Ana sayfa Oyun iPad: Oyunlar

iPad: Oyunlar

0
CrossFingers

Bağımlılık yapan bir iPad oyunu arıyorsanız, CrossFingers tam olarak size göre. Her seviyede belli başlı geometrik şekilleri yönlendirerek ilgili boşlukları doldurmaya çalıştığınız CrossFingers, Hep bir sonraki bölümü merak ettiren yapısı sayesinde başından kalkmasının zor olduğu oyunlardan. CrossFingers’ta bölümleri kaç saniye veya dakikada geçtiğiniz önemli. Kimi bölümler mantığa ve zekaya dayalı bir çözüm yoluna sahipken, kimi bölümler ise tamamen hıza dayalı bir yapıya sahip. Bölümleri geçtikçe oyun da zorlaşıyor. İlerleyen bölümlerde kırmızı renkli ve sadece belli bir doğrultuda kaydırılabilen şekiller karşımıza çıkıyor. Bu şekilleri bir yerde tutmadığımız sürece eski konumlarına geri geliyorlar. Dolayısıyla bir süre sonra oyunda birden fazla parmağınızı kullanmanız gerekebiliyor.
$0.99

  crossfingers
     
zombies hd   Zombies HD

Zombi tutkunu iPad kullanıcıları için bu sayıda sizlerle paylaşacağımız bir diğer uygulama ise Zombies HD. iPad’te FPS oynamanın zorluklarını iyi analiz eden geliştirici ekip, Zombies HD’de bu sorunu alt edebilmek için harika bir oynanış sistemi oluşturmuş. 

FPS türündeki Zombies HD, belli başlı haritalarda zombileri öldürüp para topladıkça, yeni silahlar satın almanıza ve/veya bu silahları geliştirmenize (upgrade) izin veren bir oynanış stiline sahip. Zombies HD ile bir haritayı giderek zorlanan seviyelerde oynayabilir ve böylece silahlarınızı ve/veya karakterinizi güçlendirebilirsiniz. Bir başka haritaya geçtiğinizde ise bu geliştirmelere sıfırdan başlamanız gerekiyor. Böylece oyun, hiç sıkmayan bir sürekliliğe sahip olmuş oluyor.
$0.99
 
Zombie Highway

iPad’e yükleyebileceğiniz oyunlar arasında bu ay içerisinde çıkan belki de en bağımlılık yaratıcı oyun olan Zombie Highway, bir otomobil ile otoyolda zombilerden kaçarak ilerleme üzerine kurulu bir oynanışa sahip. Otoyolda ilerledikçe sağ veya soldan gelen zombi ataklarını ister silahınızla ister zombileri yol üzerinde veya kenarındaki enkazlara çarptırarak başınızdan savabilirsiniz. 

   zombie highway
Belirli haritalarda ilerledikçe ve mesafe katettikçe puan topluyor ve bu puanları ilerleyen bölümlerde yeni haritalar, yeni araçlar ve yeni silahlar almak için kullanıyorsunuz. Oyundaki arabalar oldukça profesyonel bir sistem ile hazırlanmış. Spor arabalar hızlı gidebilirken, zombiler tarafından daha kolay devrilebiliyor. SUV veya büyük jipler ise daha yavaş gidiyor, bu da oyunda katetmeniz gereken mesafeyi daha uzun sürede katedebilmenizi sağlıyor. Fakat öte yandan zombiler tarafından daha zor devriliyorlar. Aman dikkat edin, bir grup zombi arabanızı tepetaklak edebilir!
$0.99

 

FIFA 12

iPad için hazırlanmış en büyük ve en iyi futbol oyunu olan FIFA 2011 by EA Sports’un ardından FIFA 2012 by EA Sports, kullanıcıların beğenisine sunuldu. iPad’ler için daha önce yaşanmamış bir futbol heycanı vaad eden FIFA12, HD görüntü kalitesiyle çimlerdeki detayları bile iPad’inizin ekranına taşıyor. Görsel netlik, oyun akışkanlığı ve ultra gerçekçi animasyonlar ile spor oyunları için 2012’nin fenomenlerinden olacak olan yeni oyunda en önemli yeniliklerin başında”Manager Mode” geliyor. Manager Mode ile futbolcularınızın transferlerine bire bir müdahil olurken yetenek avcılığı da yapacaksınız. Futbolcularınızın değerini aldığınız kararlarla yani forma şansı tanıyarak yükseltebileceğiniz gibi kulube de bekleterek düşüredebileceksiniz. Yani kontrol, tamamen sizde.
 

