Ana sayfa Mobil iPad: Konsept Aksesuarlar

iPad: Konsept Aksesuarlar

0
iPad 2 için stylus
Piyasada bulunan kimi tabletlerin paket içeriğinde bir dijital kalem bulunuyor. Bu, ne yazık ki çok az ürün ile birlikte geliyor. IF ürün Tasarım ödülü sahibi Adonit Jot isimli dijital kalem (stylus) iPad 2 kullanıcıları için kullanışlı bir ortam yaratıyor. Kalemin ucunda bulunan şeffaf ve yuvarlak materyal, ekranın çizilmeden kullanılabilmesine olanak tanıyor. Bu şeffaf materyalin içinde kalemin her yöne rahatça hareket edebilmesini sağlayan bir top bulunuyor.
 
  stylus
     
4tablet   4Tablet
Sadece iPad”inizi dik konumda tutmak için Grossii isimli tasarımcı tarafından geliştirilmiş olan 4Tablet isimli bu ürün hiç de komplike olmayan bir şekilde üretilmiş. Ana maddesi mika olan ürünün üzerinde bulunan tırtıklı alanlara iPad”inizi istediğiniz açıya göre koyabiliyorsunuz. üretiminde kullanılan ham maddeden dolayı 4Tablet, kıvrılmaya ve bükülmeye izin vermeyen bir yapı sunuyor.

 

SoundBOX
Tabletler için geliştirilmiş harici hoparlör çözümlerini piyasada bulmak mümkün. Ancak daha havalı ve daha karizmatik bir ürün arıyorsanız işiniz zor. Emanuele Canova isimli tasarımcı tarafından iPad için geliştirilmiş olan bu müzik kutusuna bir göz atın. iPad”inizi SoundBOX isimli bu cihazın docking yuvasına oturtuyorsunuz ve müziğin keyfini çıkarıyorsunuz. Cihazda entegre olarak alarm, FM radyo ve saat uygulamaları bulunuyor.
  soundbox
     
apple tree   Apple Tree
Teknolojik hiçbir özelliği olmayan fakat üstlendiği görev ile pek çok teknolojik cihazdan daha yararlı işe imza atan bir çözüm; Apple Tree. Asimetrik yapısı ve canlı renkleri gerçekten dikkat çekici. Aslında istediğiniz renge kendiniz de boyayabilirsiniz. Alüminyumdan üretilmiş ve sorunsuz şekilde dengede durabilmesi için ayaklarında ekstra ağırlıklar kullanılmış. iPad”inizle sunum yaparken işinize çok yarayacak. Apple Tree”yi evinizde dekoratif bir şekilde değerlendirebileceğiniz gibi askı olarak da kullanmanız mümkün. Tasarımcısı; Michael Hilgers.

 

iEverything
Apple fanatikleri ne kadar şanslı olduklarının bilincindedirler herhalde. Piyasada Apple ürünleri için geliştirilmiş pek çok tasarım bulunuyor ve bunların hepsinin damağımızda tat bırakıyor. Andrew Seunghyun Kim tarafından geliştirilmiş olan bu mini Apple ünitesinde, iPad, iPod, iPhone ve bir kalem yerleştirebileceğiniz alanlar mevcut durumda. ürünleriniz derli toplu bir şekilde elinizin altında dururken aynı zamanda da ünitenin uygun alanlarında oluşturulmuş olan boşluklardan da cihazları birbirine kablo ile bağlayabiliyorsunuz. Şık bir ve zekice bir çözüm…
  ieverything
     
apple ünitesi   Apple ünitesi
TV ünitesi mantığıyla geliştirilmiş bir Apple ünitesi. İsmi, iGeeks… Ne kadar şık olduğunun farkındayız. Açıkçası bu tasarıma ulaşmanın çok zor olduğu gerçeğiyle yüzleştiğimiz için de biraz da üzgünüz. Bir an içimizden keşke bu ürünü hiç görmemiş olsaydık dedik. iMac”in baş rolde olduğu sistemde, iPod, iPhone ve iPad için docking istasyonları mevcut. Derli toplu, temiz pak hepsi bir arada. Cihazların alt tarafında çekmeceli ve USB arabirimine sahip bir ana docking ünitesi var. Bu aparat aynı zamanda tüm kablo karmaşasını yok ediyor. Görebileceğiniz tek kablo, ürünün arkasından güç kaynağına giden kablo… Tasarımcısı Yaser Alhamyari”yi tebrik ediyoruz.

 

iPad için Hindistan cevizinden ev
Cho youg-jo ve Jeoung Jun-tae isimli iki Uzak Doğu”lu tasarımcının hayal gücünden iPad için çıkan bu konsept kesinlikle doğaya saygılı. üretiminde kullanılan ana materyal Hindistan cevizi ağacının lifleri. Doğadan geldiği gibi tekrar doğaya dönebilecek bir yapıda. iPad”inizi bu doğal kılıfın ortasına yerleştiriyorsunuz. Resimlerden de görebileceğiniz gibi üzerinde dokunmatik bir klavye bulunuyor. Bu sayede bir dizüstü bilgisayar gibi kullanılabiliyor.
  ipad hindistan cevizinden ev
     
güneş enerjili ipad çantası   Güneş enerjili iPad çantası
Günümüzde pil teknolojileri alanında gerçekleştirilecek iyileştirmeyi dört gözle bekliyoruz. Seo Eul Hwa isimli Koreli tasarımcının hayal gücünden çıkan bu solar çanta, pil teknolojilerinin içinde bulunduğu yetersiz duruma bir alternatif yaratarak yelkenlerimizi rüzgâra göre ayarlamamız için bir öneri sunuyor. Bu fütüristik çantanın üzerindeki Apple”ın logosunun altında güneş enerjisini depolamak için solar paneller yerleştirilmiş. Bu paneller sadece güneş enerjisi ile değil, çanta ile sırtınız arasında oluşan sıcak havadan ve buhardan da enerji depolayabiliyor. Ardından iPad”inizi şarj edebiliyorsunuz. Tabii bu ürün aslında çanta görünümlü bir batarya gibi de düşünülebilir, zira içi açılmıyor. Tasarımcı aynı konsepte sahip, Apple tasarımlı ve yara bandı şeklinde magnetler de üretmiş.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here