Ana sayfa Mobil iPad internet haberlerini ücretli yapacak

iPad internet haberlerini ücretli yapacak

0

Internet haberlerinin sonunu iPad mi getirecek?
 

Medya kralı Rupert Murdoch’un bildirdiğine göre CEO’su olduğu News şirketi, haber ve dijital içerikler için temel bir modelin duyurusunu yapacak. Bunun nedeni ise son ayların en çok konuşulan teknolojik aleti; iPad!..

Wall Street Journal’in iPad uygulamasını (WSJ) indirmek ücretsiz ancak beraberinde haftalık 3.99 dolar veya yıllık 200 dolar temel bir ücret gerektiriyor. iPad’in geçen ay piyasaya sürmesi ile birlikte WSJ uygulaması, 64 bin kullanıcı tarafından tabletler için indirildi.


 

 

Uygulamanın başarısı, Murdoch’un ödeme planını piyasaya sürmesine ilham oldu ki, bu plan ücretsiz haberlerin sonunu getiren diğer yayınlara bir standart getirmiş oldu. Murdoch aynı zamanda eğlence içerikleri için de ücretlendirme fikrini destekliyor. WSJ erişiminizin sadece 3.99 dolar olarak kalacağını düşünülmesin. Murdoch bu konuya bir açıklık getirerek bu düşük temel ücretin sadece başlangıç olduğunu söylüyor.

Bilindiği üzere iPad diğer ücretlendirmelerden sorumlu. Apple’ın elektronik kitap arenasına girdiğinden beri, yayıncılar içerik indirmeleri için ücretleri arttırdılar ve Amazon’un 9.99 dolar fiyat modeli de böylece felce uğradı.Kısacası iPad sadece tablet piyasasındaki beklentileri değil, birçok sektördeki tutumları da değiştiriyor. Bakalım iPad’in sıradaki etkisi ne olacak?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here