fifa 12
 
Görsel şölen sunan yeni FIFA 12’de çimler görkemli bir yeşile sahip, futbolcu detayları muhteşem. EA Sports FIFA 12, kazanma tutkusu ve benzersiz heyecanlı oynanabilirliğiyle dünyanın en popüler spor oyunlarından biri. EA Sport’un geliştirdiği oyunda 22’nin üzerinde resmi lig, 500 lisanslı takım ve 15.000’in üzerinde oyuncu ile gerçek liglerin heyecanını yaşıyorsunuz. Kaka, Wayne Rooney, Gerard Piqué, Karim Benzema ve daha fazlası ile sahaya çıkın. İngiliz Premier Ligi, La Liga ya da Almanya Bundesliga ve diğer liglerin atmosferine kapılın.

FIFA 11’de 35 olan stadyum sayısı FIFA 12’de 32’ye düşmüş. FIFA 11’deki resmi sayısı da 30’du. Yani veri bazında bir takım küçültmeler oyunun 2012 versiyonunda yer almış. FIFA 12’de iki farklı oyun modu bulunuyor. Favori takımınızı seçerek bir ligde mücadele edebilir ya da doğrudan elemeli maçların oynandığı bir turnuvaya katılabilirsiniz. FIFA 12’de Bluetooth ya da Wi-Fi ile yerel-çoklu oyunculu oyun oynayabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla bağlantı sağlayıp oyun oynamanız anlamına gelen bu özellik ile hassas kontroller, otantik takımlar, mükemmel grafikler ve gerçek oyuncuların bütünleşiği olan eşsiz bir futbol deneyimini paylaşabiliyorsunuz. Yerel-çoklu oyuncu özelliğinin rekabet ve eğlencenin sınırlarını zorlayan bir deneyimin içinde yer almanızı sağlayacağına eminiz. Yüksek kaliteli grafikler, geniş bir data ve gelişmiş animasyonlar ile FIFA 12 geniş bir dosya boyutuna sahip. Ayrıca indirdikten sonra bağımlısı olabilme ihtimaline karşı sizi uyarıyoruz.
$8.29

 

 

Madden NFL 12

Madden NFL 2012’de yeni oyunlardan biri olarak App Store’daki yerini aldı. 32 takım arasından seçiminizi yapın ve touchdown için adeta kıran kırana mücadele edin. Türkiye’de Amerikan futbolunun sert ve heyecanverici özeliklerini iPad’inde yaşamak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. NFL sezonunun sonunda play-off’lara katılın ve zorlu şampiyonluk yarışının içine girin. EA Sports’un karakteristik üstün grafik detayları, stadyumların eşsiz atmosferi ve gerçek oyuncularla Madden NFL 12, yeni yıla ilişkin en iyi spor oyunlarından.
$9,99

   madden nfl 12
     
where is my water   Where’s My Water?

çocukluğumuzun en eğlenceli ilgi alanlarının başında, bir şeyleri yapıp yıkmak gelirdi. Water? esasında bu mantığa dayalı bir oyun. Oyundaki timsaha her bölümde duş aldırmaya çalıştığımız Water?, timsahın duş alması için bizi her bölümün başında karman çorman bir boru sistemiyle baş başa bırakıyor. Bizler de bu boru sisteminde temiz suyu başarılı bir şekilde timsaha ulaştırmaya çalışıyoruz. Kimi zaman borulardan kirli sular, kimi zaman ise zehirli sular akıyor. Bu boruları iyi analiz ederek timsahtan uzak tutmamız gerekiyor. Ayrıca belli başlı bölümlerde bulunan gizli objeleri de toplamamız, bize ekstra puanlar sağlıyor. Water?, keyifle oynanabilen eğlenceli ve yer yer aklın sınırlarını zorlayan bir oynanışa sahip. Bağımlılık yapma derecesi yüksek. Oyunun belki de tek kötü yanı, çabuk bitiyor olması. Fakat geliştirici firmanın çeşitli güncellemeler ile oyuna yeni bölümler ekleyeceğinden eminiz.
$0.99

