıların anonim olarak bilgi paylaşılması sağlanıyor.
ücretsiz
 


 
eBay for iPad
Alışveriş ve internet denildiği zaman ilk akla gelen platformların başında eBay gelir. eBay”in iPad için geliştirdiği uygulama, eBay hesabınızla oturum açıp alışveriş yapabileceğiniz özellikleri barındırıyor. Uygulamanın sağ üst köşesinde aramak istediğiniz hediyeleri yazarak fiyatlarını ve özelliklerini görebilirsiniz. Arama sonuçlarını filtrelemek için gelişmiş filtreleme özelliğini kullanarak alışveriş seçeneklerizi tam istediğiniz noktaya getirebilirsiniz. Belli bir fiyat aralığına ilşkin arama yapmak istiyorsanız eBay ile bunugerçekleştirebiliyorsunuz. Herhangi bir öğeye dokunarak daha detaylı bilgi ve görsellere ulaşılabiliyor. Karar verdikten sonra uygulamadan alışveriş gerçekleştiriyorsunuz.
ücretsiz

 

TTNET Müzik
3 milyondan fazla yerli ve yabancı şarkıyı ücretsiz ve yasal olarak dinleme imkânı sunan TTNET MüZİK’in iPad uygulamaları yenilendi. Yeni versiyonla birlikte artık şarkılar, istenilen moda ve türe göre dinleme seçeneği ile sunuluyor. önemli bir diğer yenilik de; artık sevdiğiniz şarkıları dinlerken iPad”inizde istediğiniz işlemi yapabiliyor olmanız… üstelik TTNET MüZİK uygulamasını indirmek ve tüm bu keyifli özelliklerinden faydalanmak için ek bir ücret ödemiyorsunuz.
ücretsiz

Opera Mini Web browser
Opera Mini Web Browser, yakın zamanda kullanıma sunulan iPad uygulaması ile web deneyiminize yeni bir boyut katıyor. Sayfaların geç açılma sorunlarına karşın Opera Web Browser”ın geliştirdiği bir özellik olarak gizli sunucular tarafından veriler yüzde 90″a varan oranlarda sıkıştırılır ve böylelikle sayfalarda çok daha hızlı gezinirsiniz. Veri trafiğindeki yüzde 90″lık sıkıştırma özelliğine ek olarak tarayıcı uygulamasında diğer birçok web tarayıcıya göre internette 6 kata varan oranlarda daha hızlı gezinirsiniz. Hızlı web tarama ile favori web sitelerinizi görsel sekmeler ile birlikte bir araya getirebilir ve tek dokunuşla dilediğiniz web sitesini açabilirsiniz.
ücretsiz
 


 
Tweetbot
Tweeter’ın yaygın kullanımı artık İnternet dünyası ile haşır neşir olan herkesin kabullendiği bir husus. Bu yaygın kullanım otomatik olarak birçok Tweeter uygulamasını da beraberinde getiriyor kuşkusuz. Bu uygulamalardan biri olan Tweetbot ile Tweeter’daki kullanıcı hâkimiyetinizi yüksek seviyelere çıkarmak mümkün. Kullanıcı yorumlarına göre Tweeter uygulamaları arasında oldukça saygın bir yere çabucak oturan Tweetdeck ile, iPad’in de tasarım ve kullanım amacına uygun olarak her an her yerde Tweeter ile haşır neşir olabilir, düşüncelerinizi 144 karaktere sığacak şekilde tüm dünya ile paylaşabilirsiniz.
$2.99

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here