Ana sayfa Mobil iPad ile fotoğraf düzenleme

iPad ile fotoğraf düzenleme

0
Snapseed
iPad için onlarca fotoğraf işleme/editleme/düzenleme uygulaması bulmak mümkün. Bunlar arasında ciddi anlamda çok yetenekli uygulamalar mevcut olsa da, tüm bu uygulamaların yeteneklerine aynı anda sahip olabilen tek bir uygulama bulunuyor. Bu uygulamanın adı da Snapseed! Snapseed’in yeteneklerine gelmeden önce, iOS ile olan uyumundan söz edelim. Snapseed sistemi daha az yoruyor ve böylece uzun süre fotoğraf işleseniz dahi diğer fotoğraf işleme uygulamalarına kıyasla daha az pil harcıyor. Snapseed’in içerisinde yer alan katmanlar (layer), kullanımıyla iPad kullanıcılarını mest ediyor. Snapseed’te layer kullanmak, özellikle tasarımcılar için çocuk oyuncağı! Snapseed’in en önemli özelliği az pil harcaması ve kullanışlı layer sistemine sahip olması değil. Snapseed aynı zamanda kullanıcı arayüzüyle de iPad kullanıcılarını kendisine çekmeyi başarıyor. Basit parmak hareketleri aracılığıyla fotoğraf üzerindeki her türlü işinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilmek mümkün. Bunun için uzun süre boyunca uygulamanın menülerinde dolanmanıza ve ihtiyacınız olan işlemi seçmenize gerek yok. Parmak hareketlerinin verimli kullanılması, Snapseed üzerinden işlem yapmayı daha da keyifli kılıyor. iPad’inizi dik konumda tutarak Snapseed’i çalıştırdığınızda, parmak hareketleri ile dilediğiniz işlemi yaparken, iPad yatay konumdayken ise bir anda yandaki menüler ortaya çıkıyor. Buradaki seçeneklerden, fotoğraf üzerinde yapmak istediğiniz işlemi rahatlıkla seçebilirsiniz.
 

 
Snapseed ile fotoğraflarınızı kırpabilir, düzenleyebilir, temel ve ileri düzey renk ve efekt işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Odaklama noktası ayarlama, organik çerçeve ekleme, vintage efektler verme, fotoğrafı keskinleştirme/bulanıklaştırma gibi işlemler, Snapseed’te emrinize amade. Uygulama birinci nesil iPad üzerinde 6.25 megapiksele kadar, iPad 2’deyse tam 16 megapiksele kadar fotoğraf açabiliyor. Twitter, Facebook, Flickr ve YouTube entegrasyonları bulunan uygulama, bu sayede işlediğiniz fotoğrafları anında internette paylaşmanıza olanak sağlıyor. Snapseed’in en son 1.3.1 versiyonu yayınlandı. Bu yeni versiyon ile birlikte uygulamadaki ufak tefek hatalar da giderildi.
ücretsiz

 


Autodesk Fluid FX
Alev, duman ve sıvı efektleri ile ilgili oldukça eğlenceli ve yaratıcı bir uygulama Autodesk Fluid FX. özel efektler ile eğlence adeta parmaklarınızın ucunda! Uygulamanın, App Store”un en fazla 5 üzerinden 5 tam puan alan uygulamalarından biri olmasının ardında bazı gerçekler yatıyor. Uygulamadaki arayüz son derece kullanışlı ve size geniş bir hareket alanı sunuyor. örneğin ateş aracını seçip dilediğiniz fotoğraflar üzerinde bu efektleri yerleştirebiliyor ve bunlara şekil verebiliyorsunuz. Sıvı, girdap ve daha birçok araç ile fotoğraflarınızda değişikler gerçekleştirebilirsiniz. Autodesk Fluid FX”de renk, yoğunluk ve yerçekimi kontrollerine ek olarak yaptığınız eğlenceli çalışmaları fotoğraf kitaplığına kaydedebiliyorsunuz.
$0.99
 