 

Reckless Getaway

Pixelbite ve Polarbit Games ortaklaşa ürünü olan Getaway, amansız bir hırsız-polis oyunu. Keyifli kamera açıları ve hızlı oynanışı sebebiyle Getaway’in başından kalkmak saatlerinizi alabilir. Oyunda iki tür oyun modu bulunuyor. Bu oyun modları kovalamaca (Getaway) ve yıkım (Wreckless) üzerine.

  reckless getaway
Kovalamaca modunda bankadan çalınan paraları polislerden kaçırmaya çalışırken, yıkım modunda ise bir kamyon ile olabildiğince fazla arabaya hasar vermeye çalışıyoruz. Her iki oyun modu da ayrı bağımlılık yapabilyor. Oyun esnasında yolda çeşitli noktalarda bulunan paraları toplamaya çalışıyoruz ve bu paralar ile yol boyunca kazandığımız puanlar toplamında bölümü kaç yıldız ile geçtiğimizi belirliyoruz. Benzer şekilde yol boyunca karşımıza çıkan soru işaretlerini toplayarak çeşitli silahlar ve avantajlar elde edebiliyoruz. Getaway, keyifli oynanabilirliği ve akıcılığı sayesinde kesinlikle en iyi iPad oyunları arasında yer alıyor.
$2.99
 
bossbattles hd    BossBattles HD

özellikle atari salonlarından aşina olduğumuz Arcade tarzı uzay savaş oyunlarını hatırlar mısınız? üstten bakış açısına sahip olan bu oyunlarda, bir uzay gemisi ile ilerleyerek karşımıza çıkan gemileri patlatır, son olarak da boss denilen gemiyi patlatmaya çalışırdık. BossBattles HD tam olarak bu Arcade oyunları iPad’imize taşıyabilen bir uygulama. BossBattles HD ile gemimizi seçebilir ve uzaysal savaşlara kaldığımız yerden devam edebiliriz. Oyun esnasındaki puanları toplayıp bölüm sonlarındaki geliştirme istasyonundan gemimizi geliştirebilir, ek özellikler takabiliriz. Böylece daha güçlü bir gemiyle daha güçlü düşmanlarımızı daha kolay alt edebiliriz. BossBattles HD hızlı oynanışa sahip olan keyifli ve minimal bir oyun. Şimdilik az bölüme sahip olan oyunun ilerleyen haftalarda gelecek olan güncellemeler ile yeni bölümlere sahip olacağı müjdesini de verelim.
ücretsiz

     
Traffic Rush

Donut Games’in uygulama mağazasına sunduğu Traffic Rush, bir dörtyol ağzındaki trafik kontrolünü sağladığımız keyifli bir iPad uygulaması. Traffic Rush ile yer yer keyifli anlar yaşayabileceğiniz gibi, yer yer de sinirlenebilirsiniz, zira o kadar süre boyunca trafiği yağ gibi akıttıktan sonra aradan kaçan tek bir arabanın bir çuval inciri berbat ettiğini görebiliyorsunuz.
$0.99

  traffic rush

 

Nitro Sprint

Tıpkı Lane Splitter gibi Nitro Sprint de bir yolda hızlanma ve hızın getirisi olan zorlukları aşma üzerine kurulu bir oyun. Yol boyunca karşımıza çıkan puanları toplayıp bunları paraya çevirerek arabamızı geliştirebiliyoruz. Aynı şekilde elde ettiğimiz puanları Facebook, Twitter ve e-mail yoluyla arkadaşlarımızla veya sosyal medya ile paylaşabiliyoruz. Oyunun grafikleri her ne kadar iPad’in standart grafik gereksinimlerinin çok altında olsa da keyifli oynanabilirliği sayesinde kendini oynattırabilen bir yapıya sahip Nitro Sprint. öte yandan, Lane Splitter’ın akıcılığı ve hızlı oynanabilirliğinin karşısında Nitro Sprint, şimdilik Lane Splitter’ın iyi bir alternatifi olmaktan öteye gidemiyor.
ücretsiz

   nitro sprint
     
taiko   Taiko

Davullara vurma zamanı! Taiko, iPad için yayınlanan en keyifli davul oyunlarının başında geliyor. Tamtam adı verilen davul çeşitleriyle birlikte Taiko, kullanıcılara 5 farklı davul seti kullanma imkanı sağlıyor. Bu davul setlerini dilediğimiz gibi seçerek kullanabiliyoruz.
$0.99

