Ana sayfa Mobil iPad ile video seyretmenin 10 yolu

iPad ile video seyretmenin 10 yolu

0
Kuşkusuz tüm kullanıcıların hayali istedikleri her an istedikleri her cihazla istedikleri her videoyu izleyebilmek. Bu amaca ulaşmak için birçok iPad kullanıcısı ya iPad”in içerisinde standart olarak bulunan web tarayıcısı Safari”yi kullanıyor. Ancak sadece bu amaca özelleşmiş birçok uygulama da mevcut. 3G hızlarının operatörlere ve bulunduğunuz yere göre değişkenlik göstereceği gerçeğinden yola çıkarak iPad üzerinde izleyeceğiniz videolardan alacağınız performansın WiFi bağlantıyla hala daha iyi olduğunu belirterek, video için kullanılabilecek uygulamalara göz atmaya başlıyoruz.
 
Netflix

Netflix 2008 yılına kadar ücretsiz video yayını yapan bir platform iken şu anda olduğunda çok daha popülerdi kuşkusuz. Lakin günümüzde de bünyesinde barındırdığı yaklaşık 17.000 sinema filmi ve binlerce televizyon dizisi ile hala o popülerliğin kayda değer bir kısmını koruyor.
$8,99

  netflix
hulu plus    Hulu Plus

İçerisinde ufak bir ücretsiz video yayını alanı da bulunan Hulu Plus uygulaması yine içerisinde barındırdığı ücretsiz filmlerle de oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. 2010 yılının Temmuz ayında kulalnıma açılan bir de Hulu Plus versiyonu bulunan uygulama özellikle film arşivcileri için yararlı bir kaynak.
$9,99

ABC Player

ücretsiz içerikten kim hoşlanmaz? Sırf bu yüzden bile ABC Player en çok indirilen video uygulamalarından bir tanesi.

  abc player
mspot movies   mSpot Movies

Tıpkı NetFlix gibi Mspot Movies de iPad ortamında dijital film kiralama konusuna eğiliyor. Filmleri tek tek veya aylık üyelik sistemiyle sınırsız olarak iPad”inize indirebilirsiniz.
$9,99

 

Joost

Bu uygulama teori ve pratikte diğerlerinden biraz daha farklı çalışmakta. Joost yardımı ile kişisel bilgisayarınızdaki video dosyalarını iPad”iniz üzerinde kontrol edebilirsiniz.

  joost
cinema for ipad   Cinema for iPad

Bu uygulama, YouTube”un veri tabanında yer alan videoları belirlenen zamanlarda otomatik olarak oynatmanızı sağlayacak oldukça çekici bir özelliğe sahip.
$2,99

netTV

Bu uygulama veri tabanı içerisindeki yaklaşık 200 televizyon kanalını iPad”iniz üzerinden izlemenize olanak tanıyor.
$2,99

  net tv
tvu player   TVUPlayer

TVUplayer dünyanın her yerinden yayın yapan 1000″in üzerindeki televizyon kanalının canlı yayınlarını iPad ekranınıza taşıyacak.
$4,99

Dailymotion

Dailymotion, dünya çapında YouTube”dan sonraki en popüler video paylaşım sitesi. Popülerliğinin en büyük etkeni de paylaşım kısıtlamalarının YouTube”daki kadar fazla olmaması.
$1,99

   dailymotion
justin tv   Justin.tv

Birçok uygulamadan farklı olarak Justin.tv canlı yayınların neredeyse tümünü iPad ekranından izlemenizi sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here