 
Filterstorm
Filterstorm geniş bir fotoğrafla ilgili kişi alanına hitap ediyor. Hem profesyoneller hem de genel fotoğrafseverler için geliştirilen Filterstorm, fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış en kapsamlı uygulamalar arasındadır. Kullanışlı arayüzü ve gelişmiş düzenleme araçları ile dikkat çeken uygulamanın en önemli avantajlarından biri fotoğraflarınızdaki katmanlarda değişiklik yapabilmenize olanak tanıyor oluşu. İster polarize ister ultraviole birçok filtre eklentisine sahip olan Filterstorm, böylelikle fotoğraf katmanlarında zengin dönüşümlere imkân tanıyor. Ayrıca renk düzeltme, parlaklık ayarlama, renk aralığı, noise(gürültü) azaltma, ton değiştirme, bulanıklık artırma-azaltma, keskinlik ayarı, fotoğrafı siyah-beyaza ya da sepya haline dönüştürebilme gibi birçok özelliği teknolojik altyapısında taşıyor. üstelik düzenlemelerinizi kolaylıkla e-mail olarak, FTP”ye, Flickr ya da Dropbox”a gönderebiliyorsunuz. $3.99 fiyatlı Filterstorm “un daha kapsamlı versiyonu Filterstorm PRO, $14.99″luk fiyata sahip.
$3.99

 

Pixlr-o-matic
Fotoğraflarınızı eskitmek ister misiniz? Retro efektler artık çok moda ve bu efektlerin kullanıldığı en favori uygulamalardan biri Pixlr-o-matic. Birkaç adımda fotoğraflarınıza retro efektler ekleyebildiğiniz Pixlr-o-matic”te tam 25.000 farklı fotoğraf efekt seçeneği var. Fotoğrafları basit karanlık efektleri ile değiştirebilirsiniz ya da aydınlatın karar sizin! Kenarlıkları katmanlamanıza olanak tanıyan uygulama, pratik bir şekilde kullanılabiliyor. Arayüzünün başarılı yapısı sayesinde Pixlr-o-matic”in bağımlısı olabilirsiniz. iPad”inizle çektiğiniz fotoğrafları anında retro hale getirebilirsiniz ya da hali hazırda bulunan fotoğraflarınızı geçmişe döndürüp sonrasında kaydedebilir, e-mail, Dropbox, Flickr Facebook gibi seçenekler ile paylaşabilirsiniz.
ücretsiz
 

 
PhotoBooth
PhotoBooth, eğlenceli bir fotoğraf değiştirme uygulaması. Hem çocuklar hem yetişkinler için eğlenceli fotoğraflarınızı, çeşitli efektlerle geliştirebilir çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. PhotoBooth, birçok fotoğraf değiştirme etkisine sahip: Ayna, X-Ray, Kaleidoscope, ışık tüneli, burgu, Stretch ve diğerleri… PhotoBooth ayrıca iPad 2″nizin içindeki fotoğrafları efektsel biçimde değiştirirken isterseniz siledebiliyor. Düzenlediğiniz fotoğraflarınızı, e-mail ile gönderebiliyor ve sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz.
$1.99

 

CameraBag
Fotoğraf filtresi uygulaması CameraBag, tüm zamanların en popüler iPhone uygulamalarından biriydi ve artık iPad versiyonuda huzurlarınızda… Fotoğraflarınız için çok hızlı bir şekilde filtre efektleri oluşturan uygulamada işleme teknikleri son derece basit. Fotoğraflarınızı saatlerce PC ya da Mac başında işlemek yerine iPad”inizde CameraBag “i kullanarak anında yazdırmaya hazır fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. New York Times”a da konu olan uygulamanın sonsuz hazır varyasyona sahip olduğunu ve düzenledikten sonra fotoğraflarınızı gururla yakınlarınıza gösterebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapıtlarınızı profesyonel iş akışınızda dahi kullanabilirsiniz. Daha önceden kullandığınız filtreleri, favoriler bölümüne kaydedip sonraki fotoğraf çalışmalarınızda çok daha kolay bir şekilde filtreye erişebiliyorsunuz. Son derece yararlı bir kısayol. Uygulama sayesinde ayrıca en-boy oranları üzerinde değişiklik yapılabiliyor ve kenarlıklar ekleyip fotoğraflarınızı daha da şık hale getirebiliyorsunuz. Kaydettiğiniz fotoğrafları, e-mail yoluyla dilediğiniz kişilere gönderebilirsiniz ya da sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.
$1.99
 

 
Photogene
Dijital fotoğraflarınızı geliştirmek ve bunu yaparken eğlenmek istediğinizde size Photogene adlı uygulamayı tavsiye ediyoruz. Photogene, fotoğraf düzenleme araçları açısından geniş bir seçki sunuyor. çeşitli RAW formatlarını destekleyen uygulama, 8 megapiksele kadar büyük dosyalar üzerinde çalışma imkânı da sunmaktadır. Photogene, Twitter, Picasa, Facebook gibi sosyal ortamların yanı sıra e-mail ile fotoğrafları dilediğiniz kişilere gönderebilmenize imkân tanırken uygulama sayesinde birkaç fotoğrafı aynı anda gönderebilirsiniz. Uygulamanın diğer öne çıkan özellikleri ise şöyle: fotoğrafları kırpma, kesme, keskinleştirme, noise(gürültü) azaltma, fotoğraflarda renk ayarlamaları yapabilme, az pozlamalı fotoğrafları düzeltme, kırmızı göz düzetme, filtre etkileri yaratma, istenmeyen lekeleri ortadan kaldırma, fotoğraflara metin kutuları, baloncuklar ekleyebilme, çerçeveler ekleme, geo tagging ekleme özelliği ile konum belirtme, fotoğrafları yeniden boyutlandırma…
$2.99