Her defasında aynı ritmi yakalamaya çalışmak bile başlı başına bir keyif veriyor. öte yandan oyunun sesleri de oldukça kaliteli. Tamtamların çıkardığı vuruş sesleri, gerçekten bir tamtama vuruyormuşsunuz hissi sağlıyor. Dokunmatik ekran sayesinde parmağınızı davuldan kaldırmadan kaydırdığınızda, vuruşlarda süreklilik elde edilmiş oluyor. Böylece alışılagelmiş davul uygulamalarının haricinde Taiko, sürekli bir davul çalma deneyimi sunuyor.
 
Asphalt 6

iPad üzerinde sıkı bir araba yarışına var mısınız? Asphalt 6, iPad’in grafik işlemcisinin sınırlarını zorlayabilecek türden son derece keyifli ve hızlı oynanabilirliğe sahip bir araba yarışı uygulaması. Mevcut arabalardan birini seçerek ister yarışa hemen başlayın, ister turnuvalara katılın, isterseniz de kariyer yapın. 

  asphalt 6
Seçim sizin. üstelik, yarış esnasında toplayacağınız nitro puanlarıyla hızınıza hız katabilirsiniz. Asphalt 6 birçok açıdan hız tutkunuzu tatmin edebilecek, üstelik iPad üzerinde olmasına rağmen üst düzey grafik performanslarıyla gözlerinize bayram havası ettirebilecek bir uyugulama. App Store üzerinden satına alınabilen uygulamanın 500 MB’lık alanı ise ilk başta gözünüzü korkutabilir. Fakat 0.99$’lık fiyat karşılığında bu denli güçlü bir oyuna sahip olmak, her iPad sahibinin istediği bir şey olsa gerek.
$0.99

 

Contract Killer: Zombies

Zombiler üzerine yapılmış bir başka uygulama da CK Zombies. Bu uygulama, kapladığı 336 MB’lık alan ile ilk başta gözünüzü korkutsa da, oyunun grafikleri, oynanışı ve zengin içeriği, size neden bu denli büyük bir alan kapladığı yönünde fikir verecektir. Oyunun müzikleri ciddi anlamda çok başarılı.

   contract killer zombies
Menüdeyken çalan müzik hem kulaklarınızın pasını siliyor hem de germeyi başarıyor. Oyunda tekerlikli sandalyedeki bir adamı canlandırıyoruz. Adamı yönlendirebilmek mümkün değil. Sadece etrafa bakmasını sağlayabiliyoruz. Bir zombi saldırısı esnasında, bir kadını kurtarıyoruz ve hayatını kurtardığımız kadın ile birlikte çeşitli görevlerden görevlere atılıyoruz. Kadın, bölümlerde ya sağ kalanları kurtarmaya çalışıyor, ya onları helikoptere yetiştirmeye çalışıyor ya da çeşitli binalardaki erzakları toplayıp getirmeye çalışıyor. Biz de yüksek bir konumda durarak o kadını zombilerden korumaya çalışıyoruz. Bölüm geçtikçe para ve XP puanı kazanıyoruz ve bu XP puanlarıyla seviye atlıyoruz. Para kazandıkça yeni silahlar alabilir, daha güçlü bir hale gelebiliriz. Ayrıca kredi kartımızla yapacağımız ödemeler karşılığında hazır para paketleri satın alabiliyoruz. En düşük para paketinin bile 4.99 Dolar olması, böylece yeni silahlara paranın yetmemesi, oyunu daha zor kılıyor.
ücretsiz
 
slam dunk king   Slam Dunk King

Artık basketbolda smaç basamıyorum diye üzülmeyin! Slam Dunk King ile smaç basma uktelerinizi kolaylıkla doldurabilirsiniz. Hayır, Slam Dunk King’i yükleyip iPad’inizi potaya fırlatın demiyoruz. Slam Dunk King, smaç basma üzerine kurulu oynanışı sayesinde saniyede 5 smaç basmanıza olanak sağlayacağı için, yıllardır içinizde biriken smaç uktelerinizi an be an doldurabiliyorsunuz. 

