Ana sayfa Donanım iPad’i ikinci ekran yaptılar

iPad’i ikinci ekran yaptılar

0

Dizüstü ekranını, iPad kullanarak çift ekran yapabilirsiniz. Dizüstünün ekranı bozulanlarda iPad’ini takarak bilgisayarındaki verilere erişebilir. Bu teknoloji özellikle ekranla ilgili sıkıntı çekenlere ve çift ekran kullanmak isteyenlere çok kolaylık sağlayacak. iPad’ler, dizüstülere bağlandı.

 

 

iPad

 

 

 

iPad konusunda en çok merak edilen konu ise dizüstünün dokunmatik olup olmadığı. Henüz dokunmatik konusunda pek bir detay paylaşılmadı; ancak dokunmatik özelliği aktif oluyor ise özellik güzel olacaktır. Dizüstüyü; dokunmatik olarak kullanma imkânı da sağlamış olacak. Şimdilik dizüstünün ekranını; çift ekran yaptığı biliniyor.

 

Dizüstü bilgisayarınızın yanına ek bir ekran daha arıyorsanız bu haber oldukça farklı bir alternatif oluşturacak. Eğer bir iPad sahibiyseniz, onu ikincil ekran olarak kullanabiliyorsunuz. üç teknoloji meraklısı arkadaşın yaptığı çalışma olumlu netice vermiş. Temel seviyede teknik bilgiye sahip olan herkesin yapabileceği bu çalışmayı da bloglarında ayrıntılı şekilde anlatmışlar.

 

 

iPad

 

 

 

eBay üzerinden verdikleri 50 dolarlık siparişle ve biraz da teknik bilgilerini konuşturarak iPad‘i dizüstü bilgisayara ikinci bir ekran olarak tanıtan üç kafadar, bunu nasıl yaptıklarını da ayrıntısıyla bloglarında anlatmışlar. eBay üzerinden satın altıkları bir devreyi DisplayPort ara yüzünü kullanarak iPad‘i ekrana dönüştürmeyi başarmışlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here