 

Magic Pictures HD
“Fotoğrafları canlandırmak” ister misiniz? Bu bir sihir ve Magic Pictures HD kesinlikle bu canlandırma görevini yerine getirebilecek yegâne iPad uygulamaları arasında yer alıyor. Gözler ve zihin arasında eşsiz bir deneyim sunan Magic Pictures HD”de binlerce fotoğraf arasından seçim yapıyorsunuz daha sonra bu fotoğraflarda dokunduğunuz yerler hareket ediyor. üstelik bu hareketliliğe ses efektleri de ekleyerek. örneğin bir orman fotoğrafı ve yağmur yağıyor; siz benzersiz yağmur sesini duyuyorsunuz. Fantastik! .
$2.99
 

 
PhotoToaster
PhotoToaster adındaki uygulama, çektiğiniz fotoğraflara 16 farklı tonlama yapabilme imkânının yanı sıra; onlarca farklı çerçeve, yüksek çözünürlüklü çıkış alma imkânı, fotoğrafı kırpma gibi seçeneklerin hepsini aynı platformda sizlere sunuyor. PhotoToaster üzerinde düzenlediğiniz fotoğrafları elektronik posta, SMS, Facebook ve Tumblr gibi sitelere birkaç tıkla yükleyebiliyorsunuz.
$0.99

Masque
Parmaklarınızla dokunduğunuz yerlerde oluşan büyüleyici güzellikte efektler! Masque, fotoğrafa dair değişim düşünceleriniz parmaklarınıza taşıyacak. Siyah beyaz bir fotoğrafta dilediğiniz yeri yeşil yapın ya da sepya bir fotoğrafa farklı kırmızılar, yeşiller katın ya da efektlerle geliştirin… Masque, sayısız efekt aracına sahip ve iPad için geliştirilmiş en iyi fotoğraf uygulamaları arasında yer alıyor
ücretsiz

 

Pro HDR
Yaratıcılık ve hız unsurlarını bir araya getiren yeni HDR fotoğraf uygulaması Pro HDR; HDR meraklıları için kullanımı kolay ve son derece yaratıcı bir uygulama. Gelişmiş HDR araçları ile dikkat çeken Pro HDR”de yüksek kaliteli HDR görüntü oluşturma ve düzenleme işlemi son derece basit bir hal alıyor. Bir fotoğraf görüntüsü için yüksek sayıda ayrıntı ve renk varyasyonu oluşturup yaratıcılığınızı 3 veya daha fazla fotoğrafta açık veya koyu alanlara dokunarak yukarılara taşıyabilirsiniz.
$1.99

Impression
Fotoğraflarınızda istediğiniz yere, dilediğiniz yazıyı yazın! Impression, fotoğraflarınıza farklı fontlarda ve renklerde yazılar yazabileceğiniz oldukça pratik bir uygulama. Sevgilinize, eşinize, yakın arkadaşlarınıza, aile bireylerine ya da çalışma arkadaşlarınıza bu uygulama sayesinde hoş sürprizler yapabilirsiniz. En favori yazınızın: “seni seviyorum” olması dileğiyle…
$1.99
 


 
Photo PAD
Photo PAD”ten Photoshop kalitesinde performans beklenmemeli ancak gelişmiş özellikleri bulunan bir uygulama olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Fotoğraf düzenleme uygulaması olan Photo PAD ile bir fotoğraf çerçevesi seçerek fotoğraf dosyalarınızı yeniden tasarlayabiliyor, yorumlar ekleyebiliyor hatta renk aracıyla dekore edebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde fotoğrafları kırpabiliyor ve çeşitli efektler uygulayabiliyorsunuz. Photo PAD ile fotoğraf boyutlarını, renklerini değiştirebiliyor; fotoğrafları döndürebiliyor, kesebiliyor hatta poster haline getirebiliyorsunuz. üzerinde değişiklikleri tamamladıktan sonra fotoğraflarınızı, paylaş butonu ile e-mail olarak yakınlarınıza gönderebilirsiniz
ücretsiz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here