Tahmin edersiniz ki top havadayken çeşitli parmak hareketleri ve kombinasyonlar yaparak, aldığınız puanı katlayabilir, basket topunu kombinasyon manyağı yaptıktan sonra potayı paramparça edebilirsiniz. Aman dikkat, peşi sıra havaya atılan basket toplarının arasında yer yer de bomba bulunabiliyor. Bu bombaları potaya fırlattığınız anda pota patlamakta ve yerine yenisi gelmekte. Tabii ki bu esnada ya süre geçmekte ya da top hakkınız sona ermekte. Haydi şimdi topu alıp smacınızı basın ve onlara gerçek şampiyon kim gösterin!
ücretsiz

 

 

Fly Run

Bir sineğin gözünden dünyada gezinmek üzerinde kurulu bir oyun Fly Run. Neden sinek? Sorusunu duyar gibiyiz, ancak oyun önyargılarınızı kısa sürede ortadan kaldıracak düzeyde eğlenceli. 3 boyutlu olarak bir evin içindesiniz ve örneğin mutfakta etrafdaki dağınık nektar kürelerini topluyorsunuz. Bu sırada süre akıyor yani hızlı olmalısınız.

   fly run
Free Roam ve Time Attack olmak üzere iki oyun modu olan Fly Run’da 3 boyutlu mutfak çevresinde dolaşma, musluğun altından geçme, buzdolabına çarpma gibi aksiyonlar oldukça neşeli detaylardan bazıları. Sonraki turlarda uçmaya devam etmek için bütün hedefleri toplamanız gerekiyor. Hedeflerin nerede olduğunu da bulmanız oyunun zorluğunu artırıyor. En yüksek puanı toplayarak uluslararası listede yer alabilirsiniz.
$0.99
 
splode   Splode

Tam 12 ülkede 1 numaralı puzzle oyunu olan Splode, Apple tarafından zaman zaman öne çıkarılan oyunlardan. Splode, karanlığın içinde gizemli ve sevimli yaratıkların yaşadığı bir dünya. Bu dünyanın karanlık ve sessiz olduğunu görüyorsunuz. 

Aslında oyun oldukçaiç karartıcı bir şekile başlıyor. Neyseki ışıklar arasından ortaya çıkan minik canlılar, sessizliği bozan bir müzikle ortaya çıkıyor. Bir aygıtımız var ve bununla minik yaratıkların ses ve ışık çıkarmasına yardım ediyoruz. Neşeli ve müzik dolu bir oyun.
$1.99
 
The Adventures of Timmy: Run Kitty Run

Hikaye eğlenceli: Timmy, okulda bir kızdan hoşlanır bu sırada okulun kabadayısı Mitch, Timmy’nin hoşlandığı kızı kaçırır. Timmy kedi kıyafeti giymiş olan havalı bir çocuktur. Bir nevi okul içindeki mini bir BatMan diyebiliriz Timmy’e. Kızı kurtarmak için Timmy, zorlu bir maceraya atılır. Geniş bir hayal gücüyle ilerleyen oyunun hitap açısından yaş ortalaması ise çocuklarınız ve küçük kardeşleriniz gibi görünüyor.
$0.99

  the adventures of timmy run kitty run

 

Let’s Golf-3

Adından da anlaşılacağı üzere bir golf oyunu olan Let’s Golf-3; golf oyununun hayal gücüne bağlı olarak heryerde oynanabileceği felsefesine dayanıyor. önceki versiyonlarıyla da büyük ilgi gören oyunun 3. versiyonunda golf turnuvaları hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Sadece dünya genelindeki turnuvalara değil uzayda ayın üzerindeki turnuvalarada katılıyorsunuz.

  lets golf 3
Rakipleriniz ise bazen Avatar filmindeki kahramanlara bazense Tiger Woods görünümlü zorlu rakiplere benziyor. çin Seddi’nde ve ormanın içinde golf oynamak oldukça heyecan vericiydi. Yenilikçi ve zeka dolu bir golf oyunu.
ücretsiz
 
backstab   BackStab

iPad 2’nin işlemci teknolojisinin ilk iPad’e kıyasla çok daha güçlü olduğunu hatırlatalım. Steve Jobs, iPad 2’nin lansmanında “10 kat daha hızlı grafik işlemci” cümlesini kullanmıştı. Bu açıklama, iPad 2’nin tıpkı bir oyun konsolu gibi kullanabileceğine dair izler taşıyordu. BackStab, bu izlerin doğruluğunu kanıtlar niteliğinde bir oyun. 

584 MB’lık boş alan isteyen BackStab, tıpkı bir bilgisayar oyunu gibi geniş ve zengin haritalara, gelişmiş grafiklere, bol aksiyona sahip eğlenceli ve heyecan kesici bir oyun. Eğer iPad 2’niz üzerinden kapsamlı bir oyun oynamak istiyorsanız, bakmanız gereken uygulamaların başında BackStab geliyor. Fiyatı ise böyle kapsamlı bir oyun için hayli ucuz.
6.99$
 
Tiny Wings

Global anlamda ciddi boyutlarda ilgi gören bir oyunla karşı karşıyayız. Iyunes App Store’un en popüler oyunlarından biri Tiny Wings. Gerek konusu gerekse oynanışı Tiny Wings’in bu denli ilgi görmesinde başroller üstlendi. Oyunun oynanışı çok keyifli. Ayrıca görsellikte üst düzeyde. 

   tiny wings
Basit ama beceri isteyen bir oyun olan Tiny Wings küçük kanatlı, sevimli bir kuşun zorluklarla dolu tepeleri aşması şeklinde bir anafikir etrafında dönüyor. Rengarenk ve gerçekten iç açıcı tepelerin üzerindesiniz; atlıyorsunuz, kuşu aşağıya kaydırıyorsunuz bu sırada hızlı uçmanız gerekiyor. Sürekli yeni versiyonları ile zenginleştirilen oyunun yakın zamanda okyanus üzerinde ve bir ada içindeki versiyonları yayınlanacak.
$0.99

 

Fling

İngiltere, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Hollanda’da en fazla indirilen oyun olan Fling, tüm dünya genelinde AppStore’da en fala tercih edilen 10 oyun arasında yer alıyor. Bu “hit” oyunun neden bu kadar yoğun ilgi gördüğü sorusunun yanıtı ise basit: Sınırları zorlayan zorluk düzeyi. Alışkanlık yaratan bir bulmaca oyunu olan Fling, şu anda 30 adet, zorluk seviyesi her aşamada artan bulmacaya sahip. Eğlenceli saatler geçirmenizi sağlayacak olan oyunda, her bulmacanın tek bir benzersiz çözümü vardır. İtme ve kaydırma hareketleri ile çözümü bulma çabanız sizi ilerledikçe oldukça düşündürecek. Oyun hızını değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca oyun istatistiklerini görebilir, kayıt altına alınan oyun geçmişinize göz atabilirsiniz. Dört zorluk seviyesi üzerinden 30’ar aşaması bulunan Fling, zeka aktivitelerine pozitif etkiler yaratabilir.
$0.99

  fling
     
the oregon trail    The Oregon Trail

Birçok otorite tarafından “en iyi oyunlardan biri” seçilen ve Amerikan Tarihine ilişkin kültürel öğeler çerçevesinde heyecanlı bir arcade oyun olan The Oregon Trail, vahşi batı ya da “western” kavramlarının en eğlenceli oyunlarından. 

Macera ve yolculuk oyunu olan The Oregon Trail, çizgi film tadında, grafikleri ile bağımlısı olabileceğiniz bir oyun olmasının yanında hızlı bir ivmeyle global anlamda üst sıralara çıkıyor. Geçmişten gelen gerçek mekanlarda, bir ailenin liderisiniz ve ailenizin Oregon’a ulaştrılması sizden bekleniyor. Karakterlerinizi, tarihsel referanslarla tehlikeli bir yolculuğa çıkarıyorsunuz. Animasyonlar dikkate değer düzeyde ve bazen bu görsel şölen anlarını kaydetmek isteyeceksiniz.

Dikkat edin bu yolculuk sırasında her an bir kurşun iPad 2’nizde yanlışlıkla bir yere isabet edebilir. Ya da atınızdan düşebilirsiniz. Eğeri sıkı tutun. Sürükleyici ve zorlu aşamaları geçip aynı zamanda silahlar, çeşitli gereçler satın alarak oyunda ilerliyorsunuz. özellikle ABD’de büyük ilgi gören ikonik bir oyun olan The Oregon Trail gelişmiş grafikleri ile dikkat çekiyor. Oyunun boyutu yaklaşık 300MB ve İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Japonca dil seçenekleri bulunuyor.
$0.99

 

The Treasures Of Mystery Island

The Treasures Of Mystery Island’ta kahramanımız Alex ile heyecan verici bir aksiyonun içindeyiz. Bir kargo uçağında Atlantik Okyanusu’ndan geçerken uçak kazası yaşanır ve bu kazadan paraşüt yardımıyla kurtulan Alex, kendini gizemli bir ada da bulur.

   the treasures of mystery island
Adadaki bir yerli tarafından baygın halde buluna Alex gizemli bir maceranın içine o anda girmiş bulunmaktadır. Alex adadan kurtulabilmek ve sevgilisi Lisa’ya kavuşabilmek için gerekli nesneleri bir araya getirmektedir. The Treasures Of Mystery Island’ın dosya boyutu 54MB.
$3,99
 
the karate kid   The Karate Kid

Hızlı bir dövüş sanatları ustası olma hayalinizi yıllardır erteliyorsanız çalışmalarınıza artık başlayabilirsiniz. Hem de dövüş sanatlarının doğduğu Uzak Doğu’da. The Karate Kit, kesinlikle zekice ve heyecan verici bir dövüş-antrenmanları oyunu. 

Detroit’te yaşayan Dre Parker, karate diyarı çin’de hocası Cheng ile birlikte karate öğrenmektedir. 5 dövüş sanatları eğitim aşaması bulunan oyunda deneyim puanları alarak ilerliyorsunuz. örneğin tahtalara vuruyorsunuz. Belirli noktalara hızlı tepkilerle vurmanız gerekiyor. Hızlı bir dövüş sanatları ustası olma yolunda ilerlemeniz gerekirken oyunda ilerleyen aşamaların biraz fazla zorlu olduğunu da bir uyarı anlamda belirtmek faydalı olabilir. Kendinizi kaptırıp karate kursuna kayıt yaptıran bazı iPad kullanıcılarına da rastlandığını artık açıklayabiliriz.
ücretsiz
 
Icebreaker Hockey

Icebreaker, milyonlarca kez satın alınmış bir iPad uygulamasıdır. Buz hokeyi oyunu olan Icebreaker Hockey”de oyun pistinin kaygan buzunda ayakta durmaya çalışırken gol atıp savunma yapmanın da keyfini süreceksiniz. 

  icebreaker hockey
Online olarak liderlik tablosunda küresel rakiplerinizle puan yarışı yapacak hatta isterseniz kendi takım renklerinizi ve kadronuzu oluşturup rakiplerinizi alt etmeye çalışacaksınız. Bağımlılık yapan bir oyun olduğu otoriteler tarafından belirtilen Icebreaker Hockey, futbol dışında yeni heyecanlar arayan iPad 2 kullanıcıları için futbola yakın bir oyun ve son derece ideal bir seçim olabilir.
Fiyatı: $0.99

 

Spider-Man: Total Mayhem HD

Spider-Man tutkunları, iPad başına! Zira havalı kahramanımız, iPad platformundaki yerini aldı bile! Spider-Man: Total Mayhem HD, son derece fantastik, eğlenceli ve hızlı bir oyun. Spider-Man evreni adeta iPad’in içerisine taşınmış durumda. App Store’da bulabileceğiniz en kapsamlı ve profesyonel macera oyunlarından biri olan Spider-Man: Total Mayhem HD, tahmin edeceğiniz üzere Spider-Man’in şehre musallat olan kötü karakterlerle olan savaşını konu alıyor.

  spider man total mayhem hd
New York’ta geçen oyunun iPad üzerinde oynanışı, büyük keyif veriyor. Kontroller ve oynanış konusunda iyi bir iş çıkaran Marvel Entertainment, Spider-Man’in yaşadığı evreni başarılı bir şekilde kullanıcıya sunuyor. Ultra dinamik oynanış sayesinde aksiyon bir saniye bile kesilmiyor. Toplamda 20 farklı dövüş kombinasyonu bulunuyor ve düşmanlarla dövüşürken bu kombinasyonları uygulayabiliyoruz. Spidey refleksleri oyunda can kurtarıcı önem arz edebiliyor. Böylece hileli noktalardan başarıyla kaçabiliyoruz. Dokunmatik ekran kullanımı büyük önem arz ediyor. Dokunmatik ekranı başarılı bir şekilde kullanmayı başaran oyun, Spidey’nin her saniye aksiyonun ortasında durmasını sağlayabiliyor. Eğer iPad sahibiyseniz ve aksiyon oyunlarını seviyorsanız, Spider-Man: Total Mayhem HD’yi mutlaka denemelisiniz.
Fiyatı: 6.99$
 
madden nfl 12    Madden NFL 12

EA Sports, spor tutkunlarına iPad platformunda da hitap ediyor. Son olarak amerikan futbolu dünyasını iPad’e taşıyan EA SPORTS, Madden NFL 12 ile futbol sevdalılarını kıyasıya bir rekabetin ortasına bırakıyor. 

Gerçek takımlar, gerçek oyuncular ve gerçekçi grafikler eşliğinde eşsiz bir amerikan futbolu deneyimi sunan Madden NFL 12, dokunmatik ekran üzerinde amerikan futbolu oynamanın ne kadar keyifli olabileceğini de bizlere göstermiş oluyor. Yalnız şimdiden uyaralım, Madden NFL 12’ye kendinizi kaptırmanız durumunda, iPad’inizin pilinin bitmek üzere olduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla dışarıda bir yerdeyseniz ve iPad size ileriki saatlerde lazımsa, vaktinizi Madden NFL 12 ile harcamanız durumunda zorda kalabilirsiniz. öte yandan bu küçük olasılık dışında Madden NFL 12, tam anlamıyla spor tutkunlarına hitap etmeyi başarıyor. 32 NFL takımından birini seçerek gerçek stadyumlardan birinde ister tek maç yapın, ister liglere ister turnuvalara katılın. Madden NFL 12, iPad’inize büyük soluk katacak bir oyun.
4.99$

 

Transformers: Dark of the Moon

çok uzun yıllardır tüm oyun severlerin yakından takip ettiği oyunların yaratıcısı tarafından iPad ortamına taşınan Transformers: Dark of the Moon, son yıllarda beyaz perdeye de taşınan çizgi roman ve çizgi dizi klasiği Transformers efsanesini konu ediniyor.

   transformers dark of the moon
Uygulama aynı zamanda Transformers’ın ilk ve şimdilik tek resmi iPad uygulaması olarak da öne çıkıyor. Sinema filminin senaryosuna uygun tam 13 heyecanlı bölüm içeren oyun, 13 ayrı yükseltilebilir silah ve Megatron ve Shockwave gibi filme aşina olan oyun severlerin yakından tanıyacağı özelliklerle dolu. İpad’i ile dünyayı kurtaramayacağını düşünen kullanıcılar, bir kere daha düşünün!
$4,99
 
shift 2 unleashed   Shift 2 Unleashed

EA Games mutfağından çıkan bir diğer oyun olan Shift 2 Unleashed ile iPad’inizi bir yarış arabası kokpitine çevirmeniz an meselesi. Bir yarış otomobilinin neredeyse tüm kontrollerini gerçekçi bir biçimde iPad ekranına taşıyan oyunda değişik etaplarda değişik rakiplere karşı hız ve konsantrasyonunuzu ölçme şansına sahip olabilirsiniz. 

Bu değişik etaplardaki hava değişiklikleri, zemin farklılıkları ve otomobilinizin özellikleri yarış tecrübenizi etkileyecek birincil değişkenler olacak. Kişisel bilgisayarlar ve oyun konsollarında da popülaritesi geniş ve repütasyonu olumlu olan oyun, iPad ekranında da aynı keyfi veriyor.
$4,